Jump to content
Dogomania

Przydomek hodowlany-jak zmienić?


Kaaja

Recommended Posts

Witam wszystkich gorąco
i jak w tytule mam pytanko czy można zmienić przydomek hodowlany?
I jak to zrobić?.
Z góry informuję że mam sukę hodowlana ale nie miała jeszcze szczeniąt i na razie nie zamierzam jej dopuszczać a przydomek który wybrałam dwa lata temu był podany jako nie dokońca przemyślany.
Pytałam w związku ale po usłyszeniu mojego pytania panie się strasznie oburzyły że jak? dlaczego? i po co? więc wszystko wyjaśniłam po kolei ale niestety zbyt rzetelnych informacji nie uzyskałam. Może tutaj ktos mi pomoże? bardzo proszę i z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

pewnie sami nie wiedzą:evil_lol: a to w koncu nie jest tajemnicą żadną

regulamin mówi, że przydomek może być zmieniony tylko z ważnej przyczyny ( a taką jest niemożność zarejestrowania w FCI-bo juz taki jest)

inną ważną mozna sobie wymysleć ( ale nie wiem co by to mogło być)

można przerejestrować psy na męża np. i jako mąż wystąpić o nowy przydomek

lub na wspólnika :razz:

jeśli Ci się przydomek nie podoba to próbuj w końcu może Ci się uda

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem właśnie na etapie zmieniania przydomka, a właściwie jego pisowni. Okazało się, że został on zarejestrowany niezgodnie z moją wolą, tj. jest pisany po imieniu psa, mimo iż chciałam przed i tak też było napisane na wniosku o jego przyjęcie. W moim przypadku zawinił całkowicie ZG.
Dowiedziałam się o tym stosunkowo niedawno. Kiedy dostałam eksportówkę suczki z mojego miotu z przydomkiem pisanym po imieniu, odesłałam ją do poprawki do ZG, potem dostałam odmowę poprawy.

Trzeba właśnie napisać stosowne pismo do ZG, odesłać kwitek potwierdzający przyjęcie i czekać na decyzję.
Ja dodatkowo musiałam odesłać dwie eksportówki. Osoby z zagranicy, które ode mnie kupiły szczeniaka, nadal przez to czekają na ten rodowód, nie mogąc tym samym wystawiać szczeniąt... Ehhh.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Kaaja']Właśnie dopytać tylko kogo?
W związku jak to w związku nabiorą wody w usta i tyle a nie znam nikogo ktoby mogł mi podpowiedzieć.[/quote]
[B]Kaaja[/B] najlepiej chyba zadzwoń do ZG ZKwP.. tam powinni Ci udzielić informacji.
Z tego co wiem, to tak jak pisze [B]nice_girl[/B] trzeba wystąpić o to na piśmie. Tylko, że tak jak mówi regulamin "zlikwidować" przydomek można w wyjątkowych sytuacjach (czyli musisz mieć to odpowiednio umotywowane).
Jeśli już ZG się przychyli do Twojej prośby/pisma to później trzeba ponownie wystąpić o właściwy już przydomek (na normalnych zasadach - czyli opłata, wniosek, czas oczekiwania, etc.)
Powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anovi'][B]Kaaja[/B] najlepiej chyba zadzwoń do ZG ZKwP.. tam powinni Ci udzielić informacji.
Z tego co wiem, to tak jak pisze [B]nice_girl[/B] trzeba wystąpić o to na piśmie. Tylko, że tak jak mówi regulamin "zlikwidować" przydomek można w wyjątkowych sytuacjach (czyli musisz mieć to odpowiednio umotywowane).
Jeśli już ZG się przychyli do Twojej prośby/pisma to później trzeba ponownie wystąpić o właściwy już przydomek (na normalnych zasadach - czyli opłata, wniosek, czas oczekiwania, etc.)
Powodzenia ;)[/quote]
tak jak pisalam wczesniej- kontaktowalam sie z ZG i dotałam informacje ze trzeba odpowiednie pismo wysłac (poprzez swoj oddzial) do GKH.. ale moja prosba została odrzucona juz w moim oddziale i dalej nie poszła.... ehh a potywacje mialam, wydaje mi sie wystarczajacą, teraz jedyne co mi zostaje to przepisac swoj przydomek na kogos innego///

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][/właściciel przydomka jest TYLKO JEDEN !! Współwłaścicielem psa może byc ktoś jeszcze !! ale przydomek ma 1 właściciela..........QUOTE]

W takim razie jak wytłumaczyć że tam gdzie występuje hodowca są wpisane 2 nazwiska? Szczególnie u psów z zagranicznym pochodzeniem można się z tym spotkac. Np. hodowca: Xiński i Kowlaski? W tym wypadku nie rozumiem....

Ania.

Link to comment
Share on other sites

Ja ``przejelam`` przydomek od mojej znajomej, ktora kryla swoja suke tylko raz i nie zamierzala kontynuowac hodowli a ja bylam wlascicielka suczki z tego miotu. Przydomek od samego poczatku mi sie nie podobal ale chcialam ``ciagnac`` linie:cool3:
Ostatnio cos mi odbilo i chcialam go zmienic na ``normalnie brzmiacy`` bo Zambi nawet po 12latach dziwnie mi sie wypowiada:shake: i kojarzy mi sie z zombie:evil_lol:
Dzwonilam do zarzadu glownego w w-wie i dostalam niezbyt pomyslna da mnie odpowiedz: nie moze Pani miec na swoje nazwisko 2 zarejestrowanych przydomkow.
Wydzwanialam wszedzie:oops: i jedynym wyjsciem z tej sytuacji bylo namowienie kogos:evil_lol: aby zarejestrowal Zambi w FCI a ja bede miala wtedy podstawe do zmiany swojego przydomka;)
Druga propozycja to wyjscie za maz:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Zastanawia mnie fakt dlaczego ludzie pisza po kilkanascie przykladow przydomkow z tego podobaja mu sie tylko np.dwa? Czy nie prosciej jest napisac tylko dwa i poczekac na odpowiedz ZG? Ja osobiscie wyslalm 3 propozycje i bylo mi obojetne ktory wybiora bo wszystkie mi sie podobaly.Wybrali ten najfajniejszy-mialam szczescie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rysiczka']Zastanawia mnie fakt dlaczego ludzie pisza po kilkanascie przykladow przydomkow z tego podobaja mu sie tylko np.dwa? Czy nie prosciej jest napisac tylko dwa i poczekac na odpowiedz ZG?
[/quote]
Nie moga pisac po kilkanascie propozycji, bo można najwyżej 5. A robia to w celu zaoszczedzenia na czasie. Jezeli zdarzy sie,ze zaden z tych 5 nie zostanie zarejestrowany to całą procedure sie powtarza i trzeba czekac kolejne trzy miesiące. Moje 5 propozycji nie dotarło nawet do FCI,bo w ZG sie nie spodobały i wniosek wrócił do oddziału. Kolejne propozycje wysłałam w listopadzie i na razie odpowiedzi brak. :mad: :mad: Próbuje zarejestrowac przydomek od kwietnia ub.roku i jak tak dalej pójdzie,to suki umrą w dziewictwie albo otworzę rozmnażalnię....:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...