Jump to content
Dogomania

Szukam chętnych Poznaniaków do obedience


Silky

Recommended Posts

  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich ja z chęcią bym się przyłączyla do spotkań z moim psem (dwu letni ast) jednak bardziej by nam pasowalo na wiosne bo mieszkamy na winogradach i na Marcelin mamy bardzo daleko tym bardziej, że nie mamy samochodu.
Chciala bym się jeszcze dowiedzieć czy jest na tych spotkaniach ktoś kto zna się na szkoleniu psow i wogole mniej wiecej jak to wygląda?
pozdrawiamy :)
a to jest Rocki
[url]http://img297.imageshack.us/img297/990/cam3286po7.jpg[/url]
[url]http://img6.picsplace.to/img6/23/S6000011.JPG[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wygląda to tak, że spotykają się miłośnicy obedience z psami, które już coś potrafią i wspólnie pracują, pomagają sobie nawzajem i doradzają. Nie jest to kurs. Żeby z nami pracować, trzeba mieć jednak jakieś podstawy - może być to np psie przedszkole albo kurs PT. Chodzi o to, aby przewodnicy już potrafili pracować z psami. Psy muszą być zsocjalizowane i przywoływalne, bo to gwarantuje bezpieczeństwo innych uczestników oraz pewien komfort pracy.
Spotykamy się raz w tygodniu, ale to nie oznacza, że psiarze nie ćwiczą w inne dni. Piszę o tym aby ewentualni chętni nie rozczarowali się po 1 razie, bo my nie szkolimy cudzych psów :). Tu każdy pracuje raczej sam, tyle tylko, że gdzieś obok jest drugi maniak który też wykonuje z psem jakieś ćwiczenie starając się nie przeszkadzać za bardzo innym. Niekiedy zostawiamy kilka psów na wspólnym warowaniu, czyjaś pomocna dłoń położy swój patyczek do wybierania przedmiotu lub pachołki małego kwadratu.
Osoby które ćwiczą z nami mogą reprezentowć różne rodzaje nagradzania. Są tacy co ćwiczą ze smakołykiem, są tacy co z piłeczką. Niektórzy mają w ręce klikera, nikt nie używa kolczatki:razz: .

Link to comment
Share on other sites

Azir - widzę,że masz już łączność ze światem :multi:
Moje dziewczynki w taką pogodę robią wszystko oprócz tego co ja bym chciała :(
Mogę zapomnieć o siadaniu i warowaniu, a chodzenie przy nodze też nie wygląda tak jak trzeba bo one idąc jedzą śnieg :placz:
Ćwiczymy w domu i czekamy na zieloną trawkę :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...