Jump to content
Dogomania

Misiek- wielki guz, amputacja, nawrót nowotworu - walczył .. odszedł kochany za TM


kama210

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

info z DT...
zatytuowane Triumfalny POWRÓT MICHA

"............
Hej:)

Misiek już w domu. Co prawda uboższy o jedną łapkę i 7 kg (minimum!), które ta łapka z guzem ważyła.
Operacja trwała na prawdę długo. Pani Doktor powiedziała, że powodem tego był zaawansowanie guza.
Z racji tego, że razem z usunięciem łapki Misiek "schudł" 7 kg, to został mu zapas do nadrobienia, który mieści się w granicach wytrzymałości kręgosłupa i stawów. Kręgosłup jest w miarę ok. Wymaga podawania suplementów i misiek nie może w żadnym razie przytyć. Musi trzymać linię. Tzn. może przytyć odrobinę, ale trzeba bardzo pilnować wagi.
Żeby pomóc mu i odciążyć łapy i kręgosłup można zamówić takie specjalne szelki, które podtrzymują klatkę piersiową. Mam namiar na producenta.
Jeżeli będzie się o psa dbało, nie nastąpią przerzuty to Misiek może jeszcze pożyć. O ile po pierwszej wizycie u "mojego" weterynarza byłam podłamana,po niedzielnej załamana, tak dzisiaj jestem pełna optymizmu (oczywiście ostrożnego, coby nie zapeszyć:)).


Misiek w lecznicy próbował wstać, ale jeszcze niezbornie mu to idzie. Jak to powiedzieli lekarze, Misiek musi się nauczyć chodzić na nowo.


I tyle miałam do napisania, a zbrakło mi konceptu;)


Przesyłam zdjęcia zrobione po powrocie do domu.


Przesyłam również faktury.

/////////

[IMG]http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/387808_210215555721197_100001982634640_463287_652148970_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/383960_210218159054270_100001982634640_463290_625268236_n.jpg[/IMG]

FAKTURA - ta FAJNA!!!
[IMG]http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/376056_210221175720635_100001982634640_463295_1421606991_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

teraz trzeba trzymać kciuki żeby psiak doszedł do siebie po operacji ..
musi się nauczyć chodzić "od nowa " ... musi być dzielny .. dostał szansę .. ma wpsarcie i wiele kciuków zaciśniętych ...

dziękujemy za wsparcie i pomoc ...

..................................

właśnie skończyłam robić rozliczenie ... wpłat jest dużo ..ale i wydatek jeszcze większy ...
[B]więc prosimy nie zapominajcie o staruszku , który dostał szansę .. [/B]

Wpłaty
21.11 - PAULINA B., Warszawa – 15 zł
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]21.11- PAULINA G., Warszawa – 20 zł[/SIZE][/FONT]
21.11 - BEATA S. , Ostrołeka – 10 zł
21.11 - JOANNA K. , Komorów - 10 zł
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]22.11 - MAŁGORZATA C., Warszawa – 3,29 zł[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]22.11 - ANNA J., Rybnik – 25 zł[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]22.11 - KAROLINA A B. , Lublin – 30 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]22.11- GRAŻYNA, MAREK R. , Warszawa – 25 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]22.11 - JOANNA C., Szydłowiec – 15 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]22.11 - AGNIESZKA J., Szczecin – 100 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]23.11 - Anna MussiMusk G. – 16 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]23.11 - ALEKSANDRA K., Kraków – 300 zł[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]23.11 - PAWEŁ Z., Przemyśl - 100 zł[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]23.11 - KRZYSZTOF Z., Warszawa – 5 zł[/SIZE][/FONT]


[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2][B]wpłaty od 23.11[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]MAŁGORZATA R., Gryfice – 20 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]ELŻBIETA M-W , Kraków – 50 zł[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]RAJMUND N. – BOGUSZÓW-GORCE – 10 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]EWA K. , Ruda śląska – 50 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]MONIKA I. , Drawno – 10 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]MAŁGORZATA G , Łódź – 20 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]MIKOŁAJ F , Podkowa Leśna – 2 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]JUSTYNA Z. C. , Warszawa – 100 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]KATARZYNA K , Chlewiska – 10 zł[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]SYLWIA EWA K. , Iława – 20 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]ADRIANNA B. , PĘCZNIEW – 10 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]ELŻBIETA K. , Sulejówek – 20 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]IWONA HELENA B., ŁÓDŹ – 15 zł[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2]PAULINA MARTA K., DROHICZYN – 30 zł [/SIZE][/FONT]




[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][B]suma wpłat na dzień 29 listopada – [/B][SIZE=3][B]1041, 29 zł[/B][/SIZE][/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][SIZE=3]wydatki:[/SIZE][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][SIZE=3]13,96 zł /paragon/ -karma w puszkach- dokarmianie bidula jak przebywał w krzaczorach - zapłacone z BAZARKÓW dla naszych psów [/SIZE][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][SIZE=3]100 zł – transport z Szydłowca do DT – 100 zł – zapłacone z BAZARKÓW dla naszych psów [/SIZE][/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][SIZE=3]do opłacenia :[/SIZE][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][SIZE=3]170 zł – faktura z Radomia [/SIZE][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][SIZE=3]8 zł – faktura – zabiegi przed operacją – PO ŻNIŻCE – 8 zł [/SIZE][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][SIZE=3]1016 zł – faktura za operację [/SIZE][/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][SIZE=3][B]suma do opłacenia : 1194 zł[/B][/SIZE][/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][COLOR=#ff0000][SIZE=4][B]na chwilę obecną JESTEŚMY NA MINUSIE : - 152, 71 zł[/B][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman, serif][SIZE=2][SIZE=3]do tego dojdzie zakup karmy , DT, suplementy , leki ….. i cała reszta [/SIZE][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']Zastanawiam się, jak się instaluje taką uprząż,kiedy przecież jest spora rana poamputacyjna...[/QUOTE]

Tu jest pokazane --> [URL]http://www.firma-admiral.pl/uprzaz_dogtrekkingowa.html[/URL] praktycznie każdą uprząż się tak samo zakłada tzn. chodzimi o zapięcia, ich umiejscowienie itp. (czy to sportowe czy rehabilitacyjne)
A skoro jesteśmy przy tej stronie, nie wiem czy nie lepsze było by dla Miśka to --> [URL]http://www.firma-admiral.pl/orteza__stabilizator_przednia_wrotki.html[/URL] ale to wszystko (ortezy itp.) to są tylko Stabilizatory :(
On by pewnie wolał - protezę (mocuje się je zazwyczaj tak jak stabilizatory)
Ale to już czas pokaże jak to wszystko się rozwinie :) TRZYMAM KCIUKI :)

Link to comment
Share on other sites

Misiek jest nieswój ... noc miał niespokojną, .... zasikał posłanie ... usiłuje wstawac ale wiadomo nie wychodzi mu ... jest zdezorientowany tym wszystkim, trochę "potargał" opatrunek, ale nie ściągnął ...
bidulek...

[quote name='Nina Ostasiuk']Tu jest pokazane --> [URL]http://www.firma-admiral.pl/uprzaz_dogtrekkingowa.html[/URL] praktycznie każdą uprząż się tak samo zakłada tzn. chodzimi o zapięcia, ich umiejscowienie itp. (czy to sportowe czy rehabilitacyjne)
A skoro jesteśmy przy tej stronie, nie wiem czy nie lepsze było by dla Miśka to --> [URL]http://www.firma-admiral.pl/orteza__stabilizator_przednia_wrotki.html[/URL] ale to wszystko (ortezy itp.) to są tylko Stabilizatory :(
On by pewnie wolał - protezę (mocuje się je zazwyczaj tak jak stabilizatory)
Ale to już czas pokaże jak to wszystko się rozwinie :) TRZYMAM KCIUKI :)[/QUOTE]

pies miał amputację wysoką .. więc taka proteza niestety odpada ...

Dt ma kontakt z lecznicy do osoby która robi w okolicy takie specjalistyczne uprzęże .. ma się dowiedzieć o cenę itp ...

Link to comment
Share on other sites

on przeciez mial dlugą narkozę, po zwyklej narkozie (np do RTG) psy potrafią sie posikać a co dopiero po takiej operacji! I to tak poważnej.

Jak będziesz miec namiar na osobę co robi taki sprzet dla psów - moze warto to gdzies napisać (tak do ogólnej wiadomości na dogo) bo moze ktoś poszukuje.

Link to comment
Share on other sites

sikanie to dobry znak ... najważniejsze że sika i pije wodę ...

[quote name='MonAmiPet']Wysłałam 30zł myślę, że ziarnko do ziarnka....:)[/QUOTE]

dziękujemy ...

kolejne wpłaty będę uzupełnić w miarę na bieżąco na pierwszej stronie ..

allegro cegiełkowe zacznę też niedługo rozliczać z tych wpłat co doszły ..

ale teraz muszę się zając też innymi naszymi psami ... Andzia , Balbina., Gaga . super psy - młode, piękne a zero odzewu z poprzednich ogłoszen :(((

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piescofajnyjest']Misiek jeszcze bedzie gonil jak opetany na tych trzech lapinach!!!!zobaczycie....[/QUOTE]

Też tak mówię i o to si8e nie martwie, jedynie myśle o tym czy to koniec, bardzo bym chciała aby już nic się nie przydażyło i po wygojeniu po amputacji będzie można myśleć tylko o tym żeby znaleźć mu wspanialy dom... :-)

Anita będzie dobrze zobaczysz.. z finansami też może nie tak od razu ale będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iljova']Też tak mówię i o to si8e nie martwie, jedynie myśle o tym czy to koniec, bardzo bym chciała aby już nic się nie przydażyło i po wygojeniu po amputacji będzie można myśleć tylko o tym żeby znaleźć mu wspanialy dom... :-)

Anita będzie dobrze zobaczysz.. z finansami też może nie tak od razu ale będzie ok.[/QUOTE]

Iljova...pod blokiem mam sunie..waga ok 7 kg - w cieczce...jej pierwsza cieczka...
masakra
mama wczoraj mi mówila, ze z psemsie szczpeiła...godzine!!
sunia jest mega wystrasozna..maleńka...
oswajam ją bo nawet na mnie dzis warczała i uciekała

na osiedlu 3 suki - malutkie - z brzuchami
i co zrobic???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...