Jump to content
Dogomania

Tibet Dog Europe i Klubschau KTR 29-30.10.11


Genia

Recommended Posts

Byliśmy na tych dwóch prestizowych wystawach tt w Werl -Niemcy razem z moja młodziutka 18 mies. sunia Khyi-Mi Bunti Lamleh.
Zgłoszono w obydwa dni ponad 70 tybetów .
Były psy z Europy ale takze ze Stanów i Anglii.
Cudne i przecietne .

Sedziowali specjalisci i experci rasy -Sara CROSS_MOORE /GB/ i Torbjorn SKAAR/S/

1 dnia na 6 suk zdobylismy 3 miejsce /w tym dostalam wstazke fioletowa -oz. ze Bunti miała najpiekniejsza siersc z wszystkich suk/ a 2 dnia w stawce 4 wygralismy klase posrednia -uzyskujac wniosek na Champ.Niemiec VDH !:multi:

Opisy Bunti rewelacyjne -tym bardziej jestem szczesliwa ,ze bardzo duzo psów zchodziło z ocenami bardzo dobrymi a nawet dobrymi!:roll:
Wspaniała wystawa -poznałam duzo czołowych hodowców tt .

Brat Bunti -Bod-ja juz bardzo utytułowany pies / min. Młodziezowy Zw. Swiata -Paryz 2011 / zwyciezył w klasie posredniej -potem pokonał kl. champ. i został Zw. Tibet Dog Europe SkAR MO 2011 !

:multi:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki !!

W sumie tez min. celem tego wyjazdu jako hodowcy było zorientowanie sie w poziomie tt z róznych hodowli zagranicznych i wybranie samca dla Bunti.
Takze ocena jej przez wysokiej klasy sedziów była dla mnie bardzo wazna . Byłam jedyna hodowcą tt z Polski .
Byłam poproszona równiez 2 razy przez innych sedziów spoza ringu o ocene jej na stoliku. Min. przez Petre Keulers z h.Sumanshu -Holandia .
I tez była nia zachwycona !
A w koncu zobaczyłąm na zywo Bod-ja i zdebiałam . To fantastyczny pies -przepiekny o lekkim ,płynnym ruchu ......

Link to comment
Share on other sites

Serdecznie gratuluję Jolu . Mialas nosa w wyborze Bunti - to piękna suka . Jest jeszcze mlodziutka tym bardziej należą sie gratulacje a tobie za rewelacyjne przygotowanie włosa . Powiedz Jolu jak prezentowały sie inne pieski i jak miały przygotowana szatę ? w Polsce niestety w tej chwili króluje włos prostowany w większosci ras długowłosych .ciekawi mnie jak to tam wyglądało .

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Ula !

Psy miały naturalna szate w wiekszosci lekko falujaca -w kazdym razie nie było tt prostowanych tak na druta jak to w niektorych hodowlach jest normą. Ale jezeli z doswiadczenia widzę tak przygotowany pies mocno sie odroznia od tego biedaczka naturalnego i wygrywa -bo jest efektowniejszy to dlaczego nie prostowac ?. Na niektorych innych wystawach podejrzewam jest to normalne i sedziowie wasnie preferuja tak przygotowane psy. Takze jestem za prostowaniem .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...