Jump to content
Dogomania

Karma dla szczeniaka alergika.


swan2407

Recommended Posts

Witam,
Lara ma 5 miesięcy. Dotychczas karmiliśmy ją Pro Planem lamb&rice. Od kilku miesięcy non stop się drapie przy czym piszczy. Byliśmy u weta i stwierdził, że to najprawdopodobniej jest spowodowane uczuleniem na karmę. Powiedział nam również, że inne objawy u Lary (niewielka ilość wydzieliny (ropy?) z oczu) również mogą być spowodowane tym, że karma jej nie odpowiada. (Od jakiegoś czasu występuje również nieprzyjemny zapach z pyska. Nie wiem czy to jest z tym związane?) A więc poszukujemy teraz innej karmy. Wet proponował acanę lub royala. Z tego co czytałam royal stracił na jakości. W zoologu polecili nam brit care. Słyszałam również o Orijen czy Nutra nuggets. Co wybrać?

Edited by swan2407
Link to comment
Share on other sites

Też jesteśmy na etapie wyboru karmy dla alergika, przy czym u nas nie jest to uczulenie na daną karmę, a na konkretne składniki. Warto brać pod uwagę Acanę (my myślmy nad Pacificą), TOTW (też Pacific Stream), Brit Care też daje radę, o ile pies nie ma uczulenia na drób (jest tam tłuszcz z kurczaka).

Link to comment
Share on other sites

Z pyska śmierdzi psu po Pro Planie. Moja przechodziła to samo, na szczęście szybko z ProPlanu zrezygnowałam.

Z podanych przez Ciebie wybrałabym Acanę lub Orijena. Ale uważaj na Acanę z kurczakiem dla szczeniąt, bo często mimo wszystko uczula i powoduje okropne biegunki.
Nic innego nie doradzę, bo my byłyśmy na BioMillu, dobra karma, ale droga. Ewentualnie WolfsBlut, ale niskobiałkowy, ale to też 250zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='swan2407']Przeszliśmy na acanę puppy junior, jednak mała ciągle się drapie...
Dodatkowo wystąpiła biegunka. Teraz już jest lepiej, jednak czasem ma lekką biegunkę.
Nie wiem już czym ją karmić...[/QUOTE]

Może to alergia pokarmowa? U nas pies 8miesięczny właśnie miał jako główny objaw drapanie i utratę sierści dodatkowo, obecnie jest na TOTW Pacific Stream i drapanie prawie całkowicie zanikło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Może to alergia pokarmowa? U nas pies 8miesięczny właśnie miał jako główny objaw drapanie i utratę sierści dodatkowo, obecnie jest na TOTW Pacific Stream i drapanie prawie całkowicie zanikło.[/QUOTE]
Dziękuję za szybką odpowiedź. W takim razie przetestujemy tę karmę. Mam nadzieję, że i Larę nie będzie uczulała.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam podobny problem przetestowała wiele karm. w sumie najlepsza i przynosząca szybki efekt była karma RC Hypoallergenic, niestety cena powalająca. Przez dłuższy czas podawałam Bento Kronen z łososiem było ok do pewnego czasu.

Czy Twój maluch miał sprawdzone zatoki może są przepełnione i dlatego tak się drapie. Mój ma z tym problem. Wet namawia na wycięcie i nie wiem czy się zdecydować...

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli zboża nie przeszkadzają, to może spróbujecie Koebersa? Mają różne rodzaje, w opisach podają, że karmy dobre dla alergików właśnie. Dzwoniłam swego czasu po dodatkowe info, ponoć nie mają w ogóle zawartości kurczaka (karmy, rzecz jasna;)), tylko wołowina lub baran. No i jest smaczna - to jedyna sucha karma, którą moje szczeniątko (50 kg żywca:evil_lol:) jadło ze smakiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']
Czy Twój maluch miał sprawdzone zatoki może są przepełnione i dlatego tak się drapie. Mój ma z tym problem. Wet namawia na wycięcie i nie wiem czy się zdecydować...[/QUOTE]
Miała kiedyś opróżnione, bo saneczkowała. Obecnie przestała.

[quote name='zołzowata']Jeżeli zboża nie przeszkadzają, to może spróbujecie Koebersa? Mają różne rodzaje, w opisach podają, że karmy dobre dla alergików właśnie. Dzwoniłam swego czasu po dodatkowe info, ponoć nie mają w ogóle zawartości kurczaka (karmy, rzecz jasna;)), tylko wołowina lub baran. No i jest smaczna - to jedyna sucha karma, którą moje szczeniątko (50 kg żywca:evil_lol:) jadło ze smakiem.[/QUOTE]
Dziękuję! Nie słyszałam wcześniej o tej karmie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...