Jump to content
Dogomania

Gajutka...[*]


AnetaW

Recommended Posts

Nie myślałam, że tak dużo czasu zajmie mi zebranie sił, żeby założyć Ci wątek... Ku Twojej pamięci.
Nie myślałam też, że to stanie się tak szybko. Miałaś dopiero dwa latka. Zawsze wszędzie było Cię pełno, teraz nie ma cię nigdzie chociaż wciąż wypatruję Twojej sylwetki w zakamarkach domu i słucham czy nie dopominasz się, żeby Cię wpuścić do pokoju.
Nie ma Cię i już nigdy nie będzie...
Może jak już na górze nie będziesz tak bardzo potrzebna, bo skoro mi Ciebie zabrano to musiałaś tam mieć coś bardzo ważnego do zrobienia zatęsknisz za codziennymi spacerami po lesie, za bieganiem za piłką, za straszeniem sąsiadów, za wszystkim... i wrócisz a jeśli nie będziesz mogła to przyślij mi pieska, żeby choć trochę wypełnił w domu tę ciszę i pustkę...
Obiecuję, że będę się nim opiekować tak dobrze jak tylko będę mogła.
Chciałam Ci jeszcze bardzo podziękować.
Za czas jaki poświęciłaś, żeby mnie nauczyć tylu rzeczy.
Za to, że zawsze na mnie czekałaś.
Za to, że gasiłaś światło, przynosiłaś telefon, gazetę.
Za to, że zawsze uważnie mnie słuchałaś, chciałaś mnie nauczyć ze sobą "rozmawiać" i tak często się do mnie uśmiechałaś.
Za to, że opiekowałaś się Baskilem i małymi kotkami kiedy tego potrzebowały.
Dzięki tobie zajęłam się szkoleniem i poznałam kilka ciekawych osób.
Ale przede wszystkim za to, że Ty mnie nauczyłaś odpowiedzialności.
Dziękuję Ci za te dwa lata, które minęły tak szybko...
Przepraszam, że złościłam się kiedy właziłaś z łapskami na stół i stamtąd wyglądałaś przez okno, teraz z przyzwyczajenia rano zawsze zbieram wszystko ze stołu, żeby zrobić Ci miejsce, ale jak wracam z pracy i ono jest puste to codziennie jest mi tak samo smutno, nie muszę wycierać po tobie "kałuży radości" , codziennie poprawać zerwanych firanek.
Gajeńko na zawsze zostaniesz w mojej pamięci... chociaż o naszych ostatnich kilku godzinach spędzonych razem chciałabym szybko zapomnieć, żeby pozostały tylko te dobre wspomnienia. Pewnie wiesz, że patrząc na Twoje cierpienie czułam prawie to samo co Ty i najgorsza była bezradność... że nic nie można zrobić i tylko w jeden sposób można Ci pomóc. Wiedziałam, że Ci pomogłam bo widziałam na Twoim pysiu wielką ulgę kiedy zasypiałaś. Ale przecież wierzyłam do końca, że się uda, że wyzdrowiejesz, gdyby można było Cię wyleczyć to pojechałabym na drugi koniec świata, zebyś tylko mogła żyć.

Mam jeszcze do Ciebie prośbę... Strzeż dobrze bram TM i nie wpuszczaj tam niektórych psów, kotów i koni (pewnie też się pasą na zielonych łąkach), nie wpuszczaj tych, które odchodzą przez nieodpowiedzialność i głupotę ludzi i tych które mogą jeszcze tu dawać wiele radości.

Pozdrów Nera - pewnie go pamiętasz, jak byłaś maleńka on był już schorowanym staruszkiem, Kamę - bądź miła dla niej ciężkie miała życie i niestety krótkie, Beśkę - to "nasza" koteczka więc jej nie ganiaj bo możesz od niej dostać po nosie i te dwa persiki ze schroniska co były z nami tylko kilka tygodni - pamiętasz je?

PS. Baskilek też bardzo za Tobą tęskni, szukał Cię codziennie wieczorem przez kilka dni, teraz posmutniał i nie jest już głupiutkim psiaczkiem, wiesz jaki z niego trzęsizadek ale bardzo się stara być teraz choć trochę taki odważny, dzielny i czujny jak Ty. Bardzo spoważniał.

Do zobaczenia psinko kochana...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

To już ponad cztery miesiące...
Oj Gajeńko, niedługo wyprowadzę się w końcu na wieś, przecież to Ty miałaś być tam szefową, pilnować porządku i mieć oko na konie.
Nie będę już miała nigdy takiego stróża jak Ty.
Zerkaj czasem na Nas z góry i czekaj na mnie za TM bo jestem pewna, że kiedyś się spotkamy. Tylko czy będziesz mnie pamiętać? Ja nie zapomnę...

Link to comment
Share on other sites

Gajutka [B]jest[/B] wspaniałą sunią. Chociaż jest gdzies daleko, nigdy nie odejdzie całkiem. To co Ci dała zostało- to widac w Twoich pięknych wspomnieniach. A ja mam jeszcze taka nadzieje, że spotkała tam moją Punię.
[URL="http://www.wsd.com.pl/gazeta/pliki/artykuly/476/mid/znicz.jpg"][IMG]http://tbn0.google.com/images?q=tbn:JVG0cNnv0JqbVM:http://www.wsd.com.pl/gazeta/pliki/artykuly/476/mid/znicz.jpg[/IMG][/URL]Dala Gajeczki

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...