Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Litterka

Legowisko a ogrzewanie podłogowe

Recommended Posts

Kupuję mieszkanie, w którym zainstalowano ogrzewanie podłogowe. Pies posiada najzwyklejsze legowisko typu ponton ze ściankami (takie z gąbki). Zastanawiam się, czy warto zbudować izolacyjny podeścik na nóżkach, żeby legowisko nie nagrzewało się od ciepłej podłogi? O wypowiedzi proszę zwłaszcza posiadaczy ogrzewania podłogowego i psa w pakiecie;) Dziękuję za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eee, a podgrzewanie nie ma ON/OFF?
Może spytaj się byłych właścicieli gdzie leży dokładnie "siatka" pod podłogą. Bo może być tak że nie wszędzie jest położone ogrzewanie. Mam w łazience ogrzewanie i "siatka" jest położona tam gdzie się stoi/wchodzi do łazienki, np. pod pralką nie ma bo po co :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mieszkanie jest moje, nowe, a podgrzewanie jest wodne, spirala obejmuje cały pokój, rogi już mniej, bo tam rurki zakręcają. Generalnie pies śpi na kanapach ;P, ale w nocy ma spać sama w legowisku i nie chcę, żeby jej było za gorąco.

Tu więcej, jak to działa:
[url]http://ogrzewnictwo.pl/artykuly/ogrzewanie-podlogowe-modnie-i-praktycznie[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak będzie jej za gorąco to sobie pójdzie gdzieś indziej:p Mój ma trzy miejsca w mieszkaniu gdzie może się położyć (główny to fotel [url= http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS5S3knO7uDSHH2A8Xhg8f6z8HUzH3kf36TPbjuEoDwmNPDq_2S]taki[/url]; u mnie w pokoju ma materacyk a w holu dywanik kupiony w szmateksie :lol:). Jak mu nie wygodnie na jednym to idzie na inną leżankę :evil_lol: Może spraw jej dodatkowe posłanko w innej części mieszkania, niekoniecznie musi to być posłanie, może to być jakiś materacyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam Serdecznie
[URL="http://www.comfortbed.pl"]www.comfortbed.pl[/URL]

Jeśli legowisko ma odpowiednio gruby materac - około 10 cm, stanowi on doskonały izolator zarowno przez zimną jak i ciepłą podłogą, myślę, że nie powinno się nagrzewać od podłogówi, zwłaszcza, że podłoga nie nagrzewa się tak jak grzejniki np 55 stopni. Radzę położyć legowisko i sprawdzić ręką czy wogóle jest choć trochę ciepłe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...