Jump to content
Dogomania

KONG - co robię nie tak ?


Reniak

Recommended Posts

Witam. Kupiłam mojej psicy zabawkę kong, o dokładnie taką
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/kong_dla_psa/classic/140097[/URL]
Znalazłam dużo pochlebnych opinii, że fajna, że pies zajmuje się nią 20 minut zanim opróżni ze smakołyków, itp, itd. Moja sunia (ok. 15 kg) opróżnia go w .... 2 minuty!
Co robię nie tak? Wkładam chrupki, potem wypełniam nawet specjalną pastą, i guzik z pętelką:placz: wszystko znika w oka mgnieniu! Proszę, pomóżcie bo zgłupiałam całkowicie;)

Link to comment
Share on other sites

Musisz zrobić bardziej gęste i zatkać korkiem np. z sera żółtego. Ja masę robię z pasztetu(lub pasztetowej), sera zółtego drobno posiekanego, albo jakaś wędlina zależy co mam w lodówce. Na sam spód wkładam chrupki, potem pastę z pasztetu, a otwór zaklejam serem lub dużym chrupkiem.

Link to comment
Share on other sites

Reniak ja cieszyłabym się na twoim miejscu.
Tak szybkie opróżnianie konga świadczy o inteligencji psa. Pies mich rodziców na widok konga po prostu kładzie się i szczeka, prosząc o wyciągnięcie smakołyków:)
Kong może być za mały i pies z łatwością sięga językiem do końca konga i wylizuje smakołyki.
Dogomaniaczki wyżej opisały świetne sposoby na napełnienie zabawki-warto wypróbować.

Można konga też schować, np. pod kocykiem, w pudełku itp, wtedy pies najpierw będzie musiał wydostać zabawkę a potem smakołyki.

Link to comment
Share on other sites

Zapewne masz inteligenta lub łasucha, albo 2 w 1 :)
Możliwe też że Kong jest zbyt duży dla psa i łatwo mu włożyć pysk i wszystko wylizać.

U mnie to było tak, że Kong był podrzucany mocno o ziemie i wszystko wylatywało ze środka :)

Ja polecam upchać wszystkie składniki i zamrozić ( na zimno świetnie smakuje psom latem ;) ) albo włożyć na chwilkę do mikrofalówki ( polecam dodać żółtego sera, który pięknie się rozpuści i dodatkowo "scementuje" zawartość :) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...