Jump to content
Dogomania

Płatny kontrolowany wybieg dla psów


wiktor229

Recommended Posts

[quote name='paulaa.']I dlatego właśnie powinien być jeden opiekun na jednego psa, bo takich sytuacji nie sposób jest przewidzieć, czasami wystarczy chwila, a ja już raz widziałam właściciela próbującego odciągnąć 2 psy naraz i mi starczy zupełnie, zresztą potem przygniótł je do ziemii, ale to już inna sprawa. Jeśli każda osoba będzie kontolować swojego psa, to napewno łatwiej temu zapobiec i kontrolować, a i inni użytkownicy, będą czuli się bezpieczniej. ;)[/QUOTE]

Nie rozumiesz.
Podałaś przykład stada - psów zżytych ze sobą, broniących się wzajemnie. Takie psy nie będą wpuszczane, bo wystarczą krótkie sekundy, by jeden pies sprowokował drugiego, a później trzeci się dołączył do któregoś. To nie muszą być psy z jednego domu. To mogą być psy, które się po prostu znają i bardzo lubią. Powiedzmy, biegają sobie psiaki po drugiej stronie terenu, na drugim końcu siedzą dwie koleżaneczki na pogaduszkach i obserwują. Nagle psy koleżaneczek, które znają się już sporo czasu rzucają się na psa innej babeczki. Zanim dobiegną, zanim psy rozdzielą, to one pewnie same już skończą :)
Chcę tylko pokazać, że w wielu przypadkach ten nakaz nic nie zmieni. Psy i tak będą się gryzły, i tak będą stawały w swojej obronie. To jest raczej nieuniknione.
Choć nie będę się kłócić z tym, że jednej osobie będzie łatwiej uspokoić jednego psa, nie dwa. Tu nie ma żadnych wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='paulaa.']Ale dla psów, które świetnie wiedzą o co chodzi, to może być świetna rozrywka. ;) Nie wszystkie psy muszą z niego korzystać...[/QUOTE]
Pewnie że tak, ale ile jest takich psów na naszych osiedlach? Przyjdzie taki szaraczek ze swoim tuptusiem (piesek będzie się fajnie bawić:cool1:, to nic że ma 10 kg. nadwagi) i będzie go ciągać po wszystkich stacjonatach, bo przecież "on da sobie rade", to nic że pies nie może przeskoczyć/przejść przeszkody, to nic że będzie wisieć na obroży, albo o zgrozo np. na kolcach :nerwy:

Jak już, to może powinien być regulamin? Teraz pytanie, kto to będzie pilnować :cool1: Ten który bierze opłaty za wejście??
Ja tego jakoś nie widzę :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dla przypomnienia: "Wybieg zostanie podzielony na część dla małych i dużych pupili, aby uniknąć pewnych zdarzeń, np. stratowania lub zagryzienia."
Oczywiście że będzie regulamin! Wejdą tylko te osoby które go zaakceptują.
Pilnować będzie ten który bierze opłaty za wejście - potwierdzam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']Z tym podziałem to tak sobie, kto to będzie ustalał czy mały czy duży a co ze średnimi. Moje się bawią z różnymi psami, ostatnio codziennie z dwoma labami, ale są też ludzie którzy na widok moich małych średniaków zabierają swoje miniaturki.[/QUOTE]

tzw. miniaturki powinny jednak bawić się osobno, tymbardziej że są to kruche i też drogie istoty.

Link to comment
Share on other sites

korzystalam z takiego kiedys w Duisburgu podzial byl na szczylki i dorosle psy prowadzili to ludzie ktorzy zorganizowali sie w grupe psich entuzjastow,. jedna z pan prowadzila krotkie zajecia z podstawowych zasad wychowawczych psich maluchow ok.1/2 godziny potem byl czas wolny psy szalaly na swoj sposob ustalajac waznosci w stasdzie mozna tam bylo przyjsc albo przed poludniem na 2-3 godzin albo po poludniu 4 razy w tygodniu moje szczylstwo tam nauczylo sie jak wyglada pobyt, a raczej pozycja w grupie, placilam za wastep 2 wtedy jeszcze marki . Dla doroslych byly przeszkody roznych wielkosci i na nich mozna bylo samemu albo pod okiem fachowca trenowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiktor229']tzw. miniaturki powinny jednak bawić się osobno, tymbardziej że są to kruche i też drogie istoty.[/QUOTE]

Drogie sercu czy portfelowi?;)
A tak poważnie wszystko zależy od psów i ich właścicieli. Wiadomo że nikt nie puści malucha pod łapy biegającej grupki molosów bo by go przypadkiem stratowały w szalonej zabawie. Ale nie widzę przeciwskazań do zabawy z większymi od nich psami.
A co ze średniakami? One mogą się bawić zarówno z dużymi jak i małymi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiktor229']średniaki będą miały ten komfort, że będą mogły wybrać gdzie chcą się bawić :)
Dla niektórych drogie sercu, a innych portfelowi.
Pewnie nikt by nie chciał zapłacić za leczenie lub śmierć czyjegoś pupila, gdyby jego pies przyczynił się do tego :([/QUOTE]

Nieraz widywalam (na własnym "podwórku" osiedlowym) yorki bawiące się z owczarkami niemieckimi czy labradorami - wszystko zależy od tego, jak pies jest wychowany, a nie jaki ma rozmiar ;) Już lepsze byłoby stworzenie kilku wybiegów do wyboru, niż dzielenie wybiegów na te dla małych i dużych psów - socjalizacja zerowa, efekt: rozwrzeszczane, małe psy, szczypiące po łapach te duże ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiktor229']Jeżeli ktoś się będzie mocno upierał, proszę bardzo, niech wprowadzi swojego małego psa w stado dużych, ale to będzie jego decyzja. Jednak dużego na wybieg małych nie wpuszczę.[/QUOTE]

Pewnie jakichś tam sympatyków będziesz mieć, ale czy wielu - wątpię. Na pewno nie tych, którym zalezy na socjalizacji psa ;) Ale to już moje prywatne zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym osobiście wolała mojego labradora wpuścić na wybieg małych, nie wiem czemu ale zdecydowanie bardziej woli wszystkie nawet te upierdliwe yorki i inne mini mixy, gorzej znosi te większe albo najgorzej te większe od niego samego ;) natomiast przy wszystkich maluchach to anioł.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Mysle ze Taki Wybieg dla Pieskow to swietna sprawa. I w Szczecinie by sie napewno przydal bynajmniej ja jak bym byla w Polsce chetnie bym skorzystala. W Dani mamy takie wybieg dla pieskow jest podzielony na dwie grupy pieskow duze i male - kiedys sie zapytalam dlaczego tak jest i Pani powiedziala mi ze jak 3 mlode labradory podbiegna sie bawic do mojego Yorka to napewno sie wystraszy jak go najpierw nie staranuja- fakt gdyby stado duzych pieskow podbieglo do mojego pewnie by sie wystraszyl -W Dani nie ma psow agresywnych i tutaj maja ludzie przewaznie Labradory, buldozki, czasem widuje Yorki ale nie ma tu mody na te mini jak w Polsce - Pieski bawia sie swietnie i jest tez trener. A co do tresury to mila Pani z Dani powiedziala mi ze pieskow malych gabarytrow nie tresuja - moj zreszta jest grzeczny ale na dworzu nic nie je smaczki dla niego nie istnieja.
Pozdrawiam i mysle ze z tym wybiegiem to fajny pomysl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalenka']Witam
Mysle ze Taki Wybieg dla Pieskow to swietna sprawa. I w Szczecinie by sie napewno przydal bynajmniej ja jak bym byla w Polsce chetnie bym skorzystala. W Dani mamy takie wybieg dla pieskow jest podzielony na dwie grupy pieskow duze i male - kiedys sie zapytalam dlaczego tak jest i Pani powiedziala mi ze jak 3 mlode labradory podbiegna sie bawic do mojego Yorka to napewno sie wystraszy jak go najpierw nie staranuja- fakt gdyby stado duzych pieskow podbieglo do mojego pewnie by sie wystraszyl -W Dani nie ma psow agresywnych i tutaj maja ludzie przewaznie Labradory, buldozki, czasem widuje Yorki ale nie ma tu mody na te mini jak w Polsce - Pieski bawia sie swietnie i jest tez trener. [B]A co do tresury to mila Pani z Dani powiedziala mi ze pieskow malych gabarytrow nie tresuja[/B] - moj zreszta jest grzeczny ale na dworzu nic nie je smaczki dla niego nie istnieja.
Pozdrawiam i mysle ze z tym wybiegiem to fajny pomysl.[/QUOTE]

A z jakiego powodu "piesków małych gabarytów nie tresują"?

Link to comment
Share on other sites

To wlasnie tez mnie bardzo ciekawilo -wiec sie zapytalam i Pani mi odpowiedziala ze z malymi nie ma problemu bo nie sa niebezpiecznie i latwiej je kontrolowac niz rasy typu Labrador , Owczarki byla bardzo zdziwiona jak ja chcialam zapisac mojego Yorka na szkolenie - tu nawet nie ma przedszkola dla psow! Kolo mnie mieszka starszy Pan 70 lat kuleje powaznie i wychodzi na spacer z mlodym Labradorem piesek grzecznie idzie z panem nie wyrywa sie ponoc jest po szkoleniu - Pan bardzo mily ale mnie to troche dziwi moze taka moja metalnosc - pozatym malo tu pieskow malych duzych i srednich jest pelno. I najczesciej maja Labradory starsi ludzie lub rodzina z dziecmi gdzie jest ogrod do wybiegania.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o badanie rynku to należałoby przemyśleć jakie miałoby być usytuowanie takiej biegalni? Podejrzewam, że wydzielenie placyku w głębi jakiegoś osiedla na peryferiach raczej nie ściągnie tłumów na miarę kosztów czynszu i zatrudnienia zbieracza opłat. Pytanie II - jaka miałaby być powierzchnia takiej biegalni? Bo na teren o powierzchni hektara czy dwóch to może by ktoś przyjechał, natomiast skwerek 20x20 m to chyba raczej mała atrakcja. No więc wszystko zależy od szczegółow, jak zwykle. Co do zasady: spacer z psem polegający na tym,że opiekun przez pół godziny stoi w miejscu i plotkuje z innymi, podczas gdy pies wesoło się bawi z kolegami, jest świetnym sposobem na rozwydrzenie ww. psa. O czym mało kto wie, więc obawa, że chętnych na stanie na wyznaczonym terenie zabraknie, jest mało uzasadniona. Na mnie proszę nie liczyć, nawet gdyby psie pole miało powstać w moim sąsiedztwie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalenka'][SIZE=3][FONT=Calibri]Mysle ze Taki Wybieg dla Pieskow to swietna sprawa. I w Szczecinie by sienapewno przydal bynajmniej ja jak bym byla w Polsce chetnie bym skorzystala.[/FONT][/SIZE][/QUOTE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Akurat Szczecin, trochę tych wybiegów ma i niejedno polskie miasto mogłoby nam np.: tego przy pętli w Lasku Arkońskim pozazdrościć. [/FONT][/SIZE][URL="http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&vps=2&jsv=285c&oe=UTF8&msa=0&msid=114614274770455121583.000492a865096e0e6a372"][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#0000ff]http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&vps=2&jsv=285c&oe=UTF8&msa=0&msid=114614274770455121583.000492a865096e0e6a372[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Takie przedsięwzięcie zależy głównie od miejsca położenia wybiegu i jego obszaru oraz choćby oświetlenia [/SIZE][/FONT][URL="http://www.pomerania.tv/relacje/1654/Wybieg_dla_psow"][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#0000ff]http://www.pomerania.tv/relacje/1654/Wybieg_dla_psow[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Ja osobiście wolę spacery po otaczających Szczecin lasach [/SIZE][/FONT][URL="http://psieforum.com/viewtopic.php?t=3295&postdays=0&postorder=asc&start=0"][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#0000ff]http://psieforum.com/viewtopic.php?t=3295&postdays=0&postorder=asc&start=0[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]
[FONT=Calibri][SIZE=3]No chyba, że byłby to park w stylu prowadzonych w Stanachprzez [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana]HDPA, ale na to chyba nie ma co liczyć [URL="http://psieforum.com/viewtopic.php?t=1954"][COLOR=#0000ff]http://psieforum.com/viewtopic.php?t=1954[/COLOR][/URL][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]No chyba, że byłby to park w stylu prowadzonych w Stanachprzez [/SIZE][FONT=Verdana]HDPA, ale na to chyba nie ma co liczyć [URL="http://psieforum.com/viewtopic.php?t=1954"][COLOR=#0000ff]http://psieforum.com/viewtopic.php?t=1954[/COLOR][/URL][/FONT]

właśnie do tego zmierzam, choć małymi krokami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiktor229']właśnie do tego zmierzam, choć małymi krokami[/QUOTE]

No cóż, życzę powodzenia. W każdym razie, jak to nie tajemnica, to napisz o jaką dzielnicę chodzi i jaki obszar, czy są naturalne przeszkody, jeziorka, zwalone drzewa, doprowadzona elektryczność choć do części. Być może niedługo będziemy poszukiwać terenu na tropienie na zawody, pojawi się trochę psiarzy, chcących obejrzeć zawody (nie rozgrywane w Szczecinie już od wielu lat), więc mógłbyś to wykorzystać marketingowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiktor229']Dziękuję za propozycję. Marketing napewno się przyda. Teraz nie mogę zdradzić nic więcej, ale pozwolę sobie w niedalekiej przyszłości skontaktować z Tobą.
Pozdrawiam[/QUOTE]

Mam pytanko. Jeśli mam dwa psy, jeden duży, drugi mały, z czego duży uwielbia zabawę z psami, a ten mały woli ludzi i z psami się nie bawi, to czy nie byłoby problemem, by mniejszy siedział przy mnie na ławce na wybiegu dla dużych psów?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...