Jump to content
Dogomania

Cypisek-ofiara ludzkiej głupoty i zaniedbania. Potrzebne "nowe" nogi


Biafra

Recommended Posts

[COLOR=#666666][FONT=Tahoma]W sobotę (19.11) zostaliśmy poproszeni o interwencję na drugim końcu Polski. We wsi, w okolicach Siedlec kobieta zauważyła leżącego konia pod lasem na kupie liści. Koń miał powykręcane nogi i nie potrafił na nich ustać.[/FONT][/COLOR]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Zwróciła uwagę właścicielowi, ale on nie bardzo się przejął twierdząc, że zwierzęciu nic się nie dzieje tylko sobie leży. Zwracała mu też uwagę tydzień wcześniej gdy koń tam leżał , ale nic to nie dało.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Sytuacja była dosyć trudna ze względu na weekend, zapadający zmrok i odległość [/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]450 km od nas.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Większość formalności załatwialiśmy telefonicznie z drogi. Także udało nam się porozmawiać telefonicznie z właścicielem konia, który po dłuższej wymianie argumentów zrzekł się go na rzecz naszej Fundacji.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Pan był właścicielem zwierzęcia przez ponad rok. W tym czasie ani razu nie wezwał do niego lekarza weterynarii , mimo tego, że nawet gołym okiem było widać , że koń jest poważnie chory. Do konia nie posiadał także żadnych dokumentów ani paszportu.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Uważał, że jak zwierzę leży z psami przed domem to ma bardzo dobre warunki do życia.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Twierdził także, że w takim stanie już go kupił rok temu i to wina poprzedniego właściciela, że nie powiedział mu, że konia trzeba leczyć.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Po całonocnej wyprawie udało nam się przetransportować konika do nas.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Jest niewielki, to kuc szetlandzki, który od dawna chorował na ochwat przednich nóg.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]W wyniku braku opieki weterynaryjnej i kowalskiej doszło do przemieszczenia kości kopytowych znajdujących się wewnątrz puszki kopytowej a następnie do deformacji całych kopyt.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Przez ten cały czas konik zmagał się z silnym stanem zapalnym oraz ogromnym bólem, przez co nie mógł ustać na nogach i głównie leżał.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Nazwaliśmy go Cypisek.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Jest już po pierwszych badaniach, prześwietleniach nóg i oględzinach.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Jest w średnim wieku. Dostaje leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Czeka go długotrwałe leczenie , napewno minimum rok. W tym czasie będzie miał przynajmniej trzy poważne zabiegi i pomiędzy nimi co trzy tygodnie korekcyjne wyrównywanie kopyt. [/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Na razie musimy go przygotować do pierwszego zabiegu. Trzeba go wzmocnić, gdyż jest bardzo osłabiony, łuszczy mu się skóra, ma łupież i masę strupów na skórze pod grubym futrem.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Jest bardzo grzeczny, przemiły i towarzyski. Zaprzyjaźnił się już z jednym z naszych koni i głośno za nim rży. Po zastrzykach także bardzo się ożywił i kombinuje jak wyjść ze stajni na spacer.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Bardzo prosimy o pomoc dla Cypiska. Zbliżają się święta . Podarujmy mu na gwiazdkę "nowe" nogi, które będą nosiły go po zielonych łąkach i w końcu przestaną tak bardzo boleć [/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Wpłaty dla Cypiska można kierować na nasze konto :[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Fundacja Zwierzę nie jest rzeczą[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Bank Pekao SA[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=black][B]58 1240 1170 1111 0000 2420 9674 z dopiskiem "Cypisek"[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]lub Paypal :[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=#666666][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]lub przez portal siepomaga- kliknij banerek w moim podpisie[/COLOR][/FONT]


[FONT=Tahoma][COLOR=#666666][IMG]http://www.zwierzeniejestrzecza.org.pl/zdjeciadododania/zwierzeta/Cypisek1.jpg[/IMG] [/COLOR][/FONT]

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666][IMG]http://www.zwierzeniejestrzecza.org.pl/zdjeciadododania/zwierzeta/Cypisek2.jpg[/IMG] [/COLOR][/FONT]

[IMG]http://www.zwierzeniejestrzecza.org.pl/zdjeciadododania/zwierzeta/Cypisek3.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.zwierzeniejestrzecza.org.pl/zdjeciadododania/zwierzeta/cypisek.jpg[/IMG]


Link do wydarzenia na FB
[URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=205369312872663[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='panbazyl']odwiedzam biedaka. ech....
też prowadzę wątek o koniach - jeszcze chyba nie do konca zaglodzonych.
Tyle, ze Wy tu mieliście takie szczęście, ze właściciel się zrzekł praw do zwierzecia, czyli wspolpracował jednak a u mnie wlaściciele twierdzą, że wszystko jest ok...[/QUOTE]


Ten właściciel, też twierdził ,że jest wszystko o.k
Daje witaminy i bardzo dba, a konikowi nic się nie dzieje .
Jak mu oznajmiłam, że zabieram konia do szpitala i sąd dalej zadecyduje gdzie konik wróci i kto zapłaci za leczenie Pan sam stwierdził, że chętnie go odda w dobre ręce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biafra']Ten właściciel, też twierdził ,że jest wszystko o.k
Daje witaminy i bardzo dba, a konikowi nic się nie dzieje .
Jak mu oznajmiłam, że zabieram konia do szpitala i sąd dalej zadecyduje gdzie konik wróci i kto zapłaci za leczenie Pan sam stwierdził, że chętnie go odda w dobre ręce.[/QUOTE]
to ja jestem w punkcie 1 (czyli w pierwszym zdaniu do slów "... się nie dzieje") z akcją u mnie.
Jestem daleka od zabierania komukolwiek zwierzaka jak jest tylko szansa, ze się jego los zmieni w aktualnym środowisku (mam taka nadzieję na moją interwencję).

Fajny ten mały.
jak on się teraz czuje - juz ma coś porobione z kopytami?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...