Jump to content
Dogomania

sprowadzanie psa z zagranicy


Saskja

Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super, ogólnie to w jakim wieku sprowadzałaś potworka? Gdyby mi się udało brać sukę z tego miotu, to wiadomo, chciałabym jak najszybciej:cool3:
A jak z zk? Dużo załatwiania, jakieś problemy są?:roll: Ja tam kurczę pod tym względem laik jestem, bo żadnego rasowego psa nie mam:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Super, ogólnie to w jakim wieku sprowadzałaś potworka? Gdyby mi się udało brać sukę z tego miotu, to wiadomo, chciałabym jak najszybciej:cool3:
A jak z zk? Dużo załatwiania, jakieś problemy są?:roll: Ja tam kurczę pod tym względem laik jestem, bo żadnego rasowego psa nie mam:eviltong:[/quote]
Witam a wiec tak sunie przywiozlam z wieku 7 tyg.w ZK tez nie bylo problemu -tylko musisz miec rodowod exportowy ktory na Slowacji wyrabiaja dosc szybko. Wiec smialo mozesz sprowadzac. Pzdr.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franka']Witam a jednak nie to do rodowodu musi byc dolaczone EXPORT PEDIGREE FOR-takie informacje otrzymalam dzisiaj Zarzadzie Glownym.
Pzdr[/quote]
Ja właśnie też info dostałam os swojej hodowczyni, że eksportowy dopiero dojdzie :roll: a ja mam zwykły rodowód :) AStrasznie zamieszane te przepisy. Ale za to papierki ekspresowo się dostaje :) ropdowód po 3 tyg miałam w domku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

moje szczenie bedzie jechalo do Szwecji. wiem, ze po szczepieniu na wscieklizne 120 dni kwarantanny, pozniej badania i jak dostane wyniki to moze jechac...

czy cos jeszcze? potrzebuje zaswiadczenie? czip?

i jak wyglada przeprawa promem z psem? ile kosztuje przewoz psa? ile czlowieka? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']moje szczenie bedzie jechalo do Szwecji. wiem, ze po szczepieniu na wscieklizne 120 dni kwarantanny, pozniej badania i jak dostane wyniki to moze jechac...

czy cos jeszcze? potrzebuje zaswiadczenie? czip?

i jak wyglada przeprawa promem z psem? ile kosztuje przewoz psa? ile czlowieka? :)[/quote]


Na pewno psiak musi mieć czip i paszport. Poza tym musisz wyrobić rodowód eksportowy. Jakie koszta są to już nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jezeli chodzi o przywoz psa do PL albo wywoz to moi znajomi tobia tak, ze znjduja samolot w interesujace ich miejsce i daja szczenie komus (za odpowiednia oplata) w transporterku jako bagaż podreczny.

Mozna tez zapytac hodowce czy ktos jeszcze nie bierze szczeniaka w krajow sasiedzkich. wtedy mozna sie z nim dogadac, zeby 1 osoba przywiozla 2 psy (wtegy tez koszty sie rozkladaja)

Oczywiscie wczesniej jada na miejsce i wybiraja szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']moje szczenie bedzie jechalo do Szwecji. wiem, ze po szczepieniu na wscieklizne 120 dni kwarantanny, pozniej badania i jak dostane wyniki to moze jechac...

czy cos jeszcze? potrzebuje zaswiadczenie? czip?

i jak wyglada przeprawa promem z psem? ile kosztuje przewoz psa? ile czlowieka? :)[/quote]
krok po kroku:
[url]http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2005[/url]


[quote] [CENTER][CENTER][B]Zwierzęta towarzyszące (psy, koty i fretki) przemieszczane w celach niekomercyjnych
z Polski na terytorium [U][COLOR=red]Królestwa Szwecji[/COLOR][/U] muszą spełniać następujące wymagania:[/B][/CENTER]
[/CENTER]

[FONT=Arial]1. [/FONT][U]W pierwszej kolejności[/U]zwierzęta[FONT=Arial] m[/FONT]uszą zostać zidentyfikowane za pomocą mikroczipu, zgodnego z Normą ISO 11784 lub Aneksem A do Normy ISO 11785 lub za pomocą tatuażu.
2. Następnie muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie, zgodnie z zaleceniami
producenta szczepionki.
3. Muszą zostać poddane badaniu w kierunku określenia efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie (pozytywny wynik badania – miano przeciwciał neutralizujących wynoszące co najmniej 0,5 IU/ml). Badanie musi zostać przeprowadzone w laboratorium zatwierdzonym przez Komisję Europejską (lista zatwierdzonych laboratoriów jest zamieszczona w Decyzji Komisji [COLOR=lime]2004/693/WE[/COLOR]) [B]na próbce krwi pobranej na 120 do 365 dni po ostatnim szczepieniu[/B] przeciwko wściekliźnie (próbki pobrane przed upływem 120 dni od ostatniego szczepienia nie są ważne). Rejestry lekarzy upoważnionych do pobierania próbek krwi w celu przeprowadzenia powyższego badania od psów, kotów i fretek prowadzą właściwe terytorialnie okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy ww. lekarzy są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem [URL="http://www.vetpol.org.pl/"]www.vetpol.org.pl[/URL])
4. Jednocześnie po uzyskaniu wyniku badania należy udać się do lekarza weterynarii upoważnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących (lista lekarzy wyznaczonych znajduje się na stronie internetowej: [URL="http://www.vetpol.org.pl/"]www.vetpol.org.pl[/URL]) w celu uzyskania paszportu dla zwierzęcia.
5. Muszą zostać poddane odrobaczaniu przeciwko [I]Echinococcus spp., [/I]
przeprowadzonemu przez lekarza weterynarii w ciągu 10 dni przed planowanym
przemieszczeniem zwierzęcia, przy użyciu preparatu zawierającego praziquantel lub
epsiprantel.
Spełnienie wszystkich powyższych warunków musi być potwierdzone w paszporcie zwierzęcia.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej [URL="http://www.sjv.se/"]www.sjv.se[/URL] lub pod numerem telefonu w Ministerstwie Rolnictwa Szwecji: +46-36-155000.


[B][U][COLOR=red]Uwaga!!![/COLOR][/U][/B]

Przemieszczanie z Polski na terytorium Królestwa Szwecji psów, kotów i fretek w wieku poniżej trzech miesięcy, nieszczepionych przeciwko wściekliźnie [B][U]jest niedozwolone[/U][/B].
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

prawdopodobnie przywiozę szczeniaka ze Szwecji - i hodowca mi pisze, że u nich paszporty dla zwierząt są bardzo drogie....
pies jest również nieszczepiony na wściekliznę
jak rozwiązać sprawę -
szczepionka pewnie nie sprawi problemu, ale czy nalegać na paszport? czy też nie martwić się przewozem? będziemy jechać prawdopodobnie samochodem no i promem. Sprawdza ktoś bagaż?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']spore ryzyko :roll: wprawdzie od 1 stycznia wchodzimy do Schengen, ale prom to jednak co innego...[/quote]

myślałam, że to tak jak z przejazdem przez granicę czeską czy słowacką, gdzie celnicy widząc psy nawet nie zapytali czy są paszporty, a co dopiero je sprawdzać... :(

a ile taki paszport u nich kosztuje? może ktoś wie?
oczywiście zapytam hodowcy, ale wolałabym sprawdzić informację u 2 źródeł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pierozek_monika']prawdopodobnie przywiozę szczeniaka ze Szwecji - i hodowca mi pisze, że u nich paszporty dla zwierząt są bardzo drogie....
pies jest również nieszczepiony na wściekliznę
jak rozwiązać sprawę -
szczepionka pewnie nie sprawi problemu, ale czy nalegać na paszport? czy też nie martwić się przewozem? będziemy jechać prawdopodobnie samochodem no i promem. Sprawdza ktoś bagaż?[/quote]
Hej, ja sprowadzałam psiaka ze Szwecji zeszłej zimy. Nalegaj na paszport KONIECZNIE!! Na pewno nie jest to jakaś astronomiczna suma- my w "cenie" szczeniaka dostaliśmy i rodowód, i paszport, i członkostwo klubu naszej rasy już opłacone - niemożliwe żeby to były jakieś astronomiczne koszty :-o
Wyjścia są dwa- albo bierzesz psiaka bez szczepienia na wściekliznę, (z paszportem a w paszporcie wbite odrobaczania i 1 szczepienie, a przede wszystkim np chipu) i lekko dygasz na granicy :evil_lol:, albo czekasz do 4.5 miesiąca kiedy psiak jest już zaszczepiony na wściekliznę i dopiero wtedy go sprowadzasz.
My jechaliśmy ze Szwecji autem cały czas, omijając prom włąśnie z powyższego względu :p - nasz psiak miał 10 tyg, do paszportu była dołączona deklaracja hodowcy gdzie zapewniał że szczenię nie miało kontaktu z nieszczepionymi zwierzętami - czy to by wystarczyło przy upierdliwym celniku- tego nie wiem.
2 tygodnie temu przywieźliśmy psiaka z Holandii - na tych samych zasadach. Jedynie sprawdzanie na granicy było w obu przypadkach na polskiej stronie, Szwecja-Dania nic, Dania-Niemcy nic, Holandia - Niemcy nic (nie ma nawet budek, tylko tablica informująca że jesteś w danym kraju)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']Jedynie sprawdzanie na granicy było w obu przypadkach na polskiej stronie, Szwecja-Dania nic, Dania-Niemcy nic, Holandia - Niemcy nic (nie ma nawet budek, tylko tablica informująca że jesteś w danym kraju)[/quote]
mnie też tak kontrolowali jak jechałam do Anglii (+ szczegółowa kontrola Francja-UK wiadomo :roll:) na granicy Pl-D sprawdzali szczepienie i chip. Ale tylko do stycznia potem będzie tylko tabliczka "witamy w niemczech :diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Parę informacji o transporcie ze Szwecji:
chyba najbardziej ekonomiczne rozwiązanie to prom z Treleborga do Sossnitz. Kurs 3 w nocy - płynie ok 4 godzin. koszt 890 szwedzkich koron za 9 osób z samochodem. Nikt na przejściu nie sprawdzał nawet dowodów osobistych a co dopiero papiery psa. Pies po pokładzie chodził (bez kagańca) i nikt z obsługi nie pytał o nic, no po prostu żadnej reakcji. Na granicy niemieckiej też nikt nie poprosił o psie dokumenty. One były, jednak w naszym przypadku nikt ich nie sprawdził.
Także polecam korzystanie z promu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Odświerzę temat.
Chciałabym (to jeszcze luźne, bardzo luźne plany) importować psa z Czech lub Słowacji. Żeby przywieźć Go do Polski musi mieć;
-ukończone 3 miesiące
-21 dni po szczepieniu na wściekliznę
-chip lub tatuaż

i coś jeszcze jest potrzebne?
będzie to mój pierwszy psiak rodowodowy, więc jestem w tym zielona :oops:

Link to comment
Share on other sites

Ale 3-miesięczny szczeniak nie ma jeszcze zaszczepionej wścieklizny.
Ja przywiozłam szczenię 7-tygodniowe ze szczepieniem odpowiednim dla wieku. Granic praktycznie nie ma, jeśli więc jedziesz samochodem, to nawet nie ma miejsca, gdzie ktokolwiek mógłby sprawdzić psie papiery.

Link to comment
Share on other sites

Z Czech i ze Słowacji tak naprawdę możesz przewieźć szczeniaka bez niczego, bo na granicach nie ma kontroli :evil_lol:.
Naszą sukę przywieźliśmy w wieku ośmiu tygodni: miała chip, paszport, w paszporcie pierwsze odrobaczanie i szczepienie i to wszystko - nie miała jeszcze szczepienia na wściekliznę. Rodowód dostaje się pocztą po paru miesiącach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...