Jump to content
Dogomania

Czy ta "aukcja" jest bezpieczna?


Cavio

Recommended Posts

Witam, to ja! Zapewne mnie pamiętacie z starego tematu o nazwie "Allegro. Dobra aukcja Cavalier King Charles Spaniela" Teraz mam prawie to samo pytanie.
Mieliśmy już wcześniej kupić psa, ale zdecydowaliśmy się poczekać, oraz zakupić z pewnością że psu sie nic nie stanie. Dalej jesteśmy nastawieni na Cavalier King Charles Spaniela. Miałbym jedną prośbe i jedno pytanie.
Chodzi o to iż znalazłem, znowu na allegro aukcje wyglądającą na godną zaufania.
O to ona : [url]http://allegro.pl/cavalier-king-charles-spaniel-rodowodowe-maluchy-i1961322452.html[/url] . Chcemy zadzwonić do nich, ale nie wiemy czy jest ogólny sens.
Chcemy wiedzieć w jakim wieku jest piesek tricolor. i ogólne, o charakter itp.]
Więc czy spróbować wziąć od nich psa? Czy tu można?
Oraz, chciałbym prosić o możliwe polecenie jakiejś hodowli Cavalierka, która ma na sprzedaż pieska tricolor, szczeniaczka w wieku 7-10 tygodni. Sam szukam już naprawdę długo i na razie było parę maili, ale nic z tego nie wyszło.

Pozdrawiam,
Czekam na szybką odpowiedź :multi:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Chcemy wiedzieć w jakim wieku jest piesek tricolor[/QUOTE][QUOTE][B]MALUSZKI CZTEROMIESIĘCZNE Z KOMPLETEM SZCZEPIEŃ [/B][/QUOTE]Ja bym zadzwoniła i zapytała o nazwę hodowli, wtedy sprawdziła w necie jakie są opinie (pewnie cavaliery mają jakieś swoje forum), poszukała ludzi na forum, którzy już mają szczylki z tej hodowli, obejrzała stronę, pooglądała zdjęcia rodziców itd, podpytała czy można przyjść i obejrzeć szczeniaki i dopiero wtedy się na spokojnie zastanowić i podjąć decyzję. To istotne żeby zobaczyć w jakich warunkach szczeniaki się wychowują..
Dopiero po tych czynnościach zdecydowałabym się czy hodowla jest warta zaufania czy nie.
To nie nowa para jeansów żeby decydować się na nie po zdjęciach i zapewnieniach sprzedawcy że wszystko jest idealne.

Nawet nie zadałaś sobie tego trudu, żeby przeczytać cały opis aukcji.. dlaczego tak myślę? bo nie wiesz ile szczylki mają, mimo że na aukcji jest to zaznaczone..

a co z tymi szczeniakami z Górskiej Fantazji?
No i czy udało się przeczytać te 10książek ;) bo szczeniak z tego co pamiętam miał być w październiku, a mamy już grudzień..

Link to comment
Share on other sites

"Najśmieszniej" jest jak dzwonią i pytają o wiek, a wiek wyraźnie napisany w aukcji... Przeczytaj dokładnie opis, żeby nie pytać o to co napisane.
Poza tym co można powiedzieć po samym ogłoszeniu? nic. Wejdź na stronę hodowli, jest forum o cavalierach- zapytaj co myślą o tej hodowli inni, czy ją znają, jakie są opinie.
Cena jest bardzo niska, nie wiem czy to wynika z tego że hodowca pilnie musi sprzedać psy, czy może jest jakiś "zastój" i dlatego obniżył cenę, czy może rodzice nie mają szczególnych osiągnięć i niewiele badań zrobionych. Nie wiem. Ja nic nie doradzę po samym opisie aukcji. Fakt że psy są wystawione na allegro moim zdaniem nie świadczy o niczym złym, sama swoje szczenięta wystawiam na allegro, ale bez możliwości "kup teraz"- bo chcę mieć możliwość wyboru przyszłego właściciela. Nie widzę nic złego w allegro dla odpowiedzialnych hodowców i takich samych przyszłych właścicieli:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']Ja bym zadzwoniła i zapytała o nazwę hodowli, wtedy sprawdziła w necie jakie są opinie (pewnie cavaliery mają jakieś swoje forum), poszukała ludzi na forum, którzy już mają szczylki z tej hodowli, obejrzała stronę, pooglądała zdjęcia rodziców itd, podpytała czy można przyjść i obejrzeć szczeniaki i dopiero wtedy się na spokojnie zastanowić i podjąć decyzję. To istotne żeby zobaczyć w jakich warunkach szczeniaki się wychowują..
Dopiero po tych czynnościach zdecydowałabym się czy hodowla jest warta zaufania czy nie.
To nie nowa para jeansów żeby decydować się na nie po zdjęciach i zapewnieniach sprzedawcy że wszystko jest idealne.

Nawet nie zadałaś sobie tego trudu, żeby przeczytać cały opis aukcji.. dlaczego tak myślę? bo nie wiesz ile szczylki mają, mimo że na aukcji jest to zaznaczone..

a co z tymi szczeniakami z Górskiej Fantazji?
No i czy udało się przeczytać te 10książek ;) bo szczeniak z tego co pamiętam miał być w październiku, a mamy już grudzień..[/QUOTE]

Dzięki za odpowiedź :D
hmm...
Chciało mi się przeczytać, poprostu nie znalazłem tego :D (Niemota ze mnie).
mała uwaga, nie zadałaś tylko zadałeś, nie lubie jak ktoś do mnie pisze jak do kobiety :D. Wiem że to nie nowa para jeansów, dlatego założyłem ten temat, aby ktoś mi pomógł w tym czy w ogóle jest sens dzwonić zapytać i przyjechać.
Aaa, i wiem co trzeba robić to wiem. Ale to szczegół, nie będziemy się chyba kłócić? :D.
Z książkami? Hmmm... nie wyszło :D. Ale udowodniłem w inny sposób że jestem godny psa :D :D. Dlaczego nie z górskiej fantazji?
Po dłuższej korespondencji, prawie doszło do zakupu. Pani z hodowli prosiła o zaliczkę 500 zł (zaliczka normalne, ale czy nie za duża?) Zaczęliśmy się wtedy zastanawiać czy na pewno pies teraz. Stwierdziliśmy że później, kiedy wysłałem maila z prośbą o przesunięcie terminu, hodowla się już nie odezwała. Tak chyba nie robi dobra hodowla?
Z resztą chyba ty nie doczytałaś mojego posta? Czemu nie w Paździeniku, a mamy Grudzień? Pisałem że zaczęliśmy się zastanawiać nad kupnem teraz później, i wyszło później.
Ale to szczegół. Ogólnie zdecydowaliśmy sie zadzwonić, do tej aukcji z allegro.

Teraz mam 2 prośby,
jedną, o co SZCZEGÓŁOWO pytać?
a drugą, ma któś jak wcześniej, godną polecenia hodowle (oprócz Górskiej Fantazji)?
----------------------------------------------------------------------------------
Łooooo jezu! jeden post napisałem a już mam 3 u góry! W każdym razie, to co u góry, to do każdego bym prosił.
Oraz, czy może ktoś was "sprzedał" by psa w wieku 7-10 tygodnia??

Link to comment
Share on other sites

500zł to wcale nie jakaś strasznie duża zaliczka - przecież ona nie znika tylko jest odliczana od ceny szczenięcia. Ja za Lennego też tyle zaliczki wpłacałam i wydało mi się to całkowicie normalne.
Hodowcy się nie dziwie - najpierw chcecie psa rezerwować, hodowca odmawia innym ludziom bo jesteście Wy, a nagle się okazuje że nie chcecie wpłacić zaliczki, czyli wcale nie jest pewne że szczenie weźmiecie, czyli hodowca zostaje z podrośniętym szczeniakiem, którego trudniej sprzedać i nie ma żadnego zadośćuczynienia..
Przecież jasne było że za szczeniaka będzie trzeba zapłacić, więc co za różnica czy teraz 500zł a później resztę, czy od razu całą kwotę - ja się z zaliczki nawet cieszyłam, bo jednorazowo obciążyło by to bardzo mój budżet, a tak zaliczka z jednej wypłaty a reszta z drugiej + odłożona kasa na szczyla. (zaliczkę płaciłam w marcu, całość w maju).

[QUOTE]a drugą, ma któś jak wcześniej, godną polecenia hodowle (oprócz Górskiej Fantazji)?[/QUOTE]

jak z kolejną postąpicie tak samo jak z górską fantazją to niedługo nikt w PL wam psa nie będzie chciał sprzedać, więc lepiej najpierw odłożyć kasę a później rezerwować szczeniaki.

[QUOTE]o co SZCZEGÓŁOWO pytać?[/QUOTE]
czym karmi
jakie są szczeniaki
jacy są rodzice
jakie są główne problemy zdrowotne cavalierów - jak powie, że nie ma żadnych to od razu odpuście..
nie wiem o co jeszcze można zapytać, u mnie to przeszło dość swobodnie, hodowczyni się rozgadała o swoich psach, o tym jak wygląda życie z pudlem, o tym jaki jej ostatnio numer zrobiły - gadałyśmy ponad godzinę ;) widać było że ona żyje z tymi psami a nie trzyma je w ogrodzie i odwiedza raz dziennie przy karmieniu..

Link to comment
Share on other sites

Ja cie sachma przepraszam, ale ty albo mnie nie rozumiesz, albo jesteś wredna i głupia. Chodzi o to że byśmy go wzięli, ale później. NA PEWNO BYŚMY GO WZIĘLI, tylko później.
A ta hodowla, nawet nie raczyła odpowiedzieć, że nie czy coś. a ten pies i tak byłby do wzięcia w ostatnich dniach października, a ja chciałem go wziąć po prostu później. Czy jest jeszcze coś godnego uwagi na Allegro? może ktoś przejrzeć, chodzi o pieska, z rodowodem (podobno bez rodowodu lepiej nie kupować?) w wieku 7-10 tygodni i w maści tricolor?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] NA PEWNO BYŚMY GO WZIĘLI, tylko później.[/QUOTE]

ale hodowca nie mógł mieć takiej pewności, skoro [B]nie chcieliście[/B] wpłacać zaliczki. Po to są zaliczki, żeby hodowca miał pewność że go weźmiecie. Skoro było to pewne nie widzę powodów do odwlekania wpłacenia zaliczki. Zaliczkę nie wpłacacie w chwili odbioru, czy tydzień przed odbiorem, tylko wtedy kiedy szczeniaki są do [B]rezerwacji [/B], nie odbioru - nie wiem jak jaśniej to wyjaśnić, bo nie rozumiesz co do ciebie piszę. W chwili odbioru wpłaca się już [B]całość[/B] sumy. I to że chcieliście odebrać go później pewnie nie było by kłopotem, gdybyście terminowo wpłacili zaliczkę. Czy wreszcie rozumiesz? Bo jak nie to ja chyba zacznę rzucać epitetami.. chociaż nie, nie zniżę się do twojego poziomu ;)

[QUOTE]albo jesteś wredna i głupia[/QUOTE]

przystopuj lepiej. Bo ja dopiero mogę stać się wredna ;) na razie jestem zasadnicza. Nie zwykłam obrażać ludzi, więc nie prowokuj.

Link to comment
Share on other sites

Cavio, dlaczego chcesz aby ktoś za Ciebie podjął decyzję i wybrał Ci psa? Masz jakiekolwiek rozeznanie w tej rasie? Jakieś preferencje co do rodowodu, linii itp? Zadałeś sobie choć trochę trudu i prześledziłeś czy rodzice, dziadkowie etc. byli badani i na co? Cavaliery miewają "swoje" choroby, poczytaj, poszperaj w necie - to kopalnia wiedzy, znajdź forum rasy, popytaj fachowców ale nie oczekuj, że ktoś za Ciebie wybierze Ci psa. Chyba nie kolor szczeniaka jest tu najważniejszy? Pamiętaj, że przyjmujesz psiaka na (daj Boże) kilkanaście lat, tak więc zrób wszystko aby później nie żałować decyzji i tego, że psa wybrało Ci "forum" a nie Ty sam ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ja byłabym hodowcą postąpiłabym podobnie - wina nie leży po jej, tylko po Twojej stronie.

[QUOTE]Mam jeszcze jedno pytanie. Co sądzicie o hodowli Gosford Park?[/QUOTE]
Odpowiedź Sachmy:
[QUOTE]poszukała ludzi na forum, którzy już mają szczylki z tej hodowli, obejrzała stronę, pooglądała zdjęcia rodziców itd, podpytała czy można przyjść i obejrzeć szczeniaki i dopiero wtedy się na spokojnie zastanowić i podjąć decyzję. To istotne żeby zobaczyć w jakich warunkach szczeniaki się wychowują..
Dopiero po tych czynnościach zdecydowałabym się czy hodowla jest warta zaufania czy nie. [/QUOTE]
Czytanie ze zrozumieniem.
W stu procentach zgadzam się ze zdaniem poprzedniczki.
[QUOTE]Z książkami? Hmmm... nie wyszło . Ale udowodniłem w inny sposób że jestem godny psa.[/QUOTE]
A mnie ciekawi ta wypowiedź. Wnioskując z Twoich wypowiedzi - brak przeczytanych książek jest widoczny, bo pytasz o rzeczy, które napisane są nawet w przypadkowym poradniku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Cavio, dlaczego chcesz aby ktoś za Ciebie podjął decyzję i wybrał Ci psa? Masz jakiekolwiek rozeznanie w tej rasie? Jakieś preferencje co do rodowodu, linii itp? Zadałeś sobie choć trochę trudu i prześledziłeś czy rodzice, dziadkowie etc. byli badani i na co? Cavaliery miewają "swoje" choroby, poczytaj, poszperaj w necie - to kopalnia wiedzy, znajdź forum rasy, popytaj fachowców ale nie oczekuj, że ktoś za Ciebie wybierze Ci psa. Chyba nie kolor szczeniaka jest tu najważniejszy? Pamiętaj, że przyjmujesz psiaka na (daj Boże) kilkanaście lat, tak więc zrób wszystko aby później nie żałować decyzji i tego, że psa wybrało Ci "forum" a nie Ty sam ;)[/QUOTE]

Koleżanko, samymi Cavalierami interesuje się ok. 5 miesięcy. Nie jest to rekord Guinnessa, ale myślę że troszkę to już jest. Więc o sprawach chorobowych wiem dużo. bądź innych. Tak zadałem sobie trochę trudu. właśnie daj boże kilkanaście lat, dlatego chce aby był taki jakiego chce, aby potem nie żałować. Ale prawda, nie jest najważniejszy.
Nie chce aby ktoś wybierał mi psa, tylko się szczegółowo pytam już no, myślę że można powiedzieć już znawców psów.

[quote name='sachma']ale hodowca nie mógł mieć takiej pewności, skoro [B]nie chcieliście[/B] wpłacać zaliczki. Po to są zaliczki, żeby hodowca miał pewność że go weźmiecie. Skoro było to pewne nie widzę powodów do odwlekania wpłacenia zaliczki. Zaliczkę nie wpłacacie w chwili odbioru, czy tydzień przed odbiorem, tylko wtedy kiedy szczeniaki są do [B]rezerwacji [/B], nie odbioru - nie wiem jak jaśniej to wyjaśnić, bo nie rozumiesz co do ciebie piszę. W chwili odbioru wpłaca się już [B]całość[/B] sumy. I to że chcieliście odebrać go później pewnie nie było by kłopotem, gdybyście terminowo wpłacili zaliczkę. Czy wreszcie rozumiesz? Bo jak nie to ja chyba zacznę rzucać epitetami.. chociaż nie, nie zniżę się do twojego poziomu ;)



przystopuj lepiej. Bo ja dopiero mogę stać się wredna ;) na razie jestem zasadnicza. Nie zwykłam obrażać ludzi, więc nie prowokuj.[/QUOTE]

Nie prowokuje, tylko stwierdzam ;D. Teraz ty mogłaś sobie darować z poziomem, ale dobra, trochę przesadziłem. Soraweczka...

[QUOTE]Jeśli ja byłabym hodowcą postąpiłabym podobnie - wina nie leży po jej, tylko po Twojej stronie. [/QUOTE]

Dobrze już rozumiem!!

[QUOTE]Odpowiedź Sachmy:
poszukała ludzi na forum, którzy już mają szczylki z tej hodowli, obejrzała stronę, pooglądała zdjęcia rodziców itd, podpytała czy można przyjść i obejrzeć szczeniaki i dopiero wtedy się na spokojnie zastanowić i podjąć decyzję. To istotne żeby zobaczyć w jakich warunkach szczeniaki się wychowują..
Dopiero po tych czynnościach zdecydowałabym się czy hodowla jest warta zaufania czy nie.


Czytanie ze zrozumieniem.
W stu procentach zgadzam się ze zdaniem poprzedniczki. [/QUOTE]

No właśnie szukam kto ma szczylka, tu chyba też są właściciele cavików? Z czego widze mało, ale są. Więc pytam? Coś w tym złego?

Link to comment
Share on other sites

łatwiej otrzymasz odpowiedz jak zapytasz na podforum cavalierów ;) bo tu bardziej ogólne..

o konkretnej hodowli poczytaj/zapytaj tu [url]http://www.dogomania.pl/forums/583-Cavalier-King-Charles-Spaniel[/url] będzie bardziej widoczne dla osób siedzących w rasie, po to są te podfora.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Dobrze już rozumiem!![/quote]
Po co podnosisz głos? Twoje pytanie rozpoczynające dyskusje jest pytaniem, chyba, że oczekujesz od pokornego pokiwania głową i stwierdzenia, iż masz rację. Dlatego nie wiem, jaki sens ma natychmiastowe używanie wykrzykników, bo wybacz, ale są tutaj również użytkownicy, który - jak rozumiem - w przeciwieństwie do Ciebie (może inaczej - więcej razy niż ty) mieli styczność z hodowlami, lub sami posiadają hodowle.
Co do drugiego - okej, zgadzam się - tylko może w nieco innym dziale i z innym tytułem tematu. Tutaj rzeczywiście masz racje.

[quote]Koleżanko, samymi Cavalierami interesuje się ok. 5 miesięcy. Nie jest to rekord Guinnessa, ale myślę że troszkę to już jest. Więc o sprawach chorobowych wiem dużo. bądź innych.[/quote]
Co innego interesować się, a co innego wiedzieć. Przecież sam przyznałeś się, że nie przeczytałeś ważnych pozycji książkowych. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare']Po co podnosisz głos? Twoje pytanie rozpoczynające dyskusje jest pytaniem, chyba, że oczekujesz od pokornego pokiwania głową i stwierdzenia, iż masz rację. Dlatego nie wiem, jaki sens ma natychmiastowe używanie wykrzykników, bo wybacz, ale są tutaj również użytkownicy, który - jak rozumiem - w przeciwieństwie do Ciebie (może inaczej - więcej razy niż ty) mieli styczność z hodowlami, lub sami posiadają hodowle.
Co do drugiego - okej, zgadzam się - tylko może w nieco innym dziale i z innym tytułem tematu. Tutaj rzeczywiście masz racje.[/QUOTE]


[QUOTE]Co innego interesować się, a co innego wiedzieć. Przecież sam przyznałeś się, że nie przeczytałeś ważnych pozycji książkowych. :)[/QUOTE]

Hmm... To samo napisało kilka osób, więc podniosłem głos z lekką prośbą.

Błyskotka, dziękuje ci za pomoc, ale niestety akurat mają tylko suczkę.
A zamówienie nas nie interesuje, ponieważ psa chcemy odebrać w tym roku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavio']
A zamówienie nas nie interesuje, ponieważ psa chcemy odebrać w tym roku[/QUOTE]
Koniec tego roku tuż tuż więc uważam że szukanie psa "na siłę" nie jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj aby wystrzegać się tych ogłoszeń gdzie polecają szczeniaki na prezenty. To nie są hodowcy !!!

Link to comment
Share on other sites

a ja się dziwię hodowcy że nie odpisał- w końcu zaliczka nie doszła, więc szczenię na pewno nie było dla Was trzymane, a gdyby zgłosił się inny chętny pewnie zostałoby sprzedane.
Sprawdź w hodowli Lacante- kiedyś interesowałam się cavalierami i ta hodowczyni zrobiła na mnie zdecydowanie najlepsze wrażenie ze wszystkich lepszych hodowli do których pisałam.
Jest jeszcze bardzo znana hodowla cavalierów Dobry Rok.

Absolutnie nie kupuj psa bez rodowodu- cavaliery z tego co wiem cierpią na wiele schorzeń, mają wymagane badania- w hodowlach trzeba je robić, a jak kupisz psa bez rodo, to na 90% będzie to pies chory. Po co później inwestować w leczenie, operacje, i nerwy tracić? Zdecydowanie lepiej chyba odłożyć więcej kasy i kupić psa z dobrego miejsca.

Kiedy ja pisałam do hodowli, pytałam o wystawowe szczenię- podawano mi cenę w granicach 2500-4000zł za pieska, w zależności od hodowli. Ale często jest tak, że właśnie te większe hodowle które sprzedają psy wystawowe tak drogo, psiaki "na kolanka" sprzedają dużo taniej, warto więc podzwonić i popytać o pieska "na kolanka". Zaznacz tylko że chcesz aby był bezwzględnie zdrowy, może mieć natomiast złe wybarwienie, zły zgryz np- to nie przeszkadza w niczym, eliminuje tylko psa z wystaw ale szczenię jest dużo tańsze- dobra alternatywa dla kogoś kto szuka ładnego psa ze sprawdzonego miejsca, a za to taniej.

Link to comment
Share on other sites

Spoko, z wielką chęcią, tylko nie ja będę rozmawiał tylko mama :D. Ale będę wiedział jak było, za ok. 30 min-1 h dzwonimy :D. Teraz układam pytania. Ma ktoś jeszcze pomysł o co pytać?? Oraz ile pytań powinienem pytać w pierwszym telefonie?

PS. Jedno mnie cieszy, jedna kobieta jest w Warszawy, a ja też, więc może nawet w tym tygodniu roboczym, pójdziemy/pojedziemy go obejrzeć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...