Jump to content
Dogomania

KLATKA ŁAPKA DLA PSOW - wejdz, pomoz.


Pipi

Recommended Posts

[quote name='emilia2280']nie wiem czy ja zle widzé, ale koniecznie sprawdzcie czy dno tej klatki to nie sá takie same préty jak jej pozostale boki i do tego na pewnej wysokosci, ze psu lapy wpadajá w oczka takiej podlogi. Nie wyobrazam sobie ze pies mialby na tym lezec wiéc stalby dobé czy ile od czasu zlapania do momentu wyciágniécia go z klatki.[/QUOTE]

to chyba nie jest wielki problem - zawsze można włożyć do środka kawałek przyciętej na wymiar dykty czy cienkiej deski

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='docha']wpiszę się na wątek[/QUOTE]

[quote name='obraczus87']zapisuje na razie :)!!![/QUOTE]

Witamy cieplo i zapraszamy serdecznie do "spółki". Bardzo nam sie wszystkim przyda taka klatka.

Myslalam nad tym co napisala Emilia2280,moze jest gdzies inny producent, robiacy takie klatki(moze lepsze). Ja szukalam, ale nie znalazlam. Mozna tez pomyslec, jak pisala jumanjiana zeby jej zrobic maly tuning. Moglby tez ktos z Warszawy podjechac do producenta i zobaczyc na zywo, jak wyglada ta klatka. Ale uzbierajmy na nią, bo idzie zima, miejmy swiadomosc, ze pomoglybysmy nie jednej suce przede wszystkim.
Nasze z Jednostki Wojskowej juz na pewno urodzily. Te z Octowej na pewno tez. Nie zdazylismy i teraz to dopiero bedzie . . . . Ale, jest szansa aby juz wiecej nie urodzily, tylko potrzebna jest klatka, bo to ostatnia deska ratunku. I mysle, ze sa takie miejsca, ze niejedna suka moglaby byc bezpieczna od tych niechcianych miotow. A i my bedziemy mialy mniej roboty.
[B]POMOZCIE w jej zakupieniu, proszę.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ta klatka pokazywana i proponowana jest droga ,ale jednoczesnie b.duża ,co nieraz jest b.ważne i potrzebne. Czy tylko klatka będzie potrzebna do łapania różnych psów ,czy też może być mniejsza i jednocześnie tańsza znacznie ? Ta wielka klatka będzie chyba czasem trudna do zmieszczenia w normalnym bagażniku osobowego auta-szczególnie rozłożona i z psem wewnątrz. Ale za to zmieści się w niej duży pies typu ONka... Trzeba liczyć sie jedak z tym ,że taką klatkę może ktoś celowo zniszczyć albo ukraść /np.złomiarze/ i wtedy strata będzie spora.Chyba ,że będzie postawiona i caly czas pilnowana, pod obserwacją -calą dobę ,co raczej jest trudne nieraz/miejsce,odleglość,pora doby/
Znalazlam jeszcze taką mniejszą [B]klatkę-pułapkę skladaną [/B],ale jej wymiary to :
[B]dl.: 95 cm , szer.63 cm , wys. 72 cm a cena ok.200 zl + koszty transportu [/B]/17-24 zl/
[URL]http://www.hodowlany.pl/i453_Pulapka_zywochwytna_lisy_wydry_borsuki_95cm.html[/URL]
[URL="http://www.hodowlany.pl/i453_Pulapka_zywochwytna_lisy_wydry_borsuki_95cm.html#"][IMG]http://www.hodowlany.pl/Towary/38/453_1.jpg[/IMG]
[/URL]
oraz mniejsza : dl.84 cm ,szer.31 cm, wys.33 cm
Większych klatek-pułapek ten sprzedawca nie posiada ,niż ta o dl.95 cm /Większych takich klatek u tego sprzedawcy nie można zamówić chyba.Trzeba by dotrzeć do producenta.
[URL]http://www.hodowlany.pl/37_Zwalczanie_szkodnikow.html?gclid=CJG4g_7Cx6wCFaEhtAodVGiypQ[/URL]
A to inne linki dot.tematu klatek ,ale takich zwykłych ,nie "pułapek"/łapek :
[URL="http://www.google.pl/search?q=klatki%20dla%20zwierz%C4%85t%20&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&source=hp&channel=np"]http://www.google.pl/search?q=klatki%20dla%20zwierz%C4%85t%20&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&source=hp&channel=np[/URL]
Może znajdzie się wykonawcę takiej klatki podobnej do tej ,którą proponuje Pipi ,ale koszty wykonania byly by dużo niższe ? Musi być jednak bezpiecznie wykonana,wiadomo,tzn.bez żadnych ostrych krawędzi itp.
To nie moja sprawa oczywiscie i życzę uzbierania prędko funduszy na taką klatkę,jaką proponuje Pipi ,ale jesli można by znalezc wykonawcę lub gotową ,ale tańszą znacznie ,to może warto choc zastanowić się ,czy popytać ? Tak czy owak,szkoda by bylo, gdyby taka, czy inna klatka zostala po jakimś czasie np.ukradziona przy łapaniu psa,bo chyba nie zawsze by byla pilnowana dzień-noc na jakimś polu czy innym terenie ? Musialy by być wyznaczone dyżury dyskretne przy niej.Wtedy strata klatki za ok.1500 zl byla spora ale i tej tańszej także. Decyduje o wszystkim oczywiście Pipi-gł.dowodząca.

Link to comment
Share on other sites

No pewnie, ze za mala i nie skladana. Tu chodzi o klatke, dla kazdego psa, skoro juz ma byc, niech bedzie porzadna.
Ciesze sie, ze szukacie, dziekuje. Kto wie, moze jest gdzies i tansza. Fajnie byloby kupic taniej. Wszystkim nam na tym zalezy.

Link to comment
Share on other sites

ja porozsyłałam zapytania po znajomych - potrafią złożyć motocykl, to klatkę też chyba powinni. na razie czekam na odpowiedzi.
mój wujek dał mi też namiary na zaprzyjaźniony zakład ślusarski, wysłałam im @ ze zdjęciami i opisem klatki - zobaczymy czy się tego podejmą i ile za to zaśpiewają.
myślę, że dobrze by było, gdyby istniała możliwość doczepiania i demontowania kółek (nawet takich z dziecięcego czy sklepowego wózka) na dole klatki - zwłaszcza przy dużych ciężkich psach mogłoby to dużo ułatwić. wpakowanie klatki do bagażnika byłoby wtedy kwestią przesunięcia jej po jakiejś opartej o samochód desce, bez dźwigania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vicky62']Bardzo dobry pomysł, oby ktoś podjął sie zrobienia takiej klatki i jeszcze zeby z kólkami to juz całkiem było by super.[/QUOTE]

[quote name='jumanjiana']to chyba nie jest wielki problem - zawsze można włożyć do środka kawałek przyciętej na wymiar dykty czy cienkiej deski[/QUOTE]

No wlasnie jesli po tuningu to tylko takim, zeby pies szarpiác sié w klatce sobie nie zrobil krzywdy, bo kocyki i pryki to zaraz rozgrzebie i lapy porani o oczka.

Bardzo droga ta klatka, skoro mniejsza jest za 200zl, to 1500zl jest za co? za metr wiécej materialu? To jest straszne zdzierstwo wg mnie.

Pomysl wykonania takiej klatki jest chyba najlepszy, jesli slusarz zgodzi sié i potrafi to zrobic.

Link to comment
Share on other sites

dostałam pierwszą odpowiedź - kolega może zrobić taką klatkę, z tym, że nie będzie składana. wielkość jaką tam sobie zażyczycie.
dobrze, jakby ktoś mógł mu udostępnić mniejszą klatkę np. na koty czy szczury, żeby mógł się bliżej przyjrzeć mechanizmowi zamykania pułapki.
przybliżony koszt podany przez kolegę zamyka się w: "robocizna to w sumie tylko na paliwo żeby pojechać po graty i do garażu gdzie spawarka i pewnie kilka piw dla ojczyma za użyczenie spawarki do tego ze 4 takie kątowniki
[URL]http://allegro.pl/katownik-narozny-stal-nierdzewna-15x15mm-x-2-5mb-i1928071725.html[/URL]
do tego siatka, zawiasy, i jakieś pierdułki do zamknięcia,
no i jak ma być ścianka czy dwie z blachy, jak tu na forum to jeszcze blacha"
kolega nie zna dokładnych cen, ale na pewno będzie to znacznie mniej niż 1500 zł
co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, ze wtedy bedzie to klatka podlaska, tak? i nie skladana? bo jak nie skladana, to z wozeniem jej po Polsce nie bedzie latwo.
Ciesze sie i zycze powodzenia. Moja deklaracja oczywiscie jest aktualna. Tylko jak znam zycie, wszystko przeciagnie sie w czasie. No, ale to juz ja nie mam nic do powiedzenia. W takim razie czekamy, tak?Na prawde nie chce sie klocic, ale mnie nie jest zrozumiale, ze 1500 zl to majatek i nie damy rady. Klatka jest potrzebna i to bardzo, ale jakos widze, ze lepiej wydawac kase na hoteliki, na szczepienia, na odrobaczenia, karme, dla narodzonych szczeniakow, niz zebrac na klatkę. Duzo, duzo wiecej chyba kosztuje ratowanie niechcianych miotow niz ta klatka. Po prostu nie rozumiem.
Oby sie udalo tak jak piszesz jumanjiana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='luka1'][URL]http://www.varident.pl/teledart/klatki.php[/URL]

był kiedyś taki pomysł z czytnikiem czipów[/QUOTE]
Bardzo ciekawa jest ta stronka od Luki1 .Może tam coś znajdzie się ,co pomoże w tym temacie wątku ?
Pipi,nie martw się,przecież przecież wszyscy chyba piszą i podsuwają różne pomysly by taka klatka byla zakupiona ,czy zrobiona,ale może tanszym kosztem ,jesli się uda.Ale jesli tylko ta pierwsza wersja może być realizowana,to ja juz nic nie piszę chyba ,bo potem mnie oberwie się ...;) A moze okaże sie ,że za te 1500 zl można będzie zamówić ,czy kupic albo wykonać przez kogoś 2-3 nawet szt. takich klatek i latwiej by bylo je wozić -jedna na pln by byla a druga na pld kraju.co jest też istotne przy dostarczaniu takiej klatki ..

Link to comment
Share on other sites

Pipi, ale ja wcale nie neguje klatki zaproponowanej na początku wątku, też nie mogę zrozumieć dlaczego tak trudno znaleźć na takim forum 60 osób, z których każda rzuciłaby po 25 zł. Zastanawiam się po prostu co jeszcze można zrobić, skoro i tak żadna z nas nie rzuci tu nagle 1000 zł, pozostaje nam zakładanie bazarków, rozsyłanie wiadomości i czekanie.
Pisząc "ja radzę się zastanowić i poczekać z decyzją jeszcze z dzień lub dwa - rozesłałam więcej takich wici po znajomych, może podejmie się ktoś zrobienia rozkładanej" nie miałam na myśli zaprzestania zbierania funduszy i rzucenia wszystkiego w diabły. Można zbierać pieniądze na klatkę i jednocześnie szukać takiej za mniejsze pieniądze i tak chcę też robić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jumanjiana']Pipi, ale ja wcale nie neguje klatki zaproponowanej na początku wątku, też nie mogę zrozumieć dlaczego tak trudno znaleźć na takim forum 60 osób, z których każda rzuciłaby po 25 zł. Zastanawiam się po prostu co jeszcze można zrobić, skoro i tak żadna z nas nie rzuci tu nagle 1000 zł, pozostaje nam zakładanie bazarków, rozsyłanie wiadomości i czekanie.
Pisząc "ja radzę się zastanowić i poczekać z decyzją jeszcze z dzień lub dwa - rozesłałam więcej takich wici po znajomych, może podejmie się ktoś zrobienia rozkładanej" nie miałam na myśli zaprzestania zbierania funduszy i rzucenia wszystkiego w diabły. Można zbierać pieniądze na klatkę i jednocześnie szukać takiej za mniejsze pieniądze i tak chcę też robić.[/QUOTE]

[quote name='Pipi']Rozumiem, ze wtedy bedzie to klatka podlaska, tak? i nie skladana? bo jak nie skladana, to z wozeniem jej po Polsce nie bedzie latwo.
Ciesze sie i zycze powodzenia. Moja deklaracja oczywiscie jest aktualna. Tylko jak znam zycie, wszystko przeciagnie sie w czasie. No, ale to juz ja nie mam nic do powiedzenia. W takim razie czekamy, tak?Na prawde nie chce sie klocic, [B]ale mnie nie jest zrozumiale, ze 1500 zl to majatek i nie damy rady[/B]. Klatka jest potrzebna i to bardzo, ale jakos widze, ze lepiej wydawac kase na hoteliki, na szczepienia, na odrobaczenia, karme, dla narodzonych szczeniakow, niz zebrac na klatkę. Duzo, duzo wiecej chyba kosztuje ratowanie niechcianych miotow niz ta klatka. Po prostu nie rozumiem.
Oby sie udalo tak jak piszesz jumanjiana.[/QUOTE]

Pipi, z calym szacunkiem, ale Tobie nie przystoi tego pisac, jakbys nie wiedziala ile trudu i pojedynczych 5zl wplat dziewczyny zbierajá na utrzymanie tymczasów u Ciebie. Pewnie ze ktos moze sobie rzucic 1500zl, ale nikt tego nie zrobi, bo to jest pierwsza lepsza klatka znaleziona w internecie i teraz ludzie majá siéskladac bo kumus nie chce sié poszukac taniej? Cudze pieniádze oczywiscie szanuje sié mniej.

[quote name='Vicky62']W takim razie czekamy co dalej z klatką.Zbieramy kase na tą za 1500zł, lub czekamy na inne propozycje.Nasze suki na których nam zależało złapaniu zapewne juz urodziły także my mamy duzo czasu :p[/QUOTE]

Pospiech przy takich kwotach nie jest wskazany, tym bardziej ze do tej pory klatki nie bylo i mogloby nie byc jej nadal, wiéc nie mozna myslec ze kazdy dzien zwloki w zakupie klatki jest winny narodzinom kolejego miotu. To nie tak. Jesli jez robicie zbiórké, to szanujcie te pieniádze i tak jak dziewczyny co szukajá najtanszej opcji wykonania klatki, nie wydawajcie pieniédzy darczynców zbyt lekko, bo to tez ludzi zniechéca na przyszlosc.

Link to comment
Share on other sites

[B]emilia2280[/B], juz mnie nie lubisz?
Wyjasnie, ze wlasnie dlatego, ze szanuje nie kazde 5 zl wydane na mnie, ale i 5 groszy szanuje, to staram sie i robie co moge, żeby pomagac. I nie rozumiem, do czego zmierzasz. Trace czas, wlasne pieniadze rowniez, chce zebysmy wreszcie pomogli tym sukom i dlatego zalozylam ten watek. Nigdy niczyich pieniedzy nie sprzeniewierzylam. Sa tu setki watkow gdzie zbiera sie pieniadze i to duzo wieksze i jest ok.
I dlaczego piszesz, ze pierwsza lepsza klatka. . . .sa tu ludzie, ktorzy szukali i ja szukalam i nie znalezlismy nic innego i kto" wydaje pieniadze darczyncow zbyt lekko"?. Dlaczego jak sie cos dobrze zaczyna, to musi zaraz sie popsuc.

Uwazam, ze klatka jest potrzebna, a do zebrania pieniedzy trzeba i tak czasu, wiec szukajcie tanszej, lub kogos, kto ja zrobi.

Link to comment
Share on other sites

nie ma się co denerwować,
żadna z nas nie wywali 1500 zl na klatkę....skąd się takie ceny biorą? cztery metalowe ściany...wiecie co dla mnie to rozbój w biały dzień, serio.....
szkoda, że tak mało osób to produkuje, może byłby tańsze......

Link to comment
Share on other sites

[B]emilia2280[/B], chyba nie zrozumiałaś mnie do końca, post wyżej pisałam ze jestem za propozycją [B]jumanjiany[/B], dla mnie suma 1500zł jest równie kolosalna jak dla wielu
Temat klatki wziął sie między innymi z wątku o dzikich sukach żyjacych w jednostce w B-stoku.Suki juz urodziły.Dlatego dobrze by było jeśli ktoś wykona klatkę za mniejsza sumę ewentualnie znaleźć w sprzedaży tańszą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...