Jump to content
Dogomania

Zwierzaki "Zwierzaka" - prosimy o pomoc w adopcjach i utrzymaniu psów i kotów :(


andzia69

Recommended Posts

12 godzin temu, malagos napisał:

A ta reszta?...co z tymi małoadopcyjnymi, kto je utrzymuje? Czy to są takie "dożywotnie" tymczasy? Jak sobie z tym radzicie?.........

malagos utrzymujemy się z bazarków głównie na fb i wpłat od darczyńców,pracuję z nieadopcyjnymi na ile mi wiedzy wystarcza,ale to ciężkie przypadki.Misiek lat nie wiem ile,ale to staruszek od niedawna dopiero pozwala się dotknąć.Hanka nadal nie da się dotknąć,a podejdzie do mnie tylko wtedy gdy stoję tyłem-i tu też jest duży postęp,bo początkowo gryzła.Rokus,który nadal próbuje gryźć,no i Bąble,które są półdzikie i nie mają ochoty tego zmieniać.to te ciężkie przypadki.bardzo bym chciała żeby miały dom,chociażby swój kawałek podwórka z ciepłą budą,ale chętnych brak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 13.11.2018 o 20:44, devoner napisał:

malagos utrzymujemy się z bazarków głównie na fb i wpłat od darczyńców,pracuję z nieadopcyjnymi na ile mi wiedzy wystarcza,ale to ciężkie przypadki.Misiek lat nie wiem ile,ale to staruszek od niedawna dopiero pozwala się dotknąć.Hanka nadal nie da się dotknąć,a podejdzie do mnie tylko wtedy gdy stoję tyłem-i tu też jest duży postęp,bo początkowo gryzła.Rokus,który nadal próbuje gryźć,no i Bąble,które są półdzikie i nie mają ochoty tego zmieniać.to te ciężkie przypadki.bardzo bym chciała żeby miały dom,chociażby swój kawałek podwórka z ciepłą budą,ale chętnych brak.

Mam odłowione przez schroniska dzikiego Jimmiego i dziką Adę. Takim psom chyba najcięzej znaleźć domy. Nawet staruszki mają swoich fanów i jest sznasa, a na takie psy niestety trzeba mieć nie tylko chęci, ale i warunki. U Ady stosowałam Zylkene, bez skutku. U Jimmiego sprawdza się obroża z feromonami, ale to koszt 99 zł miesięcznie. Współczuję opieki nad kilkoma takimi psami.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.10.2018 o 11:17, andzia69 napisał:

Widziałam na FB. Niestety u nas co chwilę takie apele, non stop znalezione szczeniaki, całe stada :( a ludzie debilni ciągle rozmnażają psy i wstawiają "oddam śliczne kluseczki urodzone...".  Ta bezdomność się nigdy nie skonczy :( Koleżanka znalazła szczeniaka ok.5  mies, po wymianie zębów jest :( Waży może z 6 kg, a powinien na pewno kilkanaście, bo to spory psiak raczej docelowo. I prawdopodobnie ślepy. Straszny szkieletor z niego. a tam w gospodarstwie psów ze 20, kilka suk i tak się mnożą. Gmina zna problem i ma w dupie. I tak se można walic głową w mur :(

Czyli od lat jest bez jakichkolwiek zmian w regionie?

 

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Jaaga napisał:

Mam odłowione przez schroniska dzikiego Jimmiego i dziką Adę. Takim psom chyba najcięzej znaleźć domy. Nawet staruszki mają swoich fanów i jest sznasa, a na takie psy niestety trzeba mieć nie tylko chęci, ale i warunki. U Ady stosowałam Zylkene, bez skutku. U Jimmiego sprawdza się obroża z feromonami, ale to koszt 99 zł miesięcznie. Współczuję opieki nad kilkoma takimi psami.

Zamiast obroży z DAP, można stosować bandamkę, psikaną sprayem DAP. Taniej wychodzi, a działa tak samo. Przeciwlękowo, działa też melatonina, kupowania bez recepty w aptece. Dużo na ten temat, jest w necie literatury anglojęzycznej. 

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, konfirm31 napisał:

Zamiast obroży z DAP, można stosować bandamkę, psikaną sprayem DAP. Taniej wychodzi, a działa tak samo. Przeciwlękowo, działa też melatonina, kupowania bez recepty w aptece. Dużo na ten temat, jest w necie literatury anglojęzycznej. 

Spray odpada, bo trzeba nim psikać, a Jimmy da się dotknąć tylko kiedy wskoczy do samochodu. To też nie jest proste, bo najpierw musi tam wejść Fly, potem Jimmy wykonuje jeszcze kilkanaście rundek wkoło domu, drzwi do auta muszą być otwarte i nikogo obok, więc trzeba szcześcia, żeby Fly`owi nie znudziło się i nie wyszedł wcześniej. Dzięki za pomysł z melatoniną. Tego nie znałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...