Jump to content
Dogomania

CACIB x 2 - 15 JUBILEUSZOWA WYSTAWA – NITRA - 19 i 20.11.2011


Bundustar

Recommended Posts

[B][I][U]CACIB x 2 - 15 JUBILEUSZOWA WYSTAWA – NITRA - 19 i 20.11.2011[/U][/I][/B]



[B]19.11.2011 - Sędzia: UROSEVIC MILIVOJE (SRB)[/B]
[U]V grupa: Monika Blaha (A)[/U]

[B][I][U]PSY[/U][/I][/B]

[B][I]Młodzieży:[/I][/B]
1359 – CHIMBUKO SALASIRIAN – V1, CAJC

[B][I]Pośrednia:[/I][/B]
1360 – JABARI HANACEK – V1, CAC, CACIB, BOS, BOB

[B][I]Otwarta:[/I][/B]
1361 – ISIMO HANACEK - VD

[B][I]Championów:[/I][/B]
1362 – BUNDUSTAR AFRICAN ELITE – V1, CAC, res.CACIB
1363 – GAMBO EKIBONDO – V2, res.CAC


[B][I][U]SUKI[/U][/I][/B]

[B][I]Młodzieży:[/I][/B]
1364 – DAR BONY-SONA GLORY WAY - VD

[B][I]Pośrednia:[/I][/B]
1365 – MSUMARI`S AZA ALOUA - VD

[B][I]Otwarta:[/I][/B]
1366 – CONGO`S HEART BEAT ANASTA – VD
1367 – OLA CHILD OF THE STARS ASIACZEK – VD


[B]20.11.2011 – Sędzia: Piskay Vladimir (SK)[/B]
[U]V grupa: Havelka Tibor (SK)[/U]

[B][I][U]PSY[/U][/I][/B]

[B][I]Młodzieży:[/I][/B]
1247 - CHIMBUKO SALASIRIAN – V1, CAJC

[B][I]Pośrednia:[/I][/B]
1248 - JABARI HANACEK – V1, CAC

[B][I]Otwarta:[/I][/B]
1249 – ABULUKA GODOGODO – V1, CAC

[B][I]Championów:[/I][/B]
1250 – BUNDUSTAR AFRICAN ELITE – V1, CAC, CACIB, BOS, BOB
1251 – GAMBO EKIBONDO – V2, res.CAC, res.CACIB


[B][I][U]SUKI[/U][/I][/B]

[B][I]Młodzieży:[/I][/B]
1252 – CAPARI MIA ITURI MORAVIA – VD2
1253 – DAR BONY-SONA GLORY WAY – V1, CAJC
1254 – DIANTHE NINGEN BANKEN – VD3

[B][I]Pośrednia:[/I][/B]
1255 – MSUMARI`S AZA ALOUA – V1, CAC, CACIB, BOS

[B][I]Otwarta:[/I][/B]
1256 – OLA CHILD OF THE STARS ASIACZEK – V1, CAC, res.CACIB

Dziękuję wszystkim :evil_lol: za bardzo sympatyczną wyprawę, długą ale owocną :roll:
:loveu:[SIZE="4"][B]Benji[/B][/SIZE] wrócił już jako [SIZE="4"][B]INTERCHAMPION[/B][/SIZE] :loveu:,a dziewczyny z kolejnymi wnioskami do dyplomów Championa :multi:

Pan Sędzia Urosevic Milivoje udowodnił, że można wysędziować dziewięć basenji w dwadzieścia minut i nie przyznać w sukach ŻADNEJ oceny doskonałej, a tym samym nie przyznać ŻADNEGO WNIOSKU CAC i CACIB :shake::-(

Link to comment
Share on other sites

Gratulaski i uściski czterech łapek dla Benia :multi::multi::multi::multi::multi::multi:
Gratulaski dla pręgaski :lol: a dla sędziego :mad: :diabloti:
W sumie to nie rozumiem czemu tak dziwnie jest ,że niektórzy sędziowie żałują tych tytułów.Ludzie walą kilometry a taki- dla mnie bufon- nie może nic wybrać. Ja sie nie znam na ocenianiu ale nie wierze ,że żadna z tych suk nie zasłużyła na ocene doskonałą :angryy::angryy::angryy:
W każdym razie dobrze ,ze mamy radochę z kolejnego Interchempiona :multi::multi::multi::multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar'][B][I][/I][/B]

Pan Sędzia Urosevic Milivoje udowodnił, że można wysędziować dziewięć basenji w dwadzieścia minut i nie przyznać w sukach ŻADNEJ oceny doskonałej, a tym samym nie przyznać ŻADNEGO WNIOSKU CAC i CACIB :shake::-([/QUOTE]
Gratulację dla wszystkich.
I parę słów tylko nie wiem gdzie napisać

Raczej udowodnił swoją niewiedzę i swoją wyższość nad ludźmi wystawiającymi psy.
Dziwi mnie ogromnie forma jaka jest przyjęta przez FCI robienia jakiś hodowlanek itp.
Jeżeli mamy psa rodowodowego i dobierzemy mu partnerkę z rodowodem(oczywiście tej samej rasy), to na boga krokodyl nam się nie urodzi. Jedynym wymogiem powinny być badania lekarskie dopuszczające do rozrodu wyłącznie psy zdrowe.Wystawy organizowane przez FCI są wystawami piękności. W takiej sytuacji to sędzia pokazuje nam co JEMU się podoba.
Pies po 20 wystawach ma każdy opis inny. Śmieszy mnie to ogromnie. Czytając te opisy to jeden sędzia zaprzecza drugiemu. Jeżeli wszyscy znają się na wzorcu to czemu piszą takie bzdury.
Dużo prościej byłoby zbonitować(opis w punktach za pokrój, budowę, ruch, charakter, itd) psa i sukę w okresie młodzieży a następnie zweryfikować bonitację w wieku dojrzałym. Zaś na wystawach nie trzeba by drukować tony papieru i czekać na opisy, którymi można .......
Tak jest przecież na "światówkach"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Gratulację dla wszystkich.
I parę słów tylko nie wiem gdzie napisać

Raczej udowodnił swoją niewiedzę i swoją wyższość nad ludźmi wystawiającymi psy.
Dziwi mnie ogromnie forma jaka jest przyjęta przez FCI robienia jakiś hodowlanek itp.
Jeżeli mamy psa rodowodowego i dobierzemy mu partnerkę z rodowodem(oczywiście tej samej rasy), to na boga krokodyl nam się nie urodzi. Jedynym wymogiem powinny być badania lekarskie dopuszczające do rozrodu wyłącznie psy zdrowe.Wystawy organizowane przez FCI są wystawami piękności. W takiej sytuacji to sędzia pokazuje nam co JEMU się podoba.
Pies po 20 wystawach ma każdy opis inny. Śmieszy mnie to ogromnie. Czytając te opisy to jeden sędzia zaprzecza drugiemu. Jeżeli wszyscy znają się na wzorcu to czemu piszą takie bzdury.
Dużo prościej byłoby zbonitować(opis w punktach za pokrój, budowę, ruch, charakter, itd) psa i sukę w okresie młodzieży a następnie zweryfikować bonitację w wieku dojrzałym. Zaś na wystawach nie trzeba by drukować tony papieru i czekać na opisy, którymi można .......
Tak jest przecież na "światówkach"[/QUOTE]
Ooooo cześć Zielona :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Dokładnie taka bonitacja jest w koniach.Odzielnie oceniana głowa, kłoda, nogi przednie, tylne itd... potem się sumuje pkt i wszystko jasne i na pewno bardziej obiektywne niż ten cyrk w psach :evil_lol:.Na ostatniej wystawie w kielcach sędzia Hance napisał ,ze jest za długa jak ona jest w kwadracie :evil_lol:. I ogólnie na tych wystawach psich jest masa rozbieżności w ocenach tak jakby kazdy sędzia miał w głowie WŁASNY wzorzec na to jak powinien wyglądać pies danej rasy :evil_lol:
Bonitacje jakie robiłam w hodowli koni moim zwierzakom to chociaż oceniane przez różne osoby oceny zawsze były zbliżone lub sie pokrywały. Wniosek co do psich sedziów jest tylko jeden- nie maja pojęcia o rasie lub kazdy ma swój własny wzorzec w głowie i podawany standard rasy mozemy sobie wsadzic ... ;););););););););)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Gratulaski i uściski czterech łapek dla Benia :multi::multi::multi::multi::multi::multi:
Gratulaski dla pręgaski :lol: a dla sędziego :mad: :diabloti:
W sumie to nie rozumiem czemu tak dziwnie jest ,że niektórzy sędziowie żałują tych tytułów.Ludzie walą kilometry a taki- dla mnie bufon- nie może nic wybrać. Ja sie nie znam na ocenianiu ale nie wierze ,że żadna z tych suk nie zasłużyła na ocene doskonałą :angryy::angryy::angryy:
W każdym razie dobrze ,ze mamy radochę z kolejnego Interchempiona :multi::multi::multi::multi::multi::multi:[/QUOTE]

[quote name='zielona']Gratulację dla wszystkich.
I parę słów tylko nie wiem gdzie napisać

Raczej udowodnił swoją niewiedzę i swoją wyższość nad ludźmi wystawiającymi psy.
Dziwi mnie ogromnie forma jaka jest przyjęta przez FCI robienia jakiś hodowlanek itp.
Jeżeli mamy psa rodowodowego i dobierzemy mu partnerkę z rodowodem(oczywiście tej samej rasy), to na boga krokodyl nam się nie urodzi. Jedynym wymogiem powinny być badania lekarskie dopuszczające do rozrodu wyłącznie psy zdrowe.Wystawy organizowane przez FCI są wystawami piękności. W takiej sytuacji to sędzia pokazuje nam co JEMU się podoba.
Pies po 20 wystawach ma każdy opis inny. Śmieszy mnie to ogromnie. Czytając te opisy to jeden sędzia zaprzecza drugiemu. Jeżeli wszyscy znają się na wzorcu to czemu piszą takie bzdury.
Dużo prościej byłoby zbonitować(opis w punktach za pokrój, budowę, ruch, charakter, itd) psa i sukę w okresie młodzieży a następnie zweryfikować bonitację w wieku dojrzałym. Zaś na wystawach nie trzeba by drukować tony papieru i czekać na opisy, którymi można .......
Tak jest przecież na "światówkach"[/QUOTE]

Dziękujemy za gratulacje :)

Oczywiście można w necie sobie pooglądać zdjęcia prezentowanych suczek, my zdjęć praktycznie nie mamy bo kiepsko nam fotografowanie wyszło ;) mogę powiedzieć jedynie, że sunie były naprawdę różne.
Czesi i Słowacy wiedzieli, że będziemy i suczki zostały rozlokowane w klasach bardzo taktycznie, jakież było ogromne zaskoczenie na koniec sędziowania - nie ma co pisać, dyskusja była w kręgach naszych południowych przyjaciół baaardzo ożywiona, a dla mnie pierwszego dnia taka ocena to był i tak sukces bo wystawiałam również "niepokorną" Szepszunię, która przed oceną pięknie chodziła na obroży, a w ringówce podczas oceny wszystkie odległości pokonywała z prędkością światła w dodatku większość w locie ;)
Muszę powiedzieć, jeśli już mowa o opisach w kartach ocen, że baaardzo wiele osób czeka na te opisy i są one dla nich wartościowe. Bundustar był na 30 wystawach, opisy ma bardzo wyrównane, niezwykle sporadycznie pojawiła się jakaś drobna "nieścisłość", to tyle z moich doświadczeń, na tematy hodowlane nie będę zabierać zdania, to nie moja działka ;)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Ooooo cześć Zielona :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Dokładnie taka bonitacja jest w koniach.Odzielnie oceniana głowa, kłoda, nogi przednie, tylne itd... potem się sumuje pkt i wszystko jasne i na pewno bardziej obiektywne niż ten cyrk w psach :evil_lol:.Na ostatniej wystawie w kielcach sędzia Hance napisał ,ze jest za długa jak ona jest w kwadracie :evil_lol:. I ogólnie na tych wystawach psich jest masa rozbieżności w ocenach tak jakby kazdy sędzia miał w głowie WŁASNY wzorzec na to jak powinien wyglądać pies danej rasy :evil_lol:
Bonitacje jakie robiłam w hodowli koni moim zwierzakom to chociaż oceniane przez różne osoby oceny zawsze były zbliżone lub sie pokrywały. Wniosek co do psich sedziów jest tylko jeden- nie maja pojęcia o rasie lub kazdy ma swój własny wzorzec w głowie i podawany standard rasy mozemy sobie wsadzic ... ;););););););););)[/QUOTE]

Mam troszkę inny pogląd w tej sprawie.
Z całą pewnością ocena KAŻDEGO SĘDZIEGO jest w jakimś stopniu subiektywna ale myślę sobie, że też zależna od kilku czynników które nie zostały tutaj wzięte pod uwagę.
Mam na myśli fakt, że wystawiający ocenia swojego psa w doskonale przez siebie ustawionej pozie i w idealnych warunkach, na wystawie nie zawsze się tak udaje z/g na czynniki zewnętrzne, psiaki "chodzą" lepiej lub nie, ustawiają się lepiej lub nie, wyglądają lepiej lub nie, no i jeszcze jedna ważna sprawa, na każdym ringu odbywa się porównanie czyli oceniamy danego osobnika również nieco w zależności od innych prezentowanych, ich kondycji i prezencji.
Nie chcę z Wami polemizować, pozostańcie przy swoim zdaniu, napisałam co myślę aby zasygnalizować, że można też myśleć inaczej lub dostrzec inne aspekty ;)
Pozdrawiam

p.s.
nie żebym tłumaczyła Sędziego, też nie w każdym względzie zgadzam się z tym jak "posędziował" ale cóż, nie możemy tego zmienić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Mam troszkę inny pogląd w tej sprawie.
Z całą pewnością ocena KAŻDEGO SĘDZIEGO jest w jakimś stopniu subiektywna ale myślę sobie, że też zależna od kilku czynników które nie zostały tutaj wzięte pod uwagę.
Mam na myśli fakt, że wystawiający ocenia swojego psa w doskonale przez siebie ustawionej pozie i w idealnych warunkach, na wystawie nie zawsze się tak udaje z/g na czynniki zewnętrzne, psiaki "chodzą" lepiej lub nie, ustawiają się lepiej lub nie, wyglądają lepiej lub nie, no i jeszcze jedna ważna sprawa, na każdym ringu odbywa się porównanie czyli oceniamy danego osobnika również nieco w zależności od innych prezentowanych, ich kondycji i prezencji.[/QUOTE]
I o tym pisałam. Pies jest zbonitowany, każdy szczegół ciała opisany i wypunktowany.
Zważony, zmierzony i za każdy element ciała ma punkty. Psy są różnej budowy więc i punkty przyznawane będą różne. Na koniec ocena ogólna za wygląd. Suma tych punktów daje obraz fenotypowy psa. Jego wartość bonitacyjną.
Zaś wystawa to jak piszesz, pokaże się albo nie, zrobi stójkę albo nie bądź się spłoszy i skacze. Nie jest to wartość hodowlana psa. Wystawa to pokaz piękności jak Miss World i swego rodzaju tresury. Trzeba pięknie pobiec,elegancko stanąć i jak najdłużej bez ruchu itd.

Link to comment
Share on other sites

Bundustar na pewno masz tutaj racje z tym ,że na ocene wpływają humory szkodników.To czy sie ustawiają , jak biegną bo to jest wrażenie ogólne ale np pokrój się nie zmienia a sędziowie właśnie tutaj najwięcej bzdur wypisują :evil_lol: Każdy widzi co innego .Nie znam innych przykładów jak od Zielonej i Asiaczka na różności w opisach w każdym razie te różności są. Podam jeden przykład , który w ogóle jest totalna bzdurą i świadczy o braku obiektywizmu i stronniczości sędziego- na jednej z wystaw sędzia powiedzial Zielonej ,ze Hania mu sie nie podoba bo on [U]nie lubi czarnych basenji[/U] ,i że [U]u czarnych nie widać zmarszczek[/U] dlatego wpisał Hani ocenę dobrą :evil_lol: Co to w ogóle za komentarz jest ? I co ma tutaj lubienie czy nie lubienie danej maści? Niestety tacy kretyni się zdażają i trzeba mieć pecha żeby na idiotę trafić :diabloti:
Cieszę sie ,że u Ciebie opisy są wyrównane -przynajmniej trafiasz na obiektywnych sędziow znających sie na rzeczy. A najwieksza radocha ,że mamy juz [B]2 Interchampiony - Benia i Serka[/B] :multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Bundustar na pewno masz tutaj racje z tym ,że na ocene wpływają humory szkodników.To czy sie ustawiają , jak biegną bo to jest wrażenie ogólne ale np pokrój się nie zmienia a sędziowie właśnie tutaj najwięcej bzdur wypisują :evil_lol: Każdy widzi co innego .Nie znam innych przykładów jak od Zielonej i Asiaczka na różności w opisach w każdym razie te różności są. Podam jeden przykład , który w ogóle jest totalna bzdurą i świadczy o braku obiektywizmu i stronniczości sędziego- na jednej z wystaw sędzia powiedzial Zielonej ,ze Hania mu sie nie podoba bo on [U]nie lubi czarnych basenji[/U] ,i że [U]u czarnych nie widać zmarszczek[/U] dlatego wpisał Hani ocenę dobrą :evil_lol: Co to w ogóle za komentarz jest ? I co ma tutaj lubienie czy nie lubienie danej maści? Niestety tacy kretyni się zdażają i trzeba mieć pecha żeby na idiotę trafić :diabloti:
Cieszę sie ,że u Ciebie opisy są wyrównane -przynajmniej trafiasz na obiektywnych sędziow znających sie na rzeczy. A najwieksza radocha ,że mamy juz [B]2 Interchampiony - Benia i Serka/B] :multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi:[/B][/QUOTE]

:evil_lol: [B]oj INTERCHAMPIONÓW to mamy więcej:evil_lol: duuużo więcej[/B]:evil_lol:
tyle, że Benuś już dołączył do tej grupy, a Serek dołączy jak przerobi res. w CACIBA po Dżeziku:razz: ale on jest ciut, ciut młodszy ;) pewnie chłopaki szybciej by mieli dyplomy gdyby nie wymagany rok i jeden dzień, przynajmniej Benuś tych wniosków zgromadził tyle, że na dwa championy by starczyły ale czas, czas być musi ;) ;) ;)

Widzisz wszystkim nigdy, nigdy nie da się dogodzić, a jakieś zasady muszą być, oceny to rozumiem w hodowlanym aspekcie ale CAC i CACIB to są wnioski na dyplom WYSTAWOWEGO CHAMPIONA PIĘKNOŚCI właśnie!!! i tu już niestety trzeba się pogodzić chyba co komu się podoba, nie bez kozery Asiaczek prosi by bić brawo jak pies wchodzi na ring, by Sędzia wiedział, że dany osobnik się PODOBA! to podobno działa, nie wiem, z własnego doświadczenia: spotkałam się z brawami dla Benusia ale po ocenie :cool3:
Ja akurat wolę jak Sędzia powie czym kieruje się przy ocenianiu i co się mu podoba ale były przypadki, choćby Luksemburg ostatnio, gdzie Sędzia który niewątpliwie znał się na rasie basenji nic nie mówił, opisów też nie ma, podał oceny i tyle. Wtedy nawet się nie dowiesz czy cecha którą "przegrałaś " z konkurencją jest do poprawienia czy poprostu jest i trzeba się z tym pogodzić. Rozumiesz, wagę czy jakość sierści poprawisz ale już osadzenie uszu czy ogona nie! I tu rola opisów!
Zawsze będzie tak, że jeden lubi rude, inny czarne, a jeszcze inny pręgowane lub tricolor, i będą też przypadki, że kolor nie będzie miał znaczenia, prawda taka, że na ciemnych kolorach gorzej widać zmarszczki ale też nie widać specjalnie gdy ich brak!!! Można by bardzo wiele mówić na ten temat, może kiedyś będzie okazja :evil_lol: co wystawca to inna pula doświadczeń, tak więc szykuj szkodniki i zbieraj swoje :cool3:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Buszki']W końcu dotarłam,a tu tyyyle do poczytania ;).Krysiu,jeszcze raz dziękuję,że zgodziłaś się wziąć moją szaloną Pręgusię na tak daleką wyprawę.I jeszcze raz brawa dla Benia :)!!![/QUOTE]

Ojjj, co tak oficjalnie :roll: to było ciekawe doświadczenie, ciekawe w wielu aspektach :evil_lol: :diabloti: :cool3: no i mam maleńką nadzieję, że jesteś choć troszkę zadowolona z efektów tej wyprawy :razz:
A tak zupełnie na deser, to Twoja Szepszunia jest ogrooomnie kochana :loveu:, o tym wiesz, i ogromnie przylepna :loveu:, tylko nie może mieć innej suczkowej konkurencji do serduszka Benusiowego w zasięgu:diabloti:, ona chyba zwyczajnie zazdrosna była :cool3: ale ile się wymiziałyśmy.... suuuper!

Link to comment
Share on other sites

Szkodniki szykuję .Maniuś stoi ładnie, Mania ma to w poważaniu. W końcu jak stanie to ma taką minę : O jesu cego to chco od mła :-o:crazyeye: .I przy tym uszy są oklapłe na boki :evil_lol:
Z tym ,ze ja napewno nie będę jezdziła z taką pasją jak Ty, Asiaczek, Zielona czy inni hodowcy bo ja nie mam takiego bakcyla- wole aparatos :diabloti: Zrobie szkodnikom tylko hodowlanki tak na wszelki wypadek jakby mi cos kiedys sie zamarzyło takiego małego :loveu::loveu::loveu:
Interchempionów wiem ,ze jest więcej ale teraz mamy dwie swieżynki. Serek praktycznie przecież też już nim jest :lol: to tylko formalność.
Z klaskami na wystawach to nie wiem.Na paru byłam i nikt nie klaskał ale to może byc dobra taktyka zwłaszcza patent na sędziow co się "słabo znają" czy może inaczej-nie czują rasy albo sa niezdecydowani :evil_lol:Jeśli są podatni to to moze mieć wpływ :cool3:
W każdym razie mamy sie czym cieszyć- im wiecej tytułowanych basków w kraju tym lepiej :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Ojjj, co tak oficjalnie :roll: to było ciekawe doświadczenie, ciekawe w wielu aspektach :evil_lol: :diabloti: :cool3: no i mam maleńką nadzieję, że jesteś choć troszkę zadowolona z efektów tej wyprawy :razz:
A tak zupełnie na deser, to Twoja Szepszunia jest ogrooomnie kochana :loveu:, o tym wiesz, i ogromnie przylepna :loveu:, tylko nie może mieć innej suczkowej konkurencji do serduszka Benusiowego w zasięgu:diabloti:, ona chyba zwyczajnie zazdrosna była :cool3: ale ile się wymiziałyśmy.... suuuper![/QUOTE]



Oj tam zaraz oficjalnie.Na szybko po prostu,bo mi dzieci płaczą :evil_lol:.I jestem bardzo zadowolona,przecież wiesz.W końcu taki wyjazd dla Szepsi,to było nie lada wyzwanie.Dobrze,że w ogóle dała się wystawić :diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']

Pan Sędzia Urosevic Milivoje udowodnił, że można wysędziować dziewięć basenji w dwadzieścia minut i nie przyznać w sukach ŻADNEJ oceny doskonałej, a tym samym nie przyznać ŻADNEGO WNIOSKU CAC i CACIB :shake::-([/QUOTE]
Przypominam, że wnioski CAC i CACIB sa wnioskami fakultatywnymi...

[quote name='lourdnes']
W sumie to nie rozumiem czemu tak dziwnie jest ,że niektórzy sędziowie żałują tych tytułów.[B]Ludzie walą kilometry[/B] a taki- dla mnie bufon- [B]nie może nic wybrać[/B]. Ja sie nie znam na ocenianiu ale [B]nie wierze ,że żadna z tych suk nie zasłużyła na ocene doskonałą[/B] :angryy::angryy::angryy:
[/QUOTE]
To, ile ludzie przejeżdżają, aby zaprezentowac swoje psiaki, dla sędziego nie powinno miec żadngo znaczenia.
Wszystkich suk nie widziałam, więc trudno tutaj o sensowny komentarz.

[quote name='lourdnes']
Z klaskami na wystawach to nie wiem.[B]Na paru byłam i nikt nie klaskał[/B] ale to może byc dobra taktyka zwłaszcza patent na sędziow co się "słabo znają" czy może inaczej-nie czują rasy albo sa niezdecydowani :evil_lol:Jeśli są podatni to to moze mieć wpływ :cool3:
W każdym razie mamy sie czym cieszyć- im wiecej tytułowanych basków w kraju tym lepiej :multi:[/QUOTE]
A Białystok...? Czuję się osobiście obrazona, bo klaskaliśmy dla Hanki...
A na pozostałych, to pewnie nie zawsze zostawaliscie do BIS'ów...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Przypominam, że wnioski CAC i CACIB sa wnioskami fakultatywnymi...


To, ile ludzie przejeżdżają, aby zaprezentowac swoje psiaki, dla sędziego nie powinno miec żadngo znaczenia.
Wszystkich suk nie widziałam, więc trudno tutaj o sensowny komentarz.


A Białystok...? Czuję się osobiście obrazona, bo klaskaliśmy dla Hanki...
A na pozostałych, to pewnie nie zawsze zostawaliscie do BIS'ów...

Pzdr.[/QUOTE]
Co do oklasków to nie wiem:) Jak Hanka i Asiaczki biegały w Białym to ja stałam całkiem po drugiej stronie hali i robiłam fotki :) I w sumie prawie całą halówkę stałam pod podium nie mając z wami kontaktu chyba ,ze wzrokowy przez całą długość ringu -to szczerze mówię ,ze nic nie wiem o klaskaniu .
Zgadzam się z tym ,ze kto ile przejechal nie ma znaczenia ale też uważam ,ze cały ten cyrk wystawowy to jest niezla ściema i pomysł związku na skrojenie kasy z hodowców :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Oj, kroją nas, kroją.... a najgorsze jest to, że nic nie tanieje...

No to jak Ty nie słyszałaś oklasków w Białym to ja juz chyba zostaną tą chińską królewną, hahaha.... Gardło mnie bolało i ręce odpadały, a ty mówisz, że nic nie słyszałas, no wiesz!

Pzdr.[/QUOTE]
Cholibka no nie słyszałam :shake: Ale fakt ,ze byłam w drugim końcu hali i w samej hali było ogólnie głośno .Obok mnie na ring wladowało sie kilku innych fotografów i jeszcze Panciu przybiegł i piszczał z radości ,że Zielona z Hanką biegają po ringu ( on uwielbia Teściową:loveu: i jego faktycznie słyszalam , bo byl obok ) :evil_lol: Ale kolejny fakt to taki ,ze wszyscy inni też krzyczeli i gwizdali na swoich obecnych na ringu i był mały rumor ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Przypominam, że wnioski CAC i CACIB sa wnioskami fakultatywnymi...


To, ile ludzie przejeżdżają, aby zaprezentowac swoje psiaki, dla sędziego nie powinno miec żadngo znaczenia.
Wszystkich suk nie widziałam, więc trudno tutaj o sensowny komentarz.

zdr.[/QUOTE]

Wszystko si, a oprócz, że fakultatywne to przyznawane tylko doskonałym, właśnie "za piękność" i może się coś komuś podobać albo nie ale gusty są baaardzo różne ;)
A ja o tej błyskawicznej ocenie to napisałam bo to się tylko sporadycznie trafia by tak szybko szła ocena z opisami ;) częściej ludzie narzekają: "co tak wolno", a tu...ekspresowo ;)

Jak by odległość miała mieć znaczenie...to ja się wypisuję....to byłby skandal! No i bardzo to subiektywne bo Sędziowie też z różnych miejsc jadą nie tylko wystawcy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Dobra, dobra, w sadzie się będziesz tłumaczyć;)
Jutro wstawiam fotki z wystawy zrobione przez mojego kolegę Tomka. Co ciekawe, niektóre ujęcia psów są prawie identyczne jak te, od lourdnes;)

pzdr.[/QUOTE]
To czekamy na fotki:) Jak masz jakieś ulubione to ja mogę podrasować w PS :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']To czekamy na fotki:) Jak masz jakieś ulubione to ja mogę podrasować w PS :evil_lol:[/QUOTE]

Fotki to w Kielcach wstawiajcie! :razz:

Bo jak się rozpędzicie to wyjdzie, że do Nitry wszyscy przyjechaliście :evil_lol:, a ja Was tam nie widziałam :eviltong:, w sumie to może szkoda bo by były zdjęcia z Nitry, a tak nie ma :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Fotki to w Kielcach wstawiajcie! :razz:

Bo jak się rozpędzicie to wyjdzie, że do Nitry wszyscy przyjechaliście :evil_lol:, a ja Was tam nie widziałam :eviltong:, w sumie to może szkoda bo by były zdjęcia z Nitry, a tak nie ma :shake:[/QUOTE]
Bedą w Kielcach :evil_lol:
A swoja drogą szkoda ,ze te wszystkie wystawy są tak daleko.Jak bym miała blizej to by każda była obfocona :multi: Nie wiem jak Ty myślisz ale wydaje mi sie ,ze fajnie moc obejrzec jakie psy były i na jakiej wystawie , jak wygladały itp To też jakaś reklama dla hodowców -chyba :roll: Jak na razie tylko Loango jest innego zdania i nie podobają sie im ich wlasne psy na zdjeciach. Nikt wiecej sprzeciwu nie zgłaszał wręcz przeciwnie ;).
Ja szczerze mowiac też bym chętnie obejrzala zdjecia z wystaw , na ktorych nie byłam.A zwłaszcza zagraniczne Baski . Mam w planach wyjazd za granice wlasnie żeby pokazac inne Basenji :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...