Jump to content
Dogomania

Holi i spółka! Czyli, jak 5 psów, 3 koty w jednym domu spali. 20.09.2020 r. żegnaj Holusiu :(


Istar19

Recommended Posts

Gratulacje :) I to wielkie. Nagroda się im należy :D

[quote name='Istar19'] kolega, na którego Holi zawsze szczeka (bała się go bo on chudy, ale wysoki) [/QUOTE]
E tam się boi... Holi tylko krzyczy, że na urodziny to ona chce taką dużą kość :lol: (chudym zawsze strasznie widać kości :P)

Link to comment
Share on other sites

w nagrodę miały spacer z zabawą - czego zazwyczaj nie ma wieczorem ;)

Holi zawsze krzyczy jak spotyka "nieznajomych" na swoim terenie ... ale fakt kolega kościsty bardzo więc mógł zamarzyć się jej gnat :D

a w ogóle dzisiejsza wizyta i spokój psiaków napawa mnie optymizmem ...Saphiro ..Ewes ...może następnym razem jak mnie odwiedzicie nie będą na was szczekać :D

Link to comment
Share on other sites

no ja mam nadzieje że sprawdzicie ;)

a ja dziś wysłałam psiaka do schronu :(

błąkał się po Jankego ... o mało nie wleciał pod samochód ..potem szedł za mną i moimi potworzakami na łąkę ...do mnie nie chciał podejść ..smaczków też nie chciał wziąć ...no to kucałam nieopodal niego, odwrócona ...podchodził ..wąchał rękę, pozwalał na głaskanie po głowie ..ale uciekał na najmniejszy mój ruch w stronę jego szyi ... to stwierdziłam że pójdę dalej ...i zobaczę co pies (roboczo nazwany Apaczem) zrobi ...i co Apacz? dalej szedł dwa kroki za mną ..potem dwa przede mną ...i jak tak był przede mną to powoli się z nim równałam - Apacz zerkał podejrzliwie, ale nie uciekał ....i po chwili nie wierząc własnemu szczęściu udało mi się go złapać za "obrożę" jaką miał na szyi .. Apacz biedny zdziwiony nagle znalazł się na smyczy (zawsze mam jedną dodatkową na spacerze), trochę spanikował, ale uspokoił się kiedy Masza podeszła (razem z Holi biegały już wolno) ...no i był razem z nami na łące ...zadzwoniłam do schroniska ...bo co miałam zrobić?

Na łące trochę go wyskubałam - strasznie z niego sierść leci ...całymi kłębami - ktoś zapomniał go czesać ..przekonałam się też , że Apacz lubi pieszczoty! tylko boi się obcych ...a w domu (gdy czekaliśmy na schron) Apacz przywitał się z kotem, zalał mi kuchnie (pijąc wodę...) zjadł suchego (nie bronił) a na warki Holi I Maszy kulił ogon i uciekał...

A teraz czemu napisałam obrożę w cudzysłowie ...dlatego, że to był jakiś stary pasek ciasno zapięty przy szyi z nawleczonym wielkim,grubym kółkiem ...tak jakby Apacz zerwał się z łańcucha :shake:

Ogólnie strasznie kochane psisko i żal mi go było ...on mi zaufał a ja go wsadziłam w schroniskowy samochód :(

Z jednej strony mam nadzieje że właściciele będą go szukać i wbrew pozorom Apacz nie jest psem łańcuchowym ..a z drugiej, jeśli faktycznie takim psiakiem był to mam nadzieje że znajdzie nową rodzinę ..to fajny młody psiak ...znaczy pewnie z dwa-trzy lata ma ..

W schronie będzie mu lepiej niż na ulicy gdzie może go przejechać samochód prawda? Może jak nikt się nie zgłosi po niego, to po kwarantannie wyjdzie na wolontariat ... eh

za parę minut wstawię zdjęcia kochanego Apacza

Edit: kochany Apacz ..
https://lh6.googleusercontent.com/-JDa8iSjaXdU/T7pJfODzf-I/AAAAAAACFSM/0UJb6BC8AHs/s640/IMG_1011.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-yFMSSFYXfm8/T7pJmOC4sYI/AAAAAAACFSk/WFeb6oLYMDQ/s640/IMG_1014.JPG


jego okłacony zad
https://lh3.googleusercontent.com/-x317xAb6_e0/T7pJqcFXZsI/AAAAAAACFS0/LhoG1GtrSAA/s640/IMG_1016.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-BiF_89w3Kps/T7pJukhpB_I/AAAAAAACFTE/yWm0X9_hO3U/s640/IMG_1021.JPG

zestresował się biedak
https://lh3.googleusercontent.com/-cBkNcMdrZfE/T7pJyvRWrzI/AAAAAAACFTU/N7ufRNADKXU/s640/IMG_1029.JPG

Link to comment
Share on other sites

A dziś widziałam kolejnego psa latającego samopas i biegającego przez ulicę :shake: ale szłam do pracy więc nawet czasu nie miałam by go łapać ...a to kolejny burek ogrodowy - nawet wiem gdzie mieszka ..pewnie uciekł za jakąś suczką ...
kiedy ludzie się nauczą odpowiedzialności ?:(

W czwartek popytam w schronie jak się ma Apacz ...nie umiem o nim zapomnieć ...

ale pomijając fakt, że właściciele mieszkania nie pozwalają na kolejne zwierze to Holi nie było by w smak zatrzymanie go ... bo tak się na mnie patrzy gdy o tym wspominam:
co mówiłaś?
IMG_1062.JPG

no. ja myślę, że tylko tak mówisz!
IMG_1063.JPG

_______________________________________________________________
czas iść do przodu ..nie patrzeć wstecz ...łatwo gdy świeci słońce, trawa jest zielona, praca już na dzień minęła i reszte dnia można spędzić samemu z psami ...tylko ja, psy i ciepły dzień
IMG_1069.JPG

nic tylko siąść w cieniu pod drzewem
IMG_1073.JPG

i zasnąć na chwilę
IMG_1074.JPG

Link to comment
Share on other sites

ZASNĄĆ??!! Nie da się zasnąć jak taka Holi biegnie z ..patykiem ..w ciekawym kształcie :diabloti:
IMG_1076.JPG

Hmm ...to tylko przewidzenie ...Holiusiowy patyk jest normalny
IMG_1077.JPG

Ale senność przeszła ..moja ..bo Masie słoneczko usypiało
IMG_1078.JPG

IMG_1079.JPG

hmm ..gdzieś tam czuć coś ..sarna?
IMG_1083.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

przeciąganie patyka
IMG_1148.JPG


lubię jak jej uszka stoją:D
IMG_1154.JPG

a taaakie mam zęby!
IMG_1160.JPG

rzucaj!
IMG_1163.JPG

i rzucałam ..chwilę jeszcze, za ciepło było - wróciłyśmy do domu, w końcu mogłam coś zjeść od śniadania ^^
__________________________________________________________________________________________

A kolejny spacer wieczorną porą
IMG_1174.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Za to Holi liczyła na odrobinę zabawy jeszcze
IMG_1224.JPg

Nasza ścieżka
IMG_1228.JPG

kryjąca swe tajemnice
IMG_1234.JPG

strzegąca każdego liścia
IMG_1235.JPG

A gdzieś, pomiędzy drzewami stoi stary budynek .. wieżyczka z czasów wojennych ...stoi ..i tylko ona wie, co działo się w zagajniku - który nie był poprzecinany drogami i sięgał do Prawdziwych Lasów
IMG_1237.JPG

Link to comment
Share on other sites

Na tej niewielkiej przestrzeni Zagajnika jest kilka takich wieżyczek ..i trochę ruin, po których zostały jedynie fundamenty zarastające trawą
IMG_1242.JPG

W dzień wyglądają niewinnie ... ot niszczejące ceglane wieżyczki ... nieraz pełne śmieci, zostawionych przez młodzież. W dzień panuje w nich chłód i cisza ...cisza przeszłych dni ...lecz wieczorem, gdy człowiek nastawi ucha ...słychać szmer .. daleki oddźwięk dawnych słów ..zniekształcone echo ... A może to jedynie wiatr?

Link to comment
Share on other sites

dokładnie :)
tą kładką idziemy na łąkę nad Ślepiotką ...uwielbiam stukanie pazurków Holi o to często mokre drewno -brzmi jak muzyka :D

dziś wieczorem był również spacer ...miła odmiana spacerować kiedy słońce już nie praży ...po całym dniu siedzenia na słońcu (wyjazd na "piknik" z pracy) miałam dość żółtej kuli ...Holi z Maszą trochę też bo przez słońce nie miały dłuższego popołudniowego spaceru - za ciepło.

Tak czy inaczej ...spacer był, a ja już wiem że koło godziny 20 na patrol wychodzi SM i łazi i łazi po łące i okolicach ... i jeśli nie chce się im narażać muszę pamiętać o tym i odpowiednio wcześnie zapinać Masze na smycz :D - bo inaczej nie daj Matko Ziemio, Masza zacznie na nich szczekać i mandat murowany ..

oczywiście mam też zdjęcia ...jestem z nich dumna :D i z canona też ...choć raz nazwałam "go" głupkiem ^^'

Holi i zachód słońca
IMG_1251.JPG

Masza i zachód słońca (na smyczy ..szła SM ...)
IMG_1252.JPG

ale czy Maszę obchodziła ? niee\
IMG_1253.JPG

Holi zawzięta
IMG_1256.JPG

i niespodzianka ....Szczęśliwa bawiąca się Masia :D ->dla takich chwil i "widoków" warto żyć z Masżą na co dzień :D
IMG_1259.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Za to Holi jak zwykle dba o to byśmy się nie nudzili ...
IMG_1287.JPG

i motywuje nas do gimnastyki -> no zrób przysiad i weź patyk, przecież to proste ;)
IMG_1290.JPG

a potem dba o swoją ...linię ..pod futrem
IMG_1292.JPG

i motywuje nas do ćwiczenia wzroku (na spółkę z Maszą)
IMG_1293.JPG

A Masza obserwuje świat ...
IMG_1300.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

I kiedy Holi pozwala nam sprawdzić stan swego uzębienia
IMG_1303.JPG



Masza motywuje nas do dalszego uśmiechu
IMG_1307.JPG


po chwili jednak woli obserwować Holi
IMG_1305.JPG



a potem i ona pokazuje nam ząbki ... w końcu ma białe i musi się nimi pochwalić :)

IMG_1311.JPG



no dalej ....teraz moja kolej na twą uwagę ..rzucaj!

IMG_1312.JPG


i tak minął nam spacer ;) cisza, spokój ....i komary :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...