Jump to content
Dogomania

Porzucona Sunia Berardyn i Czarny Towarzysz - PILNIE szukają schronienia


ASO12

Recommended Posts

Bezdomna Sunia Bernardyn koczuje na polach we wsi Śródborze Zarośla w okolicy Ciechanowa.

PILNIE poszukiwane schronienie / DOM dla Suni.

Młoda, bardzo spokojna, pozytywnie reaguje na ludzi, psy i koty. Wygląda na zdrową. MAX 2-3 lata.

Sunia koczuje z towarzyszem, Czarnym ... Historia znalezienia psiaków:

[url]http://www.facebook.com/event.php?eid=285200718186143[/url]

Kochani !

Kolejna historia psiego nieszczęścia tocząca się na moich oczach.
Śródborze jest miejscem niezwykle urokliwym, zupełnie na uboczu, mieszkańcy tej wsi borykają się z biedą, ale mają serce dla zwierząt. Właśnie w tej wsi na ratunek czekają 3 psy....

12 listopada wybraliśmy się na naszą działkę tuż koło wsi Śródborze w okolicy Ciechanowa. Na działce zastaliśmy dwa duże całkowicie zagubione i przerażone psy. Czarny, jak się okazało chłopak i sunia Bernardyn, oboje w wieku 1-2 lata. Czarny jeszcze dobrze zbudowany, Sunia już wychudzona i osłabiona. Oboje łagodni, wobec ludzi brak agresji ale nieufni, do innych psów i kota przyjaźnie nastawieni. Nikt z mieszkańców nie może ich przygarnąć, każdy ma już jakiegoś psa, w większości też przygarnięte wyrzutki. Czarny ma na zamiast obroży łańcuch...
Czarny i Benia pilnie potrzebują pomocy - potrzebują schronienia, choćby tymczasowego. Idzie zima a psy nie mają schornienia, mieszkają w trawach, czasem ktoś coś im rzuci do jedzenia, ale nie mają szans bez Naszej pomocy....Nie przeżyją.

ZATEM PROSZĘ WAS O POMOC !!!
Możecie pomóc na wiele sposobów, w zależności od chęci i możliwości:
- podać wiadomość dalej
- popytać znajomych czy nie chcieliby dać któremuś z psiaków domu (choćby tymczasowego)
- zaprosić znajomych, aby także oni dowiedzieli się o wydarzeniu – szanse na ocalenie są tym samym większe :)
- przygarnąć psa (choćby dając mu dom tymczasowy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasiiiar']A czy suka bernardyna byla zglaszana do fundacji od Berdardynow? Pozwole sobie wrzucic 2 zdjecia tak na szybko..porozsylam watek[/QUOTE]

...jest powiadomiona, ale niestety obawiam się, że nie ma miejsca. Tam teraz ponad 40 psów starych, chorych, pourazowych i z problemami w zachowaniu!...i 2 osoby do opieki nad psiakami, końmi w 2 ośrodkach...

Link to comment
Share on other sites

Zdaje się waŧek zdublowany: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/217811-Benek-z-pola-amp-Co-szybka-pomoc-DT-hotel?p=18012261#post18012261[/URL]
[quote name='kinga']Morska - czy bernardynka podchodzi do ludzi? czy też trzyma się od nich na odległość? Macie jakieś inne jej zdjęcia?[/QUOTE]
Nie wiem, nie byłam na miejscu. Najlepiej dopytać się autorów z Fb.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie !

Dziękuję za pomoc ze zdjęciami !!!

1) Kontaktowałam się z Pro Equo - jeśli się zwolni miejsce to może się uda umieścić może nawet 2 psy .... U Bernardynów chyba nie ma miejsc, są na wydarzeniu, ale polecili zadzwonić na policję... psy trafiłyby to schronu w Pawłowie co nie byłoby dla nich dobre... 2) Sunia do mnie nie podchodziła, ale do pana dokarmiającego (mój sąsiad) tak :))) Podawanie jedzenia - ma miskę i z niej je, od tego doraźnego opiekuna z ręki też :) 3) Gdy do niej podchodzi nowa osoba to się wycofuje, ale łagodne, chowa się za drzewo i obserwuje, ogon lekko pod siebie, ale bez agresji. Będę tam w sobotę :)

Link to comment
Share on other sites

Niewiele zrozumiałaś z tego, co sugerowaliśmy, w każdym razie obiecałaś, że pojedziesz do swojego urzędu gminy i dowiesz się wszystkiego odnośnie pomocy psom. Czy byłaś?
Piszesz, że schronisko w Pawłowie jest "mordownią". Byłaś i wiedziałaś?
Psy koczują w polu, wybiegają na jezdnię, dziczeją. Jest coraz zimniej, lada moment spadnie śnieg, są głodne. Być może właśnie jeden z nich wpadł pod samochód i kona w rowie. Ty będziesz tam w sobotę, a do tego czasu co?
Chodzi o to, żeby robić, czy żeby zrobić?
Jeśli nie ma dla nich natychmiast jakiegoś bezpiecznego miejsca to powinny zostać odłowione i zawiezione do schroniska. Tam dostaną systematycznie jeść, swoje budy i będą bezpieczne. Może nie będą szczęśliwe, ale mają szansę na życie.
A z poziomu schroniska możesz organizować hotele, tymczasy czy co tam komu przyjdzie do głowy, oczywiście jeśli będziesz miała na to wszystko pieniądze.
Przemyśl to jeszcze raz, może Tobie się nie spieszy, ale te psy nie mają czasu czekać na jakieś rozwiązanie, bo im trzeba pomóc w tej chwili.
Zima nie jest momentem na powolne gdybanie i pozory działania, psy mogą zamarznąć. Zimą, jeśli nie ma możliwości natychmiastowego zabrania błąkającego się bezpańskiego psa z drogi i umieszczenia go w bezpiecznym miejscu to zawiadamia się odpowiednie służby i zwierzę jedzie do schroniska. To chyba logiczne.
A potem możesz szukać "domków".

Link to comment
Share on other sites

Tak jak już pisałam na FB, Benia i Szary zostały zabrane do schroniska w Pawłowie, a Czarnego odebrał właściciel. Aktualnie szukam DT/ DS dla psiaków. Zdecydowani chodzi mi o to aby je uratować. Zrozumiałam wszystko - jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi. Psy głodne nie były bo zawiozłam im jedzenie na miesiąc.

Są szanse na DT dla suni, teraz koniecznie trzeba ją namierzyć w Pawłowie i wyciągnąć. Nie wiem jeszcze czy tam jest kwarantanna i ile trwa. Będę wdzięczna za dalszą pomoc zgodnie z deklaracja na FB :)))))

Musi się udać !!! Tylko nie zapominajmy o szarym - to taki słodziak. Super psiak choć może dla niektórych nie tak atrakcyjny na Bernardyn :((((

Link to comment
Share on other sites

To, co obiecaliśmy zrobimy, skontaktujemy się ze schroniskiem, bezpośrednio od nas daleko, ponad 200 km, ale liczymy, że zgłosi się ktoś z okolic. Aniu, czy ty masz daleko do tego Pawłowa, żeby podjechać i zobaczyć?
Szary faktycznie nie bernardyn, ale i benki nie mają łatwo, zobacz, jakie zainteresowanie. My zajmujemy się łaciatymi, wszystkimi nie damy rady.
Jeśli dałabyś radę to porób trochę zdjęć Szaremu, trzeba go pokazać i powalczyć.
On z tej dwójki ma jednak gorzej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj, zgodnie z ustaleniami naszej fundacji z gminą i schroniskiem, pies/psy były przygotowane do przekazania. Były zarezerwowane i "pod ochroną". Obydwa na dzień dzisiejszy są zdrowe (potwierdzone weterynaryjnie), odrobaczone i zaszczepione. Wg zapewnień urzędnika z gminy przez cały okres kwarantanny dbano o nie i kierownik schroniska dostosował się do wszystkich wymogów.
Co dalej, nie wiemy. Nic przez te dwa tygodnie nie zostało zorganizowane dla psów, nikt do dnia dzisiejszego nie był w schronisku i ich nie widział. Nie ma żadnych deklaracji pomocy ani żadnego zainteresowania ich dalszym losem.
Od początku uprzedziliśmy, że my psów do siebie nie weźmiemy, możemy jedynie przypilnować do określonego czasu. Czas określony to dzisiejszy dzień i rano musieliśmy zwolnić "rezerwację" ( skończyło się to nerwowym chyba przerwaniem połączenia przez kierownika, kolejnym z resztą, jakoś tak rzucał nam tą słuchawką za każdym razem).
Fundacja Pro Equo zadeklarowała gotowość opieki nad suką bernardyn na ściśle sprecyzowanych zasadach, m.in. zapewnienie wyżywienia, finansowania kosztów leczenia, kastracji, pracy z behawiorystą jeśli suka byłaby agresywna lub nie sprzeciwianiu się eutanazji, jeśli stanowiłaby zagrożenie dla ludzi. Wszystko potwierdzone stosowną umową. Psa trzeba byłoby dowieźć do fundacji.
Tak, jak gdzieś napisaliśmy, jesli do wiosny suka bernardyn będzie nadal w schronisku a my będziemy mieli dla niej miejsce i pieniądze to postaramy się ją zabrać.
Jeszcze dzisiaj rano zastanawialiśmy się czy nie zabrać jednak tych dwóch psów, bo jechać i zabrać tylko sunię, a Rudego zostawić jakoś nie moglibyśmy. Rudy w schronisku nie ma szans na żadną adopcję, nie z takim wyglądem.
Ale po prostu nie stać nas, a miejsca, które mamy musimy przeznaczyć na psy, które ze schronisk albo zabierzemy albo nigdy z nich nie wyjdą, nawet na łańcuch.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...