Jump to content
Dogomania

Chore Oczy- co to jest??


Derbik

Recommended Posts

Witam. Mój pekińczyk dostal dziwnej choroby oczu od dwóch tygodni leczą go miejscowi weterynarze niestety efekty mizerne a nastepuje przerzut na drugie oczko...

Co to właściwie jest?? najpierw byla plamka biała na oku. potem wgłębienie a ostatecznie wypuklenie jak na fotkach
[URL]http://imageshack.us/photo/my-images/839/sam0195e.jpg/[/URL]
[URL]http://imageshack.us/photo/my-images/511/sam0198m.jpg/[/URL]

Prosimy o pomoc aby uratowac Bombelka

Link to comment
Share on other sites

To poważna sprawa, nikt Ci nie postawi diagnozy przez internet.
Napisz z jakiego miasta jesteś, może dogomaniacy podpowiedzą Ci namiary na dobrego psiego okulistę. Jak dla mnie to wygląda na przypadek dla specjalisty, więc nie polecam pierwszego lepszego zwykłego weterynarza. Szukaj specjalisty na już.

Link to comment
Share on other sites

moja pekinka miała podobną sprawe- jest to coś na wzór "wrzodu" na oku- paskudna sprawa- może skończyc się tragicznie- polecam wizytę - wiem od Was daleko- u Dr Jacka Garncarza- u nas wystarczyła jedna wizyta, zakupienie maści i leków a potem dokupienie w dowolnym gabinecie wet- od tamtej pory nie mamy kłopotów z oczkami.
Tak podobnie to wygląda jak u mojej małej- ale- może jest to coś innego- na odległość sie nie da ocenić- mam nadzieję, że Wam też się uda wyleczyć oczka:)

Link to comment
Share on other sites

niestety nie pamiętam - to była bardzo droga maść- kupowana w gabinecie u Doktora a jej działanie miało na celu zniwelowanie katarakty- co się świetnie udało i wystarczyła jedna tubka. Oprócz maści dostałam jeszcze krople- tu już jakieś popularne, kupowałam na receptę w aptece. Samo smarowanie maścią miało na celu uniknięcie trworzenia sie katarakty i zniwelowanie tego, co już zdążyło na oczkach urosnąć- u Waszego malucha katarakta już się tworzy- to jest właśnie ten biały nalot na oczach. Krople natomiast były "lekiem właściwym", na stan zapalny- coś na sterydach, o ile się nie mylę. Te zmiany na oczkach sa bardzo częste u pekińczyków, spowodowane są kłaczkami wchodzącymi w oczy- kłaczki trzeba usuwać, podobnie martwe włoski z fałdy nosowej. Teraz, kiedy macie taki stam zapalny to już tylko dobry okulista- w takim stanie Pan Doktor usuwał jej kłaczki z oczu po uprzednim znieczuleniu gałek ocznych, bo taki stan to jest straszny ból dla zwierzaka. Dlatego, jeśli nie macie możliwości dostać się do Warszawy radzę poszukać okulisty gdzieś w okolicy, ale absolutnie nie zostawiać tego stanu, bo się samo nie wyleczy. to grozi całkowitą ślepotą psa, wrzody mogą też perforować- nie chcę was straszyć, ale niestety wszystkie rasy z oczkami "na wierzchu" mają skłonności do stanów zapalnych gałek ocznych i w tym wypadku o oczy trzeba dbać szczególnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

A mój Elwis ma ciągle zaropiałe oczy i już trochę mętny wzrok. Weterynarz powiedział, że to ze starości... W końcu ma już 11 lat:) Ale jak narazie nie widać u niego problemów z poruszaniem się, czyli chyba widzi prawidłowo?

Link to comment
Share on other sites

Pies może mieć z racji wieku zaćmę (chociaż równie dobrze może to być zupełnie inne schorzenie). Ale niezależnie od tego ropienie nie jest dobrym sygnałem i psiak powinien być leczony. Idź z nim do dobrego weterynarza, najlepiej wcześniej zapytaj, który zajmuje się okulistyką, bo pierwszy lepszy weterynarz może nie być przygotowany do prawidłowego zdiagnozowania psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...