Jump to content
Dogomania

Border Collie na podworku ?


Cookies

Recommended Posts

Mamy pytanie-Czy Border Collie moze mieszkac na podworku ?
Piesek nie byl by caly czas nadworze,tylko na noc,w dzien pies by mial "wstep" do domu.Ruch by mial zapewniony,poniewaz mam pieska rasy Siberian Husky z,ktorym biegam wiec Bordziak mogl by sie zalaplac na biegi :p
PS-Przepraszam,za brak polskich znakow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cookies']Paskuda_Bandzior na taka odpowiedz liczylam.Dzieki. Co do zjadania drzewem,kopania itd. Jestem przyzwyczajona,poniewaz moje wilczysko pt.husky zjada wszystko i kopie :)[/QUOTE]
Tylko dla bc lepiej jak ten nadmiar energii ukierunkujesz na jakąs pracę/zabawę.
A w nocy do klateczki w domu (przedpokój, korytarz? - ciepło, sucho, bezpiecznie) i pies przesypia całą noc jeśli w dzień poświęcono mu wystarczajaco uwagi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cookies']Paskuda_Bandzior na taka odpowiedz liczylam.Dzieki. Co do zjadania drzewem,kopania itd. Jestem przyzwyczajona,poniewaz moje wilczysko pt.husky zjada wszystko i kopie :)[/QUOTE]

Gorzej jak zamiast kopania znajdzie sobie zajęcie w postaci zaganiania samochodów i pewnego dnia przedostanie się za płot ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że może spać na dworzu, aczkolwiek uważam, że rozsądniejszym wyjściem byłoby zainwestowanie w klatkę i ustawianie jej w przedpokoju/werandzie na czas nocy, gdzie pies by spał. Inaczej wygląda to przy szczeniaku, bo uważam, że szczeniak powinien bezwzględnie spać w pobliżu właścicieli. No i zostawiając psa na dworze musisz się liczyć z niespodziankami typu: zjedzone drzewko, pogryzione kwiatki, doły,itp. gorzej jeżeli pies ucieknie i wpadnie pod auto, czy coś... Przemyśl jeszcze czy na pewno nie byłabyś w stanie zapewnić mu spania w domu.

Ps. Bieganie może zmęczy Bordera, ale na krótko ;) Licz się z tym, że będziesz musiała znaleźć conajmniej godzinkę po bieganiu z hasiorem na pracę z Border Collie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Stary temat, ale dopowiem od siebie, że np. mój pies ma wybór i jak chce spać pod gołym niebem to śpi. A jak w domu to wchodzi do domu. Nie wiem jak to jest z innymi rasami, ale myślę, że nie należy psu wmawiać, że na pewno lepiej mu będzie w domu ;) Mój pies miał taki okres, że wcale do domu wchodzić nie chciał. I żadną siłą nie dało się go zmusić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...