Jump to content
Dogomania

Proszę o pomoc i dobrą radę.


AnetaS

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Postanowiłam Was poprosić o pomoc gdyż stwierdziłam że jak nie tutaj to już nigdzie indziej. Na forum trafiłam po moim pierwszym i niestety nie ostatnim doświadczeniu z "pseudohodowlą". A było to w hodowli "Jork w Jesionce". Niestety dramat.

Otóż ja i mąż od zawsze mieliśmy w domach rodzinnych psy i inne zwirzęta. Obecnie od dwóch lat czekaliśmy aż nasza córka dorośnie na tyle fizycznie i psychicznie by można było wprowadzić małe zwierze do rodziny. Zarówno u mojej mamy jak i teściów w dalszym ciągu są zwierzaki więc wiemy że już jest wystarczająco dojrzała by podjąć taką decyzję, a to za mamusia czyli ja jest zakochana w Yorkach to już inna historia.

Prześledziłam trochę forum i odbyłam wiele rozmów z hodowcami, zwłaszcza jedną z właścicielem hodowli Bastion i wiem co zyskuję kupując psa z rosowodem. Nie chodzi mi o wystawy czy rozmnażanie. To ma być członek rodziny i pewnośc którą daje mi tu rodowód jest bezcenna jeśli zależy mi na yorku. Jednakże kwota 2500 za suczkę jest dla nas nie do przeskoczenia. Niestety. Uznałam ze złotym środkiem będzie kupno yorka bez rodowodu ale z tzw. normalnego domu. Czyli od ludzi ktorzy posiadają tylko 1 suczkę i sporadycznie lub jednorazowo została ona dopuszczona.

Myślałam że wreszcie znalazłam. W żyrardowie, normalna rodzina. Wspanaiła suczka 3 miesięczna. Charakterem odpowiada mi niezmiernie, na tyle ile go poznałam oczwiście. Jednakże niepokoi mnie pewien fakt. Mama suni jaka mi została pokazana ma niespełna 2 kg, tzn coś około 1,6. Jest bardzo drobniutka. Sunia ma 3 miesiące ale wielkościowo powiedzialabym ze to 3/4 - 4/5 mamy, aż dziwne. Mama ma długi gładki włos, myślałam że do porodu się je obcina. I co najdziwniejsze ma normalne mlutkie sutki, czy to możliwe by tak było 3 miesiąc po porodzie? Czy to po prostu sprzedawca słup?

Czy naprawę jedyne co mi pozostaje to zapomnieć o yorku jeśli mnie na niego nie stać? Proszę pomóżcie mi znaleźć wyjście z tej sytuacji. Czy na prawdę by mieć pewność że york będzie yorkiem i nie będzie ważył 5-7 kg to zakup go z rodowodem za 2,5 tysiąca. Wiem że zdrowia też mi nikt nie zagwarantuje.
Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Z góry dziękuje za wszelkie rady
Aneta

Link to comment
Share on other sites

Są suczki tańsze niż 2500zł. Spróbuj napisać do różnych hodowli czy mają suczkę "na kolanka" czyli zwierzę niewystawowe - z wadą np zgryzu. Tylko się nie zdziw jeśli zwierzę będzie miało w umowie obowiązek sterylizacji, lub - jeśli podrośnięte - już będzie po takim zabiegu.
Albo kup pieska - są tańsze. Po co Ci suczka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnetaS']Witam.
Dziękuję za rady.
Już znalazłam. Pieska nie suczkę, i bez żadnych wad.
W niedzielę jak będzie już u nas w domu podzielę się zdjęciami i wrażeniami.
Pozdrawiam ciepło[/QUOTE]


Wspaniale :) Czekam na fotki Twojej iskiereczki :)
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...