Jump to content
Dogomania

Waga staffow..


leszczuuuu

Recommended Posts

Wzorzec staffika jest jeden, nie ma rozdziału na "staffik blue" i "staffik nie blue". Blue to jedynie umaszczenie-błękitne (niebieskie), jedno z wielu dopuszczalnych przez wzorzec w tej rasie, które nie ma wpływu na wagę i wzrost. Ostateczna waga i wzrost psa to już wypadkowa genów i w przypadku masy ciała-także żywienia. Pisałeś w innym temacie, że Twój staffik ma 46 cm w kłębie. Czy aby na pewno dobrze go wymierzyłeś? 46 cm to powinien mieć amstaff, górna granica wzorca dla staffika to 40,5 cm.
[url]http://www.alfatauri.pl/wzorzec.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

aha dzieki za info... no moze i zle go zmierzylem...bo dokladnie nie wiem jak go zmierzyc w kłębie... heh.. :/
ale [B]WZROST I WAGA:[/B]
Pożądana wysokość w kłębie: 35,5 - 40,5 cm. Wzrost i waga powinny iść w parze.
Waga: psy 12,7 - 17 kg,
suki 11 - 15,4 kg.
A moj ma juz 25 kg a ma dokladnie 6 miesiecy i 2 tyg
Waga sie nie myli... :) pozdrawiam moze mi ktos podpowie jak zmierzyc dokladnie w kłębie... pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Leszczu, wzorzec wzorcem, a życie życiem. Moje psy też patrząc na wagę podaną we wzorcu są "ponadwymiarowe"-poprzedni staffik ważył 22 kg, obecny, w wieku 8 miesięcy, waży 19 kg. Ale im ta waga bardzo pasowała do wzrostu i gdyby ważyły mniej-wyglądałyby brzydko. Ja się z tych wyników wagi bardzo cieszę!
Waga ma iść w parze z budową ciała i wzrostem, tylko uważaj, żeby psa nie zatuczyć.
A jak się robi pomiary zoometryczne masz tu:
[URL]http://www.swiatczarnegoteriera.republika.pl/n-standard_miara.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...