Jump to content
Dogomania

Coton de Tulear kochane kudłacze + off


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witaj Belasia :D Strasznie się cieszę ,że zawitał tutaj ktoś mający cotonika 8) Zapraszam do tematu "Bolończyk -nasze najukochańsze..." piszą tam posiadacze innych bichonów- bolonczyków, bichona frise i lwie pieski . Chętnie wszyscy dowiedzą się więcej o twoim piesku .Czekamy na fotki !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam! Mam pytanko do właścicieli cotonków. Czym się różni coton od maltańczyka i hawańczyka? Interesuje mnie ta rasa, chciałabym wiedzieć o niej więcej. Znam maltańczyki (słodkie charakterki, ale troszkę szczekliwe), bardzo dobrze znam cavaliery (chyba najsłodsze z psich charakterów) i ciekawa jestem jak bym w domu miała np cavaliera i cotonka to jakby się te psiaki "dogadywały". Jakie podobieństwa i różnice można zauważyć, czy coton to typ samodzielnego pieska czy uzależnionego od właściciela i na krok się nie ruszy bez swojej pańci? Czy cotony lubią aportować? Czy potrzebują bezustannego towarzystwa człowieka czy raczej chadzają swoimi ścieżkami? Czy lubią się dużo przytulać do człowieka? Czy są bardzo kontaktowe? Jak tolerują towarzystwo innych psów? Czy zdarza się mu ugryźć warknąć jak mu coś nie pasuje, np dziecko chciałoby mu wejść do legowiska, czy też są to tzw anioły, których nic a nic nie wnerwia? Jaki ma stosunek do dzieci? Bardzo prosze o wyczerpujący opis charakteru tej rasy, jeśli to możliowe to w porównaniu z rasami, któe równeiż ubóstwiam (cavaliery, maltańczyki). Nie wiem też za bardzo czym różni się coton od hawańczyka..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='biały kieł']Witam! Mam pytanko do właścicieli cotonków. Czym się różni coton od maltańczyka i hawańczyka? Interesuje mnie ta rasa, chciałabym wiedzieć o niej więcej. Znam maltańczyki (słodkie charakterki, ale troszkę szczekliwe), bardzo dobrze znam cavaliery (chyba najsłodsze z psich charakterów) i ciekawa jestem jak bym w domu miała np cavaliera i cotonka to jakby się te psiaki "dogadywały". Jakie podobieństwa i różnice można zauważyć, czy coton to typ samodzielnego pieska czy uzależnionego od właściciela i na krok się nie ruszy bez swojej pańci? Czy cotony lubią aportować? Czy potrzebują bezustannego towarzystwa człowieka czy raczej chadzają swoimi ścieżkami? Czy lubią się dużo przytulać do człowieka? Czy są bardzo kontaktowe? Jak tolerują towarzystwo innych psów? Czy zdarza się mu ugryźć warknąć jak mu coś nie pasuje, np dziecko chciałoby mu wejść do legowiska, czy też są to tzw anioły, których nic a nic nie wnerwia? Jaki ma stosunek do dzieci? Bardzo prosze o wyczerpujący opis charakteru tej rasy, jeśli to możliowe to w porównaniu z rasami, któe równeiż ubóstwiam (cavaliery, maltańczyki). Nie wiem też za bardzo czym różni się coton od hawańczyka..[/quote]
:lol: Witam, hawańczyki i cotony to moje ukochane psiaki , obie te rasy mają śliczny włos którego nie gubią, są typowymi psiakami dla alergików,cechy charakteru mają teżprawie identyczne(moja rodzinka jest tego przykładem) Hawańczyk i Coton -rodzinny psiak kocha całą rodzine jest jej oddany i potrafi to okazać.Lubi być pieszczony głaskanyi przytulany.Akceptuje wszystkie zwierzęta w domu, lecz jego instynkt łowiecki przetrwał.Jest to wesoły,cirpliwy mały psiak ,kocha dzieci i zabawy z nimi , dzięki temu w USA, we Francji nazywają go psem Antydepresyjnym.Jest bardzo czujnym psiakiem ale nie szczekliwym, należy dodać że jest bardzo skoczny lubi aportować, grać w piłke .Nadaje się do agillity.Hawańczyk- wydaje się bardziej wesoły skory do błazeństw, też jest czujny i mało szczeka.Kocha wszystkich ludzi dzieci uwielbia, a zabawy z nimi nigdy go nie nudzą, ale gdy powiemy dość to, posłusznie to zrozumie.Hawańczyk kocha zwierzęta uwielbia spacery te długie i te krótkie ,tak jak cotonik dostosowuje się do właściciela.Obie rasy dzielnie znoszą godziny samotności poprostu śpią aby nabrać sił na cyrkowe popisy ,jak domownicy wrócą.To jest moja opinia na temat tych wspaniałych ras, napisałam ją na podstawie moich obserwacji .Nie wyobrażam sobie domu bez tych wspaniałych psiaków.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Ta rasa zaczyna mi sie coraz bardziej podobać. A jeśli można zapytać, jak wygąda sprawa posłuszeństwa i nauki czystości w domu? Czy cotonki i hawańczyki tu też niczym się nie różnią? I mam jeszcze pytanie czy suczki i psy u tych obu ras różnią się czymś w charakterze? Powiem szczerze, że jakbym miała wybierać coton czy hawańczyk to miałabym poważny problem. Dlatego chciałabym sie zapytać właścicieli cotonków i hawańczyków co zadecydowało o tym, że wybrali tą a nie inną rasę? Interesują mnie również wypowiedzi tych osób, które wcześniej miały doświadczenie ze spanielami. Czy jakieś różnice w wychowaniu i charakterze tych ras można zauważyć? O instynkcie łowieckim cotonów i hawańczyków słyszałam. Zastanawiam sie, czy ten instynkt jest podobny jak u spanieli czy większy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='biały kieł']Dziękuję za odpowiedź. Ta rasa zaczyna mi sie coraz bardziej podobać. A jeśli można zapytać, jak wygąda sprawa posłuszeństwa i nauki czystości w domu? Czy cotonki i hawańczyki tu też niczym się nie różnią? I mam jeszcze pytanie czy suczki i psy u tych obu ras różnią się czymś w charakterze? Powiem szczerze, że jakbym miała wybierać coton czy hawańczyk to miałabym poważny problem. Dlatego chciałabym sie zapytać właścicieli cotonków i hawańczyków co zadecydowało o tym, że wybrali tą a nie inną rasę? Interesują mnie również wypowiedzi tych osób, które wcześniej miały doświadczenie ze spanielami. Czy jakieś różnice w wychowaniu i charakterze tych ras można zauważyć? O instynkcie łowieckim cotonów i hawańczyków słyszałam. Zastanawiam sie, czy ten instynkt jest podobny jak u spanieli czy większy?[/quote]
:shake: Ja niestety nie miałam nigdy Spaniela , ja zdecydowałam się na te dwie rasy poniewarz mają cudowny charakter, zawsze wesołe spojrzenie ,brak agresji, nie gubią włosa i nie alergizują.Cotoniki i hawańczyki są to posłuszne psiaki, a z nauką czystości można sobie poradzić szybko jeśli się jest konsekwentnym, myśle że wszystkie szczeniaki trzeba uczyć od małego szczeniaczka.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='biały kieł']Dziękuję za odpowiedź. Ta rasa zaczyna mi sie coraz bardziej podobać. A jeśli można zapytać, jak wygąda sprawa posłuszeństwa i nauki czystości w domu? Czy cotonki i hawańczyki tu też niczym się nie różnią? I mam jeszcze pytanie czy suczki i psy u tych obu ras różnią się czymś w charakterze? Powiem szczerze, że jakbym miała wybierać coton czy hawańczyk to miałabym poważny problem. Dlatego chciałabym sie zapytać właścicieli cotonków i hawańczyków co zadecydowało o tym, że wybrali tą a nie inną rasę? Interesują mnie również wypowiedzi tych osób, które wcześniej miały doświadczenie ze spanielami. Czy jakieś różnice w wychowaniu i charakterze tych ras można zauważyć? O instynkcie łowieckim cotonów i hawańczyków słyszałam. Zastanawiam sie, czy ten instynkt jest podobny jak u spanieli czy większy?[/quote]

Witaj,
Nie wiem zbyt wiele o Cotonkach, ale jestem wlascicielka dwoch cudnych Hawanek. Hawanczyki to slodkie, kochane psiaki!!! Goraco polecam! Jako dziecko mialam Spanielke. U Spanieli instynkt lowczy jest duzo wiekszy niz u Hawanczykow. Kochalam moja Spanielke, ale zdecydowanie wole charakter Hawanczyka.
Pislalam juz na jednym z watkow do kogos o Hawanczykach. Oto ten link, post nr 4:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=38007[/URL]

Sa tam rowniez fotki. Zachecam do zagladniecia to tego watku.
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']Witaj,
Nie wiem zbyt wiele o Cotonkach, ale jestem wlascicielka dwoch cudnych Hawanek. Hawanczyki to slodkie, kochane psiaki!!! Goraco polecam! Jako dziecko mialam Spanielke. U Spanieli instynkt lowczy jest duzo wiekszy niz u Hawanczykow. Kochalam moja Spanielke, ale zdecydowanie wole charakter Hawanczyka.
Pislalam juz na jednym z watkow do kogos o Hawanczykach. Oto ten link, post nr 4:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=38007[/URL]

Sa tam rowniez fotki. Zachecam do zagladniecia to tego watku.
Pozdrawiam![/quote]
:evil_lol: Cotoniki mają identyczny charakter jak hawańczyki,wesołe białe kudłate pieszczochy:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Aniu_sia']Dziękuję .spora rozbieżność w wadze,ale ja chyba wolałabym większego-cięższego hawana właśnie ok.6 kg.Myśle o maltance albo ciemnej hawance .Ale to w przyszłości ,na pewno się odezwę ,jak przekonam Tż.[/quote]
:lol: Pieski są większe, a może Cotonika one są większe od hawanczyków:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Cezus80']Wiem Wiem Pani Iwonko POzdrowienia od Skubusia ;)
Szukam jeszcze nie znanych mi cotoniarzy :)
Może uda mi sie paru tu znaleźć.[/quote]
:lol: A to ty:lol: miło że jestes,jak tam Skubiś?Oj nic się tu nie dzieje ,mało cotoników w Polsce ,a to takie sliczne i wspaniałe kudłacze:lol: :lol: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Mało mało ale mam nadzieję że będzie więcej i więcej. Ostatnio sąsiad zainteresował się ta rasa mają do mas wpaść na kawkę i troche pogadac, może się zdecyduja ;).
aaaa i dzisiaj dostałam cynk od innych psiarzy że na osiedlu jest jeszcze jeden cotonik będę go teraz poszukiwała, może się uda go spotkać i zaprzyjaźnić ;)

A narazie szukamy nowych maniaków tej rasy.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cezus80']Mało mało ale mam nadzieję że będzie więcej i więcej. Ostatnio sąsiad zainteresował się ta rasa mają do mas wpaść na kawkę i troche pogadac, może się zdecyduja ;).
aaaa i dzisiaj dostałam cynk od innych psiarzy że na osiedlu jest jeszcze jeden cotonik będę go teraz poszukiwała, może się uda go spotkać i zaprzyjaźnić ;)

A narazie szukamy nowych maniaków tej rasy.:)[/quote]
:loveu: No to super

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='batiskaj']Zapraszam na nowe cotonikowe forum (tamto pozarł nam wirus) adres to
[URL]http://cotondetulear.phorum.pl[/URL]

Cezus zapraszam do wstawienia zdjęć Twojego Skubisia..........[/quote]

Witam serdecznie
już byłam kiedys zarejestrowana na poprzednim forum czy teraz musze znowu się zarejestrować, aby wejść na forum????
:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...