Jump to content
Dogomania

DOGO OFF'y czyli „...rozmowy, w których trzeba umieć się obyć bez konkluzji” ...


Sigourney.Weaver

Recommended Posts

Wlasnie skonczyla sie aukcja ze szczeniakami z pseudo po tym psie... ze sie produkcja kundelkow konczy to i park maszyn do sprzedania.

edit. o nawet jeszcze trwa wyprzedaż szczeniakow, ciekawe czy mama tez bedzie do wypchniecia :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sigourney pomyślała chyba, że jestem zainteresowany tym psem. Ja po prostu zapomniałem, że od nowego roku pseudohodowcy sprzedają psy za 1zł bo się przepisy zmieniły. Myślałem, że ktoś oddaje psa i z ciekawości zapytałem czy ktoś go zna.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

:) Sorry za chłodny ton poprzedniego postu, po prostu do szewskiej pasji doprowadzają mnie producenci zwierząt.

Twoje pytanie odebrałam zwyczajnie : jako zainteresowanie konkretnym zwierzęciem i jego losem ("co to za pies i skąd się wziął?").

Uważam za konieczne zwracanie uwagi na tatuaże i chipy za każdym razem, kiedy mam do czynienia z podobnymi ogłoszeniami.

Tak więc w pewnym sensie cieszę się, że zapytałeś o tego psa, bo miałam okazję KOLEJNY RAZ powtórzyć coś co wielu psiarzy uważa za zupełnie oczywiste ale co często umyka osobom, których pojęcie o psiarstwie jest nieco mniejsze - jak ktoś zwróci uwagę na ten wątek, to może przeczyta też mój komentarz i weźmie sobie do serca jego treść.

Niestety najprawdopodobniej macie rację i pseudohodowca/producent pseudorasowych psów uznał, że nie ma już sensu dłużej trzymać psa, którego utrzymanie kosztuje, skoro produkcja szczeniąt została mocno utrudniona... Na bazar już sobie na lajcie wyskoczyć nie można...

Generalnie jestem zdania, że nie należy "łapać" się na tego rodzaju "okazje" (zwłaszcza jeżeli nie ma się doświadczenia), bo kiedy ma się do czynienia z psami pochodzącymi z pseudohodowli to nigdy się nie wie co w takim psie siedzi...

Jakiś cwaniaczek ostatni raz stara się zarobić na tym zwierzaku...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Sigourney.Weaver']Cześć :)

Tak podpowaidam podejście CM, bo z doświadczenia wiem, że działa :) Jestem nietypowym jak na polskie warunki przykładem "maniaka Cesarowego", bo zaliczyłam pełne 7 sezonów jego programu (zanim zaczęłam głośno mówić, że wiem o co w tym wszystkim chodzi), DVD i 3 z książek, które wydał w Stanach (tak, polskie tłumaczenie też znam). Akurat teraz na jednym z serwisów "kłócę" się z jakimiś dziwnymi ideologicznymi przeciwnikami podejścia CM i kolejny raz z przykrością potwierdza się, że znaczna większość osób, które go krytykują i zniechęcają do jego metod psairzy, kompletnie nie ma pojęcia o co w nich chodzi. Jest mi zwyczjnie przykro, bo -ku memu ciągłemu i nieprzemijającemu zdziwieniu- u nas, w Polsce panuje negatywna opinia na temat proponowanego przez Cesara podejścia do psów. Ludzie dają sobie wmówić, że "Cesar kopie psy" i "ma fioła na punkcie dominacji" i smi nie starają się zweryfikować tych "rewelacji"... A kiedy przedstawisz im pomysł na rozwiązanie jakiegoś "tarcia" i to działa, dziwią się, że to sposób Cesara... O ileż byłoby więcej wyluzowanych psów I LUDZI gdyby niektórym chciało się zdobyć na odrobinę refleksji przed wydaniem jednoznacznie niegatywnego i na niczym nie opartego osądu... Ale cóż, takie jest życie ...

Co do hodowli : obiecałam sobie, że nigdy żadnej nie będę reklamować (i z tego powodu nie mogę podać nazwy), zniechęcając przy tym do innej. Myślę, że jeżeli looknęłaś na moje "wypracowania", to już teraz jest wam łatwiej wybrać :)[/QUOTE]

Ja mysle nad sprawadzeniem z rosji lub Słowacji zeby rodowód sie nie mieszał z tymi u nas najlepiej;D zobaczymy powazna decyzja i jeszcze czas na to ;)
CM jest świetny moim zdaniem stosuje jego metody na moje stado 3 psów i dziala sa grzeczne i spokojne;) a w naszym kraju jest problem z rozumieniem tego co inni pisza i mowia...Zrobił kariere i pomaga wielu psom nie bez powodu ale niestety z tego co wiem to wiekszośc naszych "wielbicieli psów " obrońców zwierzat" nie zna sie na wielu sprawach dot psow nawet takich podstawowych jak to ze pies nie jest człowiekiem !!!! Ale to długo by gadac na takie tematy....

To powodzenia w wyborze psa;)

Link to comment
Share on other sites

Tak na szybko, bo to bardzo złożony temat :
Nie chcę cię urazić ale jest u nas kilkoro osób, które do hodowli DA podchodzą bardzo poważnie i naprawdę wiedzą co robią. Jest też parę osób (niestety większość), które po prostu chcą "hodować" dogo i przykre tego skutki są już widoczne na rinach wystawowych i forach internetowych. Jeżeli szukasz "dobrej krwi" na Słowacji i w Rosji -przy całym szacunku dla kennelu Iz Lunnoy Stai, który rozmnaża dogo od lat i tego, że casem coś błyśnie na Słowacji, to mam wrażenie, że nie do końca przemyślałaś pomysł hodowli... Jeżeli autentycznie chcesz sprowadzić do Polski dobrą, świeżą krew to skonsultuj się z tymi dobrymi, naprawdę myślącymi polskimi hodowcami DA. W naszych warunknach stworzenie autentycznej strategii hodowlanej w pojedynkę jest niemożliwe.

Co do CM - w pełni się zgadzam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

weaver

czytam trochę te tematy i coraz mniej rozumiem, może idziesz i Ty i prowokatorzy logujący się tutaj pod lewymi nickami za daleko trochę w tych analogiach. rasa jest, istnieje, można kupić wg mnie dobrego psa w europie i na świecie, można politycznie ominąć polskie hodowle, nie są godne zaufania więc nie widzę powodu żeby kupować psy tutaj. może taka postawa kogoś czegoś nauczy. kto wie. Wiesz może jak wygląda dzisiaj po kilku miesiącach sytuacja wystawiania psów nie ciętych? głównie na wystawach. wiem, że to trochę za wcześnie żeby zobaczyć na ringach psy urodzone już po wprowadzeniu zakazu kopiowania i wystawiania psów na wystawach ZK, ale zapytać jak sytuacja można. nie mam kontaktu już dzisiaj z hodowlami więc nie wiem do końca co realnie się dzieje z tym zapisem ZK, czytałem wprawdzie nieudolne próby ściemy, że nie cięte niby chorują na niespotykane choroby uszu (na jakie od zawsze zapadały), że niby wyprzedaje się psy i to zarówno mioty jak i dorosłe psy. jak znajdziesz chwilę napisz coś...chętnie poczytam.

Link to comment
Share on other sites

Cześć Chima :) Odnośnie Twojej uwagi o "analogiach" w tej chwili mogę odpowiedzieć Ci jedynie tylko tyle, że "moje analogie" wynikają z ponad roku funkcjonowania najpierw na fm i blisko roku tu -na dgm. I wybacz ale z pewnych względów w tej chwili nie będę się na temat "analogii" rozpisywać :) Dodam jedynie, że nie istnieje żaden racjonalny powód, dla którego należałoby omijać wszystkie polskie hodowle :) Takie jednoznaczne stwierdzenia, że "nie są godne zaufania" uważam za duże i szkodliwe nadużycie - i w tym miejscu także postawię kropkę. A co do nauki, to istnieje powiedzenie, że nigdy nie idzie w las... ;) Kto wie :) ? może czasami udaje się jej nawet i do tego lasu zajrzeć ;)
Co do Twojego pytania to szczerze mówiąc myślę, że pierwszą poważną okazją do przyjrzenia się psiakom urodzonym już po wprowadzeniu zakazu, będzie tegoroczna klubówka :) Sądzę, że hodowcy poważanie podchodzący do tematu powinni na niej pokazać szczenięta, co do których mają dobre przeczucia :) no a przede wszystkim powinny pokazać się na niej te pieski, które zostaną/zostały sprzedane jako szczenięta z potencjałem, oraz te przekazane w ramach umowy na współwłasność. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia tego kto będzie sędziował... Ale to problem aktualny zawsze. Tak czy inaczej, niezależnie od tego kto będzie sędziował, klubówka to wystawa na której nie wypada sie nie pokazać :)

Obiektywnie niestety w przypadku niektórych ras, tych nieco bardziej "temperamentnych", o awantury nie trudno i kiedy masz więcej niż jednego psa o rozdarcie/naddarcie, a czasem wręcz oderwanie ucha naturalnego nie jest trudno :( ... Krew się leje, takie rany paprzą się i czasem trudno się je leczy, aczkolwiek prawo nalezy szanować :)

Edited by Sigourney.Weaver
Link to comment
Share on other sites

Weaver

Nie mówię, nie twierdzę, że należy je omijać, ale wiekszość poznałem i nie są absolutnie godni zaufania. To wiem, nie pytałem, to było stwierdzenie. Nowo powstałych nie znam i nie poznam, a czytając to co popełniają chociażby na FM nie mam złudzeń. Analogię rozumiem zostawiamy na później, spoko poczekam, mam w tej chwili aż za dużo czasu, więc mogę trochę postów nasmarować w tzw. międzyczasie. Klubówka mówisz, ok, poczekamy zobaczymy, co do odrywania się uszu podczas starć to wiem, że się to zdarza, oby nie częściej niż zwykle w odniesieniu do zakazu cięcia, pojawią się nagle chore uszy, naderwane w walce etc...nie trzeba być specjalnie zorientowanym żeby wiedzieć, że 99% takich przypadków to ściema generowana tylko po to żeby ominąć prawo obowiązujące w tej chwili. Ani nie ma więcej chorób ani nie ma więcej niż zwykle "wypadków". Ciężko mi przebrnąć przez wszystkie tematy, wydaje mi się, że trochę tego za dużo, ale spx doczytam do końca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='h.martial']Sigourney pomyślała chyba, że jestem zainteresowany tym psem. Ja po prostu zapomniałem, że od nowego roku pseudohodowcy sprzedają psy za 1zł bo się przepisy zmieniły. Myślałem, że ktoś oddaje psa i z ciekawości zapytałem czy ktoś go zna.
Pozdrawiam[/QUOTE]

Siema,


Co miałeś na myśli pisząc o tych wyprzedażach, jaki przepis miał takie znaczenie. Czy na prawdę coś takiego się dzieje? Jestem zaskoczony. W jakich rasach poza DA coś się zmieniło. Nie jestem chyba w temacie. Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Weaver

Może uda się ściągnąć tu więcej ludzi innego autoramentu niż alpaca, który/a nie będzie już chyba tu przeszkadzał/a. Rasa jest ciekawa, a porozmawiać nie ma z kim. Dziwne, ale podobnie jest w mojej rasie. Nikt nie hoduje ciekawych psów, wszystko jest trochę przypadkowe i oparte na chorej rywalizacji. Kto tam jednak wie, dzisiaj dobrze mi w roli obserwatora, większy dystans pozwala wyłapać jeszcze inne problemy.

Link to comment
Share on other sites

zupelnie nie rozumiem decyzji moderatorow, wkoncu nic takiego nie napisalem, nic co by godzilo w kogos itp itd a tymbardziej ze pisalem nie na temat w watku ktory powstal do pisania nie na temat jak widac, ale spoko, niewiem co zrobilem ale sie poprawie, w kazdym badz razie nadal tutaj jestem, pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

johnny


nie pomogę Ci zrozumieć niestety elementarnych zasad obowiązujących na tym jak i na innych forach. skoro nie rozumiesz, że pojawianie się na forum tylko po to żeby kogoś atakować zza pleców innej sprytniejszej od Ciebie osoby to złe praktyki to już trudno. myślę, że nawet mało inteligentna jednostka to załapie więc i Tobie się uda, nie wiem tylko jak ma się regulamin DGM do pisania pod kilkoma nickami...skoro twierdzisz, że się poprawisz to wydaje mi się, że jednak doskonale kumasz co wkręcasz w postach jakie zostały usunięte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...