Jump to content
Dogomania

Jadwiga Niciewicz


Zeliika

Recommended Posts

a może coś więcej o tych zdjęciach?
jaka wystawa, jaka rasa akurat była sędziowana?
bo psów na zdjęciach nie widać
mi to wygląda na jakąś konsultację / rozwiązywanie problemu?
nikt chyba nie jest tak bezczelny żeby oceniać z katalogiem w ręku na środku ringu
choć z katalogiem pod ręczniczkiem w koszyku to widziałam ale akurat nie tę panią

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

te zdjęcia - mam nadzieję , że Caramba się nie pogniewa jak opiszę - te zdjęcia to wystawa CACIB z 24.01.2009 z Trencina na Słowacji. Rasay które były wówczas sędziowane to rasy brytyjskie i owczarki belgijskie + bouvier des flandres.
I my tez bylismy tam sędziowani i też potwierdzam że pan z katalogiem biegał.

Link to comment
Share on other sites

Jestem akurat po wystawie w Drzonkowie i niestety czuje sie w obowiazku napisac tu o karygodnym poczynaniu pani Niciewicz na ringu wystawowym. Otoz osoba ta dopuścila do tego aby pies został wprowadzony na ring w obroży elektrycznej. Obroża ta została dwukrotnie użyta na ringu. :crazyeye::crazyeye::crazyeye:
Po interwencji osoby oglądającej, sędzina zwróciła uwagę wystawiającej i ta zdjęła obrożę czym ostatecznie roziwała wszelkie wątpliwości w tej kwestii.
Uwaga :razz: nie zdyskwalifikowała wystawcy :mad: oceniła psa przyznająć mu zloty medal (pomimo iż jak powiedziała sobie interweniującej nie jest w stanie zbliżyć się do psa bo ten chce ją ugryźć) i zezwalając mu na wejście do stawki walczącej o NDPwR :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:
Co wy na to ??

Link to comment
Share on other sites

Jakbym tam była to bym zgłosiła to do sekretariatu bo ocena TAKA psa agresywnego jest NIEZGODNA Z REGULAMINEM :mad::mad::mad: i nie powinna mieć miejsca. DLaczego NIKT nie odważa się podważać werdyktu sędziego ???

Przecież to ONI są dla nas a nie MY dla nich. Słono płacimy za rzetelną OCENĘ :/

A jakbym miała zdjęcia - to bym skargę do ZK napisała .:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Pani Niciewicz zrobiła na mnie wrażenie miłej i wyrozumiałej, moja suka dostała ładny opis, chociaż akurat tego dnia stwierdziła, że po trawie chodzić nie będzie. Ktoś inny mógłby powiedzieć, że nie może psa ocenić i nas wywalić z ringu :P

Link to comment
Share on other sites

BSSA czyżby twój pies nie wygrał?Stąd ten miły tekst.
Akurat wygrałyśmy rasę na championach w Lesznie, w stawce kilku psów.
Sędzina nie mogła wiedzieć że ocenia najmłodszą champ. w rasie ( która ma 7 championatów) Opis był zgodny ze "stanem faktycznym". Oceniała nas również z inna suką, i też trafnie zauważyła co ma fajne a co nie ( niestety tu nie wygrałyśmy!!!) Nie sądzę żeby to była sędzina tej KLASY coby się inni sędziowie mieli śmiać. Według mnie dużą wagę przywiązuje do ogólnego wyglądu psa, do ruchu Pies musi umieć się zaprezentować. Również szata u tej sędziny jest bardzo ważna. Nie słodzi wystawcom:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Elu spokojnie,naprawdę nie ma się czego bać.
Co do wystawy championów nie będę się wypowiadała choć gotowa jestem uwierzyć na słowo że w rasach pasterskich posędziowała dobrze.W końcu to jej specjalność i wie co robi.Widziałam kilkakrotnie jak ocenia psy z I grupy i bardzo mi się podobało.W sznaucerach przynajmniej średnich też dobrze się orientuje.
Niestety w mojej rasie to co zrobiła to była totalna porażka.Jednak ja wierzę że z czasem zacznie widzieć jak wygląda wzorcowo zbudowany przedstawiciel mojej rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Jestem PRZERAZONA po przeczytaniu tego tematu :( Bedzie nas oceniala na krajowej w Glogowie. Czy w rasach pasterskich tez wybiera mocniejsze psy? W mojej rasie (schipperke) Illy jest lzejszej budowy niz suka ktora rowniez bedzie wystawiana w naszej klasie, ale ma lepszy ruch. Po waszych opiniach zastanawiam sie czy jest sens wydawac pieniadze na sedziowanie osoby ,ktora nie ma o tym zielonego pojecia...(?)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...