Jump to content
Dogomania

Krakowska Pchełka z Olkusza, tak mała a serce wzrusza! Ma dom


Anashar

Recommended Posts

Niestety bez. Wczoraj na pocztę Moniki przyszedł mail:
[QUOTE]"Pchełka jest śliczna, wygląda trochę jak lisek. Ja chciałabym podarować Pchełkę starszemu samotnemu Panu, który ma słabość do piesków, czy jest to możliwe? I czy w takiej sytuacji to ja podpisuje taką umowę? Pan mieszka w bloku". [/QUOTE]Pierwsza reakcją to złość na głupotę ludzką. Ale z drugiej strony na spokojnie dzisiaj się zastanowiłem, że w sumie nie powinno się za szybko oceniać ludzi, bo my działając przy adopcjach wiemy jak takie niespodzianki się kończą, ale ludzie nie zdają sobie z tego sprawy.
No i aż się zdziwiłem spokojem swojej wypowiedzi ;)
[QUOTE]Witam serdecznie,

Z treści Pani maila odniosłem wrażenie, że piesek miałby być niespodzianką. Dlatego powiem Pani szczerze, że nigdy nie wydajemy psów jako niespodzianki, nawet do największych miłośników zwierząt.

Lata pracy na rzecz zwierząt niejednokrotnie pokazały mi, jak kończą takie prezenty. I tak najlepszą opcją było, jeżeli ktoś zwracał się bezpośrednio do osoby z którą podpisał umowę, że chce oddać psa, bo wtedy była szansa go odebrać. W innych przypadkach ludzie sami pozbywali się psów i nikt nie poznał ich losu, a historie nie raz były jeszcze bardziej okrutne.

Pies jest decyzją na kilkanaście lat, małe psiaki dożywają nawet dwudziestu. Musi to być decyzja przemyślana i podjęta odpowiedzialnie. Też mam sąsiadkę, która kocha psy i zawsze się jakimś opiekowała, ale jest już starsza i powiedziała mi nie raz, że nie chce brać już psiaka bo nie chciałaby sytuacji, żeby on ja przeżył i został sam. To jest bolesne, ale odpowiedzialne podejście. Tym bardziej wzięcie szczeniaka dla osoby starszej - który wymaga stałego nadzoru, bo może niszczyć wszystko (przykładowo dziś w nocy wygryzła mi dziurę w materacu na łóżku), trzeba po nim sprzątać, wychować, poświęcić naprawdę sporo czasu na ćwiczenia i wychowanie a i nie wiadomo czy wyrośnie z niego typ psa, potrzebujący sporo ruchu czy kanapowiec. Osoba starsza mimo najszczerszych chęci z nadpobudliwym i wszędobylskim psem potrzebującym dużo ruchu, sobie nie poradzi.

Umowa też musiałaby być podpisana na osobę, która zostanie opiekunem psa, a nie tylko go przekaże. Także przed adopcją psów zawsze przyjeżdżamy do nowego domu na wizytę przedadopcyjną, aby porozmawiać z przyszłym opiekunem, żeby uniknąć brania psiaka pod wpływem serca. Bo później po kilku tygodniach psiaki do nas wracają, niestety.

Najlepiej gdyby Pani porozmawiała z tym Panem odnośnie pomysłu z pieskiem, jeżeli on sam zdecyduje, że chciałby zaadoptować psa, pomożemy Państwu odpowiedniego wybrać. Bo psiaka trzeba dopasować do swojego stylu życia. Dlatego wydaje mi się, że tutaj najlepszy byłby kilkuletni, spokojny psiak o ustabilizowanym już charakterze, który nie potrzebuje ciągłego ruchu, tylko przyjść na kolana i wtulić się w swojego pana - i to byłaby dla niego pełnia szczęścia.

Bardzo mnie cieszy, że chciała Pani pomóc bo wierzę, że robiła to Pani z dobrych intencji jednak naprawdę takie niespodzianki nigdy nie kończą się dobrze. Lepsza zawsze jest szczera rozmowa, żeby uniknąć niepotrzebnego narażania psów na kolejne przykre doświadczenia powodowane później ich oddaniem. Niech Pani z nim porozmawia - jeżeli ten Pan będzie chciał, tak jak pisałem, z chęcią pomożemy w dobraniu pieska odpowiedniego dla tego Pana, ale na pewno nie powinien to być szczeniak - bo szczeniak przysporzy więcej problemów starszej osobie niż radości, a chyba nie o to chodzi. W samy Krakowskim Schronisku jest ok 600 psów czekających na dom. Są to psiaki, które naprawdę odwdzięczą się całym swoim psim sercem za adopcję. Tylko musi być ona podjęta na spokojnie i odpowiedzialnie.[/QUOTE]

A poza tym Pchełka wie doskonale jak podnieść człowiekowi ciśnienie. Wczoraj zgryzła mi książkę z autografem "Życie każdemu drogie", a kładąc się po 2 w nocy zobaczyłem na podłodze pełno dziwnych strzępków, a na łóżku wielką dziurę wygryzioną w materacu i prześcieradle. Nie muszę chyba dodawać jaki byłem szczęśliwy z tego powodu ;)

Pchełka jest już po kolejnym odrobaczaniu i pierwszym szczepieniu na choroby zakaźne i parwo. Jest wysokości Azy i waży 7kg, więc rośnie. I zjada wszystko co może.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MTD']potencjalny właściciel ma na imię Maciej, zakochał się w psiaku i ma opory przed oddaniem, a jednak ;)[/QUOTE]
Czyli jednak :D Rodzina uległa?

Jak się uda zorganizować spacerek dogomaniacki w Krk to koniecznie musisz Maciek wpaść ze swoją zgrają :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMIGA']A kto zrobi wizytę przedadopcyjną ?:p;):evil_lol:[/QUOTE]

Jak ma Pani ochotę, zapraszam w imieniu Maćka :evil_lol:

Pchałka jest rewelacyjna :razz: Pzytulasna :loveu:
Dzisiaj miałam okazję ją wymiziać :razz:
Hehe... i znalazła sobie dzisiaj sama zabawkę (choć chodząc po domu na zabawki burków można się natknąć wszędzie :evil_lol:) ale ona sama sobie znalazła, swoją osobistą :diabloti: korale naszej mamuśki :diabloti:

A co do domu... ciiiiiiiiiii :evil_lol: O trzymanie kciuków bardzo proszę :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No niech będzie, Pchełka zostanie u nas. Ale ja nigdy więcej nie zgodzę się a żadne DT, bo to już trzeci pies mający być na chwilę, który zostaje na stałe. Za szybko się przywiązuję.

A mała się tak zżyła z Azą, że aż żal byłoby je rozdzielać :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Avaloth']

Dzisiaj widziałam odświeżone ogłoszenia Pchełki na tablicy, chyba można już pozdejmować w takim razie :)[/QUOTE]
No bo pytałam go ostatnio czy robić czy nie, to powiedział, że i tak nikt nie dzwoni, to już sama nie wiedziałam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...