Jump to content
Dogomania

Czy ta "aukcja" jest bezpieczna?


Cavio

Recommended Posts

Hmmm. Mi po prostu byłoby wstyd - mój pies kupczy na trawnik, idą sobie inni ludzie, patrzą, a ja udaję, że na drugim końcu smyczy to nie mój pies :oops:

Cavalierek do długowłosy psiak - łapki ma z fajnymi "kapciami" - docenisz sprzątanie po psach, jak te "kapcie" własnego psiaka po każdym spacerze trzeba będzie myć :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavio']Tak [B]barberry[/B]. Ale pisałem już że zostało mi wszystko wytłumaczone i [B]będę używał zwykłej smyczy. Jak widzę, nie przeczytałaś całego tematu.[/B] Poza tym, [B]kto teraz zbiera kupy chyba 1/15 zbiera.[/B] Zresztą nikt nie wie chyba wszystkiego od początku, więc wszedłem na forum. [B]Nie trzeba już tak od razu "krzyczeć".[/B] Oraz, [B]nie można twierdzić że jestem młody, to prawda jestem.[/B] Ale ja po prostu nie lubię kontaktu z ludźmi mi nie znajomymi (mama ma firmę więc ma to w małym palcu).[/QUOTE]

[quote name='Cavio']Dziękuje ci [B]Beatrx[/B]. Teraz wszystko rozumiem, oraz podjąłem decyzje, kupienia Flexi, ale do sporadycznego użytku i tylko do krótkich wypadów. za myślę 2-3 miesiące od rozpoczęcia nauki, pewnie wyrzucę zwykłą smycz i zostawię Flexi.[/QUOTE]

Przeczytałam cały temat bardzo dokładnie - powyżej Twoja ostatnia wypowiedź odnośnie smyczy. Nawet do [I]sporadycznego użytku i krótkich wypadów[/I] smycz automatyczna się dla szczeniaków nie nadaje.

Dopóki pies lata po Twoim własnym podwórku - droga wolna, nie sprzątaj. Jeśli tylko przekroczysz próg własnej posesji masz taki obowiązek.

Jak można nie krzyczeć skoro 15 doświadczonych osób pisze Ci to samo a Ty nadal swoje?

Twoje wypowiedzi bardzo dobitnie pokazują, że jesteś bardzo młody i na ich podstawie śmiało można tak twierdzić...

[quote name='Cavio']Niby... Mógłbym poczekać, ale jestem niesamowicie niecierpliwy (dla psa się poświecę, ale nie ze smyczą) :D[/QUOTE]

...

A, i jeszcze jedno. Mianowicie pisałeś tu coś o obroży uzdowej. Jeżeli taka uprząż jest kolejnym Twoim marzeniem to muszę Cię niestety zmartwić. Otóż na tego typu obroży nie jest polecane prowadzenie tak małych psów jak cavaliery. Nie chodzi mi o wiek (bo używanie tego dla szczeniąt jest w ogóle dziwnym pomysłem) ale o wielkość psa. Obroża uzdowa powinna być używana jedynie dla psów, których kufa jest co najmniej na wysokości opuszczonej dłoni właściciela. Kiedy używana przy mniejszym psie, przy pociągnięciu powoduje nie tylko pożądane obrócenie głowy w bok ale także bardzo szkodliwe wygięcie w górę.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze [B]barberry[/B]. Dlaej nie przeczytałaś tematu. Jak widzisz można wywnioskować z moich PÓŹNIEJSZYCH wypowiedzi, że z obroży uzdowej zrezygnowałem. Oraz proszę o nie kontynuowanie twoich WREDNYCH spraw, ponieważ zacznę cię ignorować. Jeśli chcesz zrobić mi "afere" napisz na GG, bądź na e-maila, a nie zaśmiecaj forum.

Link to comment
Share on other sites

Zrezygnowałeś bo inni napisali Ci, że dla szczeniąt się nie nadaje. Tymczasem nie nadaje się ona nawet dla dorosłego cavaliera i dobrze żebyś o tym wiedział.

Prawdę mówiąc mało mnie obchodzi czy zaczniesz mnie ignorować czy nie - do tego tematu zagląda wiele osób w podobnej do Twojej sytuacji i może okażą się rozsądniejsi i posłuchają rad osób siedzących dłużej w temacie. Póki co nie ma z czego robić afery bo jeszcze nawet nie masz psa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drachena']Barberry po co od razu tak złośliwie? ;) Moim zdaniem lepiej komuś na spokojnie wytłumaczyć, przedstawić argumenty, itp. bo takimi 'metodami' mało kogo przekonasz :D[/QUOTE]

Przede mną kilka osób spokojnie tłumaczyło i przedstawiało argumenty ale jak widać do niektórych po dobroci nie dociera. W ten sposób wywiązała się przynajmniej jakaś dyskusja i myślę, że [B]Cavio[/B] dwa razy się zastanowi nim zrobi coś co było mu tu odradzane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Przede mną kilka osób spokojnie tłumaczyło i przedstawiało argumenty ale jak widać do niektórych po dobroci nie dociera. W ten sposób wywiązała się przynajmniej jakaś dyskusja i myślę, że [B]Cavio[/B] dwa razy się zastanowi nim zrobi coś co było mu tu odradzane.[/QUOTE]

Czyli ty robiłaś to tylko dla dyskusji? Poza tym, pogadałem na GG z Beatrx. Która mi wszystko wyjaśniła. Rozumiem nie wiedziałaś tego, ale mówiłem że już wszystko wiem.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat cavalier king charles spanieli to polecam stronę cavalier world .eu (można w google wpisać nazwę i wyświetli się strona).
Wypowiadają się tam m.in. ludzie, którzy mają cavaliery po kilkanaście lat, sa opisane również problemy zdrowotne cavalierów, są ogłoszenia o sprzedaży szczeniąt i inne przydatne informacje.
Znajdziesz też tam porady dotyczące pielęgnacji, wyprawki, wychowania cavaliera.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...