Jump to content
Dogomania

Jamnik polujący


mada28

Recommended Posts

Zależy - gdzie chcesz pojechać po niego.

Rozumiem , że ojciec poluje i ma opdpowiedni stan zwierza i rodzaj łowisk.
Rozumiem , że go chce i pozostaje tylko kwestia wyboru hodowli.
Rozumiem , że to ma byś szczotka standardowa

Jeżeli tak, a chce ci się pojechać w Wielkopolskie - to polecam "Anons" Pawła Lisiaka. Psy jak najbardziej użytkowe - norowce , dzikarze...
Jeżeli - miniatura lub królik - to " z Wodniackiej Przystanii" Doroty Chaplickiej - szczególnie królicze.

Co do szorstkiej szczotki standardowej - jest jeszcze na Śląsku pewna hodowla , z dobrymi konkursowo - użytkowo psami , ale... więcej na pw.

Wszystko oczywiscie , co tu napisałam to moje zdanie - czyli osoby mającej w planach użytkowo - eksterierowego standarda.

Acha - jest jeszcze jedno wyjście - użytkowy Słowak, Czech lub Niemiec.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.brzdac.republika.pl/podstrony%20PL/wystawy/wystawy_2005.html[/URL]
to czego szukasz. zadzwoń i powiedz że Anetta z Poznania Ciebie poleciła w sprawie zakupu jamniczka.
Pojedź i zobacz a sama zrozumiesz.
[IMG]http://img408.imageshack.us/img408/2715/silkystojcapozmianach1tx5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo wam dziękuje za pomoc.
Musia wszystkie twoje "rozumiem,że" sa na TAK:lol:
A dodatkowo dodam,ze dziesięc lat temu mieliśmy takiego jamniora. Był z nami 12 lat i do dzis go z czułościa (i smiechem) wspominamy.
Ojciec zamierza wkońcu zostac "czynnym emerytem" i przestał oponowac ,że po co mu pies- a mam nadzieję ,ze mu zajmie duuuużo czasu i da dużo radości.
A ,że mieszkamy razem to chowanie ONka i jamniora może byc swoistym wzwaniem.
Ogladałam strone tej wielkopolskiej hodowli i zrobiła na mnie dobre wrażenie.
Stronę brzdąców tez znalazłam, są piekne ale to chyba typowo wystawowe jamniory, prawda?
Jeszcze raz dziękuje i dam znac na czym sie skończyło, (a wlasciwie zacznie nowa przygoda z jamniorem.)

Link to comment
Share on other sites

Mada , pewnie tam nie dojedziesz , ale co tam, podrzucam link do pewnej hodowli (która mnie ruszyła) i już prowadziłam rozeznanie - [B]miot E. [/B]Szczególnie dział polowań był chwytliwy.

[URL]http://www.bismarck-eiche.de/startseiteneu.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mada28']Witajcie, chcę kupić ojcu jamnika po polujących rodzicach ( z hodowli użytkowej), oczywiście jamnika szorstkowłosego:multi: . Czy ktos może mi polecić jakąś dobra hodowlę?
Z góry dziękuję.[/quote]

Hodowla: Aspekt p. Barbary Frelek okolice Warszawy
Hycon- Gdańsk

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie - zapomniałam o jamniorach z "Lisiego Koszmaru". ok. psy jak najbardziej polujące. Kazimierz Hajok - 430 -00-65 - 0czywiście kierunek (32)

W wakacje 2006 miał kryć sunkę psem z hodowli skandynawskiej "Vojtek's" ew. którymś z psów Pawła. Możliwe, że teraz też ma jakiś pomysł.

Mada ,zadzwoń koniecznie - ówcześnie (wakacje) szczenięta u Kazimierza zapowiadały się w atrakcyjnej cenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...