Jump to content
Dogomania

vaness

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='vaness']a co myślałaś , że kundelki są głupie ? kundelki są najmądrzejsze i najszybciej się uczą[/QUOTE]
Nie,ale są mądrzejsze rasowce.U mnie raczej nie. Sonie ucze siad ponad rok nic nie umie co jej uczyłam.A Jessy raz pokazać i już umie.I takie inne rzeczy.Cockerki się szybciej uczą i pudle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']A mi się wydaje, że to zależy po prostu od osobnika i tyle. :smile:[/QUOTE]

I od właściciela też ;)

[quote name='KasiaJessy']Nie,ale są mądrzejsze rasowce.U mnie raczej nie. Sonie ucze siad ponad rok nic nie umie co jej uczyłam.A Jessy raz pokazać i już umie.I takie inne rzeczy.Cockerki się szybciej uczą i pudle.[/QUOTE]

A czy Jessy to też nie jest kundelek?

Link to comment
Share on other sites

A ja niestety muszę się nie zgodzić z tym, że niektórych psów nie da się nauczyć... Przynajmniej w schronisku jeszcze takiego przypadku nie było, a wyszkoliliśmy już ponad 100 psiaków. Także 2 głuche starowinki, choć w ich przypadku nauka szła znacznie wolniej... ale nawet one poradziły sobie na egzaminie ;)
Oczywiście, są rasy łatwiej się uczące (pierwsza trójka to bordery, pudle i chyba ONki) oraz takie 'łosie', co potrzebują więcej czasu :lol: I wśród tych ras (i bezras ;)) każdy pies ma inną zdolność do uczenia się :)
No i oczywiście wiele zależy od umiejętności trenera :)

Vaness, dodaj jakieś zdjęcia, a nie pozwalasz na taki off w Toffilandii :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilka91']A ja niestety muszę się nie zgodzić z tym, że niektórych psów nie da się nauczyć... Przynajmniej w schronisku jeszcze takiego przypadku nie było, a wyszkoliliśmy już ponad 100 psiaków. Także 2 głuche starowinki, choć w ich przypadku nauka szła znacznie wolniej... ale nawet one poradziły sobie na egzaminie ;)
Oczywiście, są rasy łatwiej się uczące (pierwsza trójka to bordery, pudle i chyba ONki) oraz takie 'łosie', co potrzebują więcej czasu :lol: I wśród tych ras (i bezras ;)) każdy pies ma inną zdolność do uczenia się :)
No i oczywiście wiele zależy od umiejętności trenera :)

Vaness, dodaj jakieś zdjęcia, a nie pozwalasz na taki off w Toffilandii :eviltong:[/QUOTE]


Kamilka ! ja dodaję częściej niż ty :D
nie mam teraz żadnego :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula03']Kamilka to psy z waszego schroniska muszą zdawać jakieś testy czy ja źle zrozumiałam?

I zgadzam się z tobą :) Jednym psom z łatwością przychodzi nauka, a innym troszkę trudniej :)[/QUOTE]

to mój zalicza się do 3 grupy : psy nie chcące się uczyć , obrażone i bardzo uparte :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula03']Kamilka to psy z waszego schroniska muszą zdawać jakieś testy czy ja źle zrozumiałam?[/QUOTE]
Każdy pies, który jest przez nas wyszkolony, zdaje egzamin, który obejmuje: socjalizację z człowiekiem, siad przez 10s, waruj przez 10s, przychodzenie na zawołanie, chodzenie na luźnej smyczy oraz sztuczkę. ;)
[quote name='vaness']Kamilka ! ja dodaję częściej niż ty :D
nie mam teraz żadnego :D[/QUOTE]
No to co. Ale u mnie jest cicho, a u Ciebie większy ruch niż jakbyś dodała zdjęcia :lol:
[quote name='vaness']to mój zalicza się do 3 grupy : psy nie chcące się uczyć , obrażone i bardzo uparte :D[/QUOTE]
No to jest wyjatkiem potwierdzającym regułę :D albo ma leniwą pańcię :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilka91']Każdy pies, który jest przez nas wyszkolony, zdaje egzamin, który obejmuje: socjalizację z człowiekiem, siad przez 10s, waruj przez 10s, przychodzenie na zawołanie, chodzenie na luźnej smyczy oraz sztuczkę. ;)

No to co. Ale u mnie jest cicho, a u Ciebie większy ruch niż jakbyś dodała zdjęcia :lol:

No to jest wyjatkiem potwierdzającym regułę :D albo ma leniwą pańcię :diabloti:[/QUOTE]


e tamm ruchu aż takiego nie ma ;)
pańcia by go z chęcią uczyła , ale jak on jak debil się na mnie patrzy i pomrukuje to mi się odechciewa :D bym go jeszcze z nerwów udusiła :)
podstawy chłop zna i to się liczy :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vaness']to mój zalicza się do 3 grupy : psy nie chcące się uczyć , obrażone i bardzo uparte :D[/QUOTE]

Haha, jakbym czytała o Ruby :lol:
Dla niej nauka to najgorsza kara :D Co innego powtarzanie sztuczek, które już umie, ale też nie zrobi ich wiele razy pod rząd :D
Choć kiedyś się chętnie uczyła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula03']Czyli również jest kundelkiem :)
Bo z twojej wiadomości zrozumiałam, że tylko Sonia jest kundelkiem, a zdawało mi się, że obie są :)[/QUOTE]
Raczej nie ale można tak powiedzieć.Sonia jest kundlem a jessy ...A o brutuska sie nie za pytasz?:(A Twój to kundelek?A jak mozna zrobic rodowód?gdzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaJessy']Raczej nie ale można tak powiedzieć.Sonia jest kundlem a jessy ...A Twój to kundelek?A jak mozna zrobic rodowód?gdzie?[/QUOTE]

Raczej tak :)
Tak ja mam kundelka :)
Żeby zrobić rodowód trzeba mieć psa z hodowli zarejestrowanej w związku kynologicznym :)
Hodowla rejestruje miot, razem z psem daje metrykę na podstawie, której możesz sobie potem wyrobić rodowód :)
Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula03']Raczej tak :)
Tak ja mam kundelka :)
Żeby zrobić rodowód trzeba mieć psa z hodowli zarejestrowanej w związku kynologicznym :)
Hodowla rejestruje miot, razem z psem daje metrykę na podstawie, której możesz sobie potem wyrobić rodowód :)
Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam :)[/QUOTE]
Aha:)Podobnego troszeczkę do owczarka niemieckiego ?Nie raczej nie.A nie zapytasz sie o brutusa?:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaJessy']Aha:)Podobnego troszeczkę do owczarka niemieckiego ?Nie raczej nie.A nie zapytasz sie o brutusa?:([/QUOTE]

A kim był Brutus?
Czy ja wiem czy podobnego, sporo osób mi tak mówi, ale to chyba przez to jej umaszczenie :)
Na spacerach często małe dzieci mówią "Zobac mamo owcalek" Albo "ale duuuzy wilk" ;)
Jak dla mnie to kundelek :) Podobnie jak twoja Sonia i Jessy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...