Jump to content
Dogomania

Krzywica i tyłozgryz


Ewa_

Recommended Posts

Cześć,

Metryki nie dostałam. To było tak umówione, że po zapłacie ostatniej rat czyli tych 100 złotych będą papiery.

A potem hodowca powiedział, że on sam pójdzie do zwiazku kynologicznego i załatwi nam papiery i wtedy zapłacimy te pieniądze.

Sama się zastanawiam, czy tu nie ma jakiegoś przekrętu. Jutro dzwonię do hodowcy...

Ewa

Link to comment
Share on other sites

"PATIszon" napisała: Gosia,

Skoro Ewa pisze, że była u weta i on stwierdził krzywice.

Zakładamy, że ten wet zna się na rzeczy.

Chyba, że dla pewności konsultacja z innym wetem. :niewiem:

*************************************************************

Pati- nie jestem z zasady za krytyką wetów, dopóki się osobiście nie zetknę, ale niestety znaczna ich ilość idzie jakimiś takimi utartymi szlakami- zgrubienia na nadgarstkach- krzywica. Guzki na żebrach- krzywica.

Może gdyby więcej z nich było np. hodowcami- to może by wiedzieli, że to niekoniecznie krzywica.

Myśmy- (w sensie "ludzkość") naprawdę wytępili krzywicę w krajach cywilizowanych.

Sama na wystawie niedawno słyszałam, jak znana międzynarodowa sędzia radziła rosnącemu dogowi podać uderzającą dawkę witaminy D3.

Mam nadzieję, że jej nie posłuchali.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Jesli piech jest wesołe to bym się wetem nie przejmowała, bo to skokowo bywa niby coś i mija przy dobrym żarciu........ martwi mnie trochę zgryz i papiery...... jaki ma numer tatuażu twoja psina??????? może coś się więcej dowiem wtedy......... czy papiery są FCI czy też nie daj Bóg PKPR ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cześć .Ja właściwie nie z odpowiedzią tylko z pytaniem ? Patrząc mojej suczce w zęby nie jestem pewna czy on ma prosty zgryz , ma jeszcze mleczne zęby .Byłam na szczepieniach ale ten weterynarz tylko zrobił zastrzyk i do domu .Stąd moje pytanie czy powinna iść do innego weterynarza aby ją oglądnął ,czy do kogoś kto się zna na mojej rasie do ZK a tak w ogóle to jak wygląda prawidłowy zgryz może macie jakiś dokładny rysunek ?

Pozdrowienia Silver i Vika .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

sorry, ze tak pozno..flaire,

hodowca wiedzial napewno, ze pies mial wade zgryzu bo byl stomatologiem (chyba ortodonta tez nie pamietam), musial wiedziec, ze u suki i w jej lini byl problem ze zgryzem no i jak pies mial 2 miesiace to obnizyl cene nie powiedzial z jakiej przyczyny (o ile pamietam cos tam mowil, ze jako pierwsie sie zglosilismu po sczeniaka czy cos takiego)

psa bym i tak wziela ale chociaz bym wiedziala i nie bylo by niemilej niespodzianki , musialabys zobaczyc jak straszne ma on zeby teraz w wieku 10 lat , nie bardzo mu idzie gryzienie i naprawde szkoda, ze nic nie moglam zrobic .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...