Jump to content
Dogomania

Potrzebny behawiorysta z własnym stadem :)


Reniak

Recommended Posts

[SIZE=2]Raz jeszcze, poprawione:lol:. Witam wszystkich ;) . 3 miesiące temu adoptowaliśmy ok.2 letnią sunię ze schroniska. Wiele udało nam się już osiągnąć, pokazujemy psinie nowy, przyjazny świat. Sunia jest kochana, jedyny problem z którym nie umiemy sobie poradzić to jej kontakty z innymi psami. Nie jest to typowa agresja, ale raczej strach spowodowany wcześniejszymi doświadczeniami i może też trochę niepokój o nas. W każdym razie sunia często jeży się na widok innego psa, czasami udaje się też jednak przejść obok dość obojętnie. To na smyczy, gdy jest puszczona luzem chwilę próbuje bawić się z psem a potem zaczyna się obszczekiwanie i odganianie. Szkoda mi jej bardzo, bo widać ma potrzebę kontaktu z innymi psami, tylko nie bardzo wie, co potem :cool3: .Był u nas sympatyczny pan behawiorysta i zalecił .... jak najczęstsze kontakty z psami bez smyczy. I tutaj mam problem - nie mam takich zaufanych koło domu, ludzie różnie reagują. Czyli jestem w kropce :placz:. Czy ktoś zna może szkołę dla psiaków, która posiada własne stado i tam byłaby możliwość pobytu, choć krótkiego, mojej suni? Chociaż na jeden dzień, by pokazać, że inne psy to nie zagrożenie. Szkoleniowcy bardzo pomagają właścicielom, ale z takim spokojnym stadem naprawdę jest kłopot. Pozdrawiam i liczę na pomoc.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Witam, gdzie mieszkasz w tej Warszawie? My też mamy zaadoptowaną sunię i problem z przychodzeniem do nas gdy biega luźno. Może przy innym psiaku lepiej by załapała o co chodzi. Mamy też problem z obszczekiwaniem ludzi zupełnie bez powodu - Shila biegnie kawał drogi do spokojnie idącego człowieka i drze się beż pamięci:mad:. Jesli będzie nam gdzieś po drodze chętnie zaliczymy wspólny spacer.

Link to comment
Share on other sites

Reniak, bardzo ważne żeby Twoja suczka miała kontakt, ale z "normalnymi" psami. Czasem kontakt z przypadkowym psem (np. agresywnym, lękliwym) może przynieść więcej szkody niż pożytku. Może porozglądaj się dokoła, sądzę że znajdziesz kogoś z normalnym psem :)

Link to comment
Share on other sites

Shilomaniak - bardzo dziękuję za propozycję wspólnego spaceru :). Chętnie wybiorę się z Tobą ale.....jak nasze sunie będą bardziej stabilne :). Tak, jak napisała kingula - do kontaktów z problematycznymi psami potrzebni są psi towarzysze, ale ci spokojni i zrównoważeni .... Musimy najpierw popracować nad naszymi. Ale dzięki.
Kingula - zdajęsobie sprawę z tego, co napisałaś. Masz rację :). Dlatego tak zdesperowanie poszukuję jakiegoś "pewnego" stadka. Wiem,że mogę pomóc mojej suni , tylko muszę zrobić to w przemyślany sposób.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj podczepiłam moją Shilę do bardzo długiej (20 m) i ciężkiej liny. No i koniec wariackich ucieczek - ja mam pełną kontrolę nad nią. Może nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, ale mam nadzieję, że Shila załapie o co chodzi. Poradziła mi tak pani Agata, która prowadzi szkołę dla psów w moim osiedlu. Pani Agata w wyjątkowych przypadkach zajmuje się też pieskami u siebie w domu (ma swoją hodowlę i psy aktywnie uczestniczą w szkoleniach). Podaję adres strony, może się przyda: [url]www.boerboels.com.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Witam, po Świętach rozpoczyna działanie ośrodek Centrum Resocjalizacji i Rozwoju psów SABA. W nim resocjalizować będziemy psy, które potrzebują obecności stada do osiągnięcia równowagi. Ośrodek znajduje się w okolicy Buku w Wielkopolsce. Jeśli jest Pani nami zainteresowana, proszę o kontakt mailowy lub [email][email protected][/email]; 790 764 613. Pozdrawiam Katarzyna Duszyńska

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...