Jump to content
Dogomania

MOPSiK = Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji


Justyna Klimek

Recommended Posts

  • Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='JOHANNALIND']Mogę wysyłać- już tak kiedyś robiłam na jednym bazarku, że wystawiającej wysłałam zdjęcia i opisy, a reszta należała do mnie...Bo ja niestety żadnego bazarku nigdy nie robiłam i nie bardzo wiedziałabym, jak się do tego zabrać :([/QUOTE]
To jeśli szefostwo wątku nie ma nic przeciwko, to robimy bazar :evil_lol:
Mój mail taki jak nick, a dalej @tlen.pl

Link to comment
Share on other sites

cieszy mnie ta akcja. kazda akcja sterylizacji zresztá, a im szersza skala tym lepiej. My tez sterylizujemy, ale jakos najwiécej na poludniu - malopolskie, bo tam najwiécej mamy kontaktów i zgloszen. Moze w przyszlosci uda nam sié wejsc we wspólpracé i moglibysmy Waszym sposobem (duzo wydajniejszym finansowo a wiéc i wiéksza liczba sterylizacji) sterylizowac psy i koty na poludniu Polski.

Link to comment
Share on other sites

Tak na prawdę, to zasięg naszej akcji ograniczony jest tylko do zawartości portfela MOPSiKa.

Jeżeli będą fundusze, jak najbardziej możemy organizować wyjazdy w inne rejony Polski. Musimy jedynie zdobyć przyczepę. [B]A zatem im szybciej uzbieramy 100tys., tym szybciej otworzymy się na całą Polskę.[/B]

Gdy będziemy mieli mobilną salę operacyjną, będziemy wyznaczać trasy po Polsce np. raz w miesiącu przez 7 dni. Każdego dnia w innym miejscu. Trasy będą musiały być tak zorganizowane by podczas jednego wyjazdu zoperować jak najwięcej zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolina.figiel']Tak na prawdę, to zasięg naszej akcji ograniczony jest tylko do zawartości portfela MOPSiKa.

Jeżeli będą fundusze, jak najbardziej możemy organizować wyjazdy w inne rejony Polski. Musimy jedynie zdobyć przyczepę. [B]A zatem im szybciej uzbieramy 100tys., tym szybciej otworzymy się na całą Polskę.[/B]

Gdy będziemy mieli mobilną salę operacyjną, będziemy wyznaczać trasy po Polsce np. raz w miesiącu przez 7 dni. Każdego dnia w innym miejscu. Trasy będą musiały być tak zorganizowane by podczas jednego wyjazdu zoperować jak najwięcej zwierzaków.[/QUOTE]

A jak to ma wyglądać później? Czy będą operowane tylko zwierzaki, które są pod opieką? Czy wyłapywane i puszczane po operacji samopas? Czy organizowane awaryjne, pooperacyjne DT?

Link to comment
Share on other sites

Operowane mogą być jedynie zwierzęta, które będą przygotowane do zabiegu (minimum to głodówka 12h) i którymi ktoś się zaopiekuje po zabiegu. Nie da się zoperować zwierzaka i puścić go wolno, albo zostawić śpiącego samopas. Jeżeli będą osoby (DT), które wezmą na siebie opiekę pooperacyjną, operować będzie można również zwierzaki bezdomne. Warunek - głodówka i opieka pooperacyjna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasiiiar']A czy bedzicie robic spis takich DT ktore moglyby wziasc bezdomniaka na tymczas pooperacyjny do siebie?[/QUOTE]

to już kwestia do ustalenia indywidualnie przy każdej akcji. Do każdej akcji (dzień zabiegów) musi być wyznaczony "Lider/Koordynator" - osoba, która ogarnie zapisy na zabiegi, przybywanie opiekunów, kolejkę, kontrolę po zabiegach, sprawy administracyjne (mamy przy tym trochę dokumentacji), a przy bezdomniakach i organizację DT.

Podczas dotychczasowych akcji, LIDER/KOORDYNATOR Pani Ela Jaźwiecka sprawdziła się doskonale! Wszystko dobrze zgrała. Myślę, że będzie dobrym źródłem informacji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasiiiar']A czy bedzicie robic spis takich DT ktore moglyby wziasc bezdomniaka na tymczas pooperacyjny do siebie?[/QUOTE]

Dobry pomysł, wiadomo by było, na czym się stoi. Tylko ów DT musiałby się zająć zwierzakiem wcześniej, żeby na pewno był na głodniaka i żeby nie nie tracić czasu na wyłapywanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolina.figiel']Operowane mogą być jedynie zwierzęta, które będą przygotowane do zabiegu (minimum to głodówka 12h) i którymi ktoś się zaopiekuje po zabiegu. Nie da się zoperować zwierzaka i puścić go wolno, albo zostawić śpiącego samopas. Jeżeli będą osoby (DT), które wezmą na siebie opiekę pooperacyjną, operować będzie można również zwierzaki bezdomne. Warunek - głodówka i opieka pooperacyjna.[/QUOTE]

no wlasnie, to jest najwiékszym problemem, opieka pooperacyjna. My lancuchowe psy wiejskie trzymamy u weta ok. 7 dni a teraz kupilismy klatké w Tarnobrzegu zeby nie musialy u weta siedziec i generowac kosztów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Klimek']Jagoda, no przepraszam... rzeczywiście głupio, że nie pomyślałam o Tobie. Możecie dołączyć do naszego porozumienia. Z kim trzeba się od Was kontaktować? Z resztą, prześlę Ci mailem treść umowy [B]MOPS[COLOR=red]i[/COLOR]K[/B]owej :)[/QUOTE]

Justynko, możesz mi wysłać umowę na [email][email protected][/email]? WP mi nie chodzi... :(

Link to comment
Share on other sites

Popieram, sterylizacja i kastracja to najskuteczniejszy sposób zapobiegania bezdomności. Mieszkam na wsi i wiele razy spotkałam się z opinią, że ktoś by może i wysterylizował sukę aby nie było kłopotu, ale jak usłyszał cenę u weterynarza to stwierdził, że taniej będzie utopić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...