Jump to content
Dogomania

mój pies ugryzł moje dziecko


lakomciaa

Recommended Posts

Witam
Mój 7 letni red nose (suczka) ugryzła mojego synka(1,5) roku, skończyło się szwami i niewielką blizną... od tego czasu pilnujemy psa i dziecka. 3 miesiące później pies znowu chciał ugryź dziecko na szczęście odsunęło się i nic mu nie zrobił nasz pies... nie wiem co robić bo pies nie jest agresywny(pies miał w młodości 2 letnie szkolenie) tylko to z zazdrości o męża... treser doradził klatkę do domu.... boję się zmian w psychice psa po wsadzeniu jej do klatki:-( ale najbardziej na świecie boję się o moje dziecko, bo mogło i może nadal skończyć się to tragedią.

Link to comment
Share on other sites

Ale klatka nie jest karą dla psa - klatka to swojego rodzaju buda dla psa, w której może się wyciszyć i schować - tam jest jego królestwo, nikt mu tam nie przeszkadza, musisz wtedy pilnować, żeby dziecko tam nie wkładało rąk, to jest tylko i wyłącznie psa miejsce.
Klatkę należy jednak "zrobić" czyli siedzisz przed klateczką i wrzucasz smaczki dopóki pies tam nie wejdzie, siedzi tam i nadal wrzucasz smaczki. Jak już się przyzwyczai na chwilę zamykasz drzwi - jak nie awanturuje się - otwierasz. Ja mam klatkę w domu, która tylko stoi i jest azylem, nie zamykam tam psa. A suki biją się o wejście do niej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Najwyrazniej pies uwaza dziecko za konkurencje, a pana za swoja wlasnosc. Trzeba to zmienic. Niech pan ma mniej kontaktu z psem - i to maz musi to wprowadzic, zeby pies nie uwazal innych za konkurencje w dostepie do pana. Pojawienie sie dziecka przy psie powinno byc dla psa przyjemne, czyli np. pojawia sie dziecko (w towarzystwie doroslego), pies dostaje jedzenie. Z drugiej stronie, nie wiem, czy to pogryzienie nie bylo przekroczeniem pewnej granicy. Osobiscie nie wyobrazam sobie trzymania w domu psa, ktory wbil zeby w dziecko. Jesli tylko uderzyl zebami, to sie da cos z tym zrobic. w kazdym razie potrzebna jest pomoc behawiorysty.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

klatka ,no nie wiem ,kazdy pies inaczej reaguje na pobyt w klatce.Pies nauczony izolacji w klatce od szczeniaka to moze zaakceptuje ,ale dojrzaly ,no nie wiem.wazne jest tez ile godzin pies ma przebywac w tej klatce?czy po wypuszczeniu nie wzmocni sie zazdrosc?Poza tym po co mamy psa ,po to zeby trzymac psa w klatce.Okey moze stac klatka ,jezeli pies chce moze wejsc albo
wyjsc ,ale drzwiczki musza byc otwarte.To rozumiem ,jest to schronienie przed ciekawskimi i dziecmi ,zeby daly spokuj kiedy pies wypoczywa.
Zglos sie do psiego psychologa o porade ,albo poszukaj dobrych odpowiedzialnych opiekunow bez dzieci.
Ps czy pies jest kastrowany?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...