Jump to content
Dogomania

Czy Są Tu Olbrzymy Pieprz I Sól


weszka

Recommended Posts

Witam wszystkich, nie wiem jak to się stało ale dopiero teraz dotarłam na dogomanię. Lepiej późno niż wcale. Więc jak już jestem to z pewnością pozostanę :)
Czy odwiedzają forum właściciele albo miłośnicy olbrzymów p&s???
Zapraszam na stronę [COLOR="Red"]miejsce na linka jest w LINKOWNI ![/COLOR]
Pozdrawiam wszystkch sznauceromaniaków!

Link to comment
Share on other sites

Witaj

Ja tu bywam odkąd ma moją olbrzymkę, ale generalnie forum jest zdominowane przez miniatury. Z olbrzymami tutaj cieniutko, a przynajmniej mało się odzywają...
Szkoda...
Ogólnie jakoś mało tych psów...

U mnie w mieście (Gorzów Wlkp) są zarejestrowane 2 olbrzymy pieprz sól, 1- moja suczka czarna i jeden niezarejestrowany piesek czarny z Nergala.
Mało...:placz:

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia moich suczek są na [COLOR="Red"]miejsce na linka w linkowni ! [/COLOR]
Co do poziomu olbrzymów pieprzaków to jest znacznie lepiej, niż jak zaczynałam przygodę 13 lat temu. Teraz jest coraz wiecej pięknych okazów. Ale ciągle przed nami ciężka praca. Bo wraz ze wzrostem urody pojawiły problemy zdrowotne, których wcześniej nie było. Jak zwykle coś za coś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']oooo, witamy witamy.

Jak będzie justa, żeby mi otworzyć temat to dopiszę Twoją stronę, jak prosiłaś.


Jako, że nie znam żadnego hodowcy giganciochów p&s to w wolnej chwili zadam Ci parę pytań!

Mam również nadzieję, że spotkamy się na jakimś show ;)[/quote]

Służę odpowiedziami oczywiście o ile będe je znała :)
Widziałam Twoją gromadkę - świetne stadko :)

Link to comment
Share on other sites

tak naprawde to to forum jakieś takie mao mówne :) siedze na np forum końskie i tam jak na jeden dzień przerwie sie śledzenie wątku to ma sie jakieś 30 min czytania ;)
Ale wracając do tematu mam olbrzymke ale czarną choć czasem myśle że to jakiś nie udany pieprzak
hihihihih mniejmy nadzieje że białe włoski znikną :)
[IMG]http://i16.photobucket.com/albums/b32/wenecja/PICT0068.jpg[/IMG]

olbrzymów jest tu strasznie mło może ze 4 albo 5 a szkoda bo myśle że jest to rasa nie doceniona . Moja suka to mój pierwszy sznaucer i napewno nie ostatni czekam kiedy będzie go towy dom na wsi a wtedy kupie jeszcze jedną suke tym razem wystawową myśle o małe domowej hodowli. Psy te są niesamowicie rodzinne nawet bardziej rodzinne od owczarków(bo zawsze miałam owczarki) są troche szalone ale w tym ich urok, uwielbiaja przestrzań sa zapatrzone w właściciela mądre oddane łagodne dla członków rodziny ale potrafią odstraszyć nie pożądanych gości myśle że to jedna ze wspanialszych ras .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']A ja uważam, że to lepiej, że nie są popularne...[/quote]

I ja tak myślę. Popularność tylko szkodzi rasie, a nie pomaga. Lepiej niech przyciąga tylko prawdziwych fanów, ludzi którzy znają się na nich i kochają. To nie jest rasa łatwa i dla każdego. Trzymajmy się więc jakości a nie ilości.

Link to comment
Share on other sites

Pisząc nie doceniona nie mialam na myśli zwiększenia jej ilości tak jak jest to w przypadku miniatur. Pisząc nie doceniona miałam na myśli to że ludzie nie wiedzą jaka to wpsaniała rasa każdy nie związany ze sznaucerami mam na myśli tych co ni mają hodowli i nie biegają na wystawy myślą że sznaucer olbrzym to większa miniatura a to nie prawda. Inni myślą że to groźny pies nie dla rodziny. Dobrze że olbrzymy zazwyczaj mają psjonaci tej rasy któży dbają o jakość . Ale denerwuje mnie czasami podejście innych do tej rasy. Ostatnio usłyszałam stwierdzenie że tu głupie psy (stwierdzenie na podstawie przebywania tej osoby z moją suką przez 30min) To że są rozbrykane to nie znaczy ze głupie a to ze broni swojego terenu ostrzegawczo szczekając to nie znaczy że to pies morderca a niestety z takim stwierdzeniami sie spotkałam co do olbrzymów. Nawet pan na psim przedszkolu powiedział " oj z olbrzymem to będzie problem" ale problemu nie ma .Jest więc tak że tą rase znaja i doceniaja tylko posiadacze takiego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Pisząc nie doceniona nie mialam na myśli zwiększenia jej ilości tak jak jest to w przypadku miniatur. Pisząc nie doceniona miałam na myśli to że ludzie nie wiedzą jaka to wpsaniała rasa każdy nie związany ze sznaucerami mam na myśli tych co ni mają hodowli i nie biegają na wystawy myślą że sznaucer olbrzym to większa miniatura a to nie prawda. Inni myślą że to groźny pies nie dla rodziny. Dobrze że olbrzymy zazwyczaj mają psjonaci tej rasy któży dbają o jakość . Ale denerwuje mnie czasami podejście innych do tej rasy. Ostatnio usłyszałam stwierdzenie że tu głupie psy (stwierdzenie na podstawie przebywania tej osoby z moją suką przez 30min) To że są rozbrykane to nie znaczy ze głupie a to ze broni swojego terenu ostrzegawczo szczekając to nie znaczy że to pies morderca a niestety z takim stwierdzeniami sie spotkałam co do olbrzymów. Nawet pan na psim przedszkolu powiedział " oj z olbrzymem to będzie problem" ale problemu nie ma .Jest więc tak że tą rase znaja i doceniaja tylko posiadacze takiego psa.[/quote]
A mnie to lata co myślą inni. Niech sobie myślą. Jakby wszyscy wiedzieli, jakie są giganty to zrobiłyby się popularne :P

A szkoleniowiec może miał na myśli, że sznaucer jest uparty :D
Ja tam bym do takiego szkoleniowca nie poszedł, bo uważam, że jeśli tak mówi, to przymusza psy do prawidłowego zachowania, a jak wiemy - sznaucera sie nie da do niczego zmusić. On musi chcieć.

I nie sądzę, żeby jakiś szkoleniowiec, który szkoli pozytywnymi środkami miał problemy ze sznaucerem.

No chyba, że oduczenie jakiś nabytych nawyków... to już wyższa szkoła jazdy...

Link to comment
Share on other sites

Bo giganty sa świetne do wszystkiego. Dla mnie gigant jest uosobieniem wszystkich cech jakie ma mieć pies :lol: i sa po prostu najcudowniejsze :loveu: Ja teraz z najmłodszą Dirki (wczoraj skończyła 6 mies.) chodzę do psiego przedszkola i jest bardzo fajnie. Szybko się uczy i nie z nią żadnych problemów. Trzeba tylko cierpliwości, spokoju i DUUUUUUŻO MIŁOŚCI a efekt murowany

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']Bo giganty sa świetne do wszystkiego. Dla mnie gigant jest uosobieniem wszystkich cech jakie ma mieć pies :lol: i sa po prostu najcudowniejsze :loveu: Trzeba tylko cierpliwości, spokoju i DUUUUUUŻO MIŁOŚCI a efekt murowany[/quote]
Weszko Ty też masz rację w 100%!!!!!
A zresztą zawsze to powtarzam i powtórzę jeszcze raz - NIE MA PSA LEPSZEGO OD SZNAUCERA OLBRRZYMIEGO!!!
A kolor to sprawa drugorzędna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']wg mnie to olbrzymki niestety robią się modne :shake:
a potem trafiają bidy do schronisk...
Kreon wita sunie p&s:eviltong:[/quote]

Witamy również serdecznie :lol:
Może i coś w tym jest. Ostatnio z przerażeniem patrzę na liczbę sznaucerów porzuconych albo w schroniskach :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']Witamy również serdecznie :lol:
Może i coś w tym jest. Ostatnio z przerażeniem patrzę na liczbę sznaucerów porzuconych albo w schroniskach :placz:[/quote]
no właśnie -coraz więcej...Kreon też ze schroniska, ktoś się pozbył psa na starość :angryy: a to skarb nie pies jest :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...