Jump to content
Dogomania

Kilka pytań związanych z wyglądem Akitki...


Forgottenhopes

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Moi drodzy mam do Was kilka pytan. Mianowicie chiala bym sie dowiedziec jak prawidlowo powinna wygladac dorosla suńka Akity. Czy powinna miec szczuple łapy czy bardziej masywniejsze ? Drugie pytanie tyczy sie uszu w jakim wieku staja uszka u Akitek ? Moja mala ma niecale 4 miesiace i wyglada jak kłapouszek. Czy indywidualne dokarmianie jakimis wynalazkami wplywa na szybsze podniesienie sie uszków ?


Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi ;-)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, co rozumiesz przez szczupłe/masywne łapy - ich wygląd (grubość) w dużej mierze zależy od okrywy włosowej. Najłatwiej będzie Ci ocenić przeglądając zdjęcia akit w internecie. Na forum też znajdziesz mnóstwo fotografii - choćby tu: [url]http://www.dogomania.pl/threads/115570-AKITA-wzorzec-charakterystyka-rasy[/url]

Uszy stają w różnym wieku, nie wiem jaki czas można uznać za przeciętny, ale chyba gdzieś tak 2,5 - 3 miesiące - zależy to od docelowego wyglądu ucha. Im będzie dłuższe i cięższe, tym dłużej będzie stawać. Temat był poruszany u akit amerykańskich, jest tam kilka wskazówek jak sobie z tym radzić: [url]http://www.dogomania.pl/threads/210852-Uszy-u-Akity-Ameryka%C5%84skiej[/url]!!

Link to comment
Share on other sites

jeśli dajesz orientacje takie porcje jak podaje producent do tej wagi i wieku psa, to na pewno nie będzie zbyt dietetycznie. A sama budowa akity...no cóż...jest bardzo różnie, sa psy bardzo postawne a są takie "sarenki" jak mój, dość wysokie z chudymi łapami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taishi']jeśli dajesz orientacje takie porcje jak podaje producent do tej wagi i wieku psa, to na pewno nie będzie zbyt dietetycznie. A sama budowa akity...no cóż...jest bardzo różnie, sa psy bardzo postawne a są takie "sarenki" jak mój, dość wysokie z chudymi łapami ;)[/QUOTE]

Rozumiem chcialam sie upewnic poniewaz nie bardzo miam pojecie jak prawidlowo powinna wygladac sunia akity, czy powinna miec szczuple czy normalne lapy. To mnie zastanawialo. Co do dawkowanai to sama nie wiem czy dobrze dawkuje pokarm poniewaz nigdzie nie moge dorwac miarki do danego pokarmu, wiec sypie jej na oko...
Mozesz mi jeszcze powiedziec jak to jest z tymi uszami moja mala zaraz konczy 4 miesiac a dalej jest klapouszkiem ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...