Jump to content
Dogomania

POMÓŻ W LECZENIU ONki LUNY


Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='DONnka']Lunka na pierwszą :)
Mam nadzieję, że już się całkowicie zaaklimatyzowała w nowym miejscu :)
No i że udała się kąpiel ???[/QUOTE]
Wyników badan jeszcze nie ma, bo dzwoniłam do lecznicy. A do włascicieli Luny na razie nie moge sie dodzwonic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka']A jakie Luna ma badania? Krew, mocz, czy tylko wymaz ze skóry.[/QUOTE]

Niektóre wyniki już są !
Bela napisze więcej :)
Dzwoniła dziś w tej sprawie do lecznicy :)
Jutro wizyta u weta
Na razie sunia wykąpana w specjalnym szamponie
Zniosła to dzielnie, ale nadal się drapie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Niektóre wyniki już są !
Na razie sunia wykąpana w specjalnym szamponie
Zniosła to dzielnie, ale nadal się drapie :([/QUOTE]
Mój onek strasznie się drapał po hexadermie, potem zaczął gubić sierść i musiałam zmienić, po kapieli w hexadermie po tygodniu miał kapiel w hypoalerigicznym sensivet dla skóry wrażliwej (vetriderm-bayer) z pantenolem i wyciagiem z aloesu- przestał się drapać- cena podobna i super pomogło. Nie wiem ale onki mają strasznie wrażliwą skórę, jak na coś chorują, sa niedożywione., brudne itd. to natychmiast na ich skórze wychodzi:shake: ale hexaderm co miał wybić chyba wybił
jej juz sie tych wyników nie mogę doczekać:roll:

Link to comment
Share on other sites

Mój Onek nie był niedożywiony ani zabiedzony, wręcz przeciwnie, a też kąpałam go (rzadko) w hypoalergicznym. Po pierwszym kąpaniu w zwykłym psim szamponie zauważyłam to o czym pisze joteska.

A może jest uczulona na jakieś jedzenie, albo na koty?

Link to comment
Share on other sites

Kochani, pierwsze wyniki wykazały jakies bakterie ( tylko nie kazcie mi pisac, jakie ) oraz sladowe ilosci grzybow.
Jedziemy dzisiaj, zobaczymy jakie leczenie bedzie zastosowane. Wszystko napisze.
Jesli chodzi o alergie, to oczywiscie, chyba nic nie jest wykluczone, ale musimy poczekac az beda wszystkie wyniki dermatologiczne, co moze trwac do dwóch tygodni.
Był robiony wymaz i zeskrobina na grzyby, bakterie i pasozyty.

Link to comment
Share on other sites

Bela, dziekujemy za info. Normalnie sa bakterie na skórze psa czyli gronkowiec intermedius, czasem jego kolonie za bardzo się namnażaja i tworzą albo zczerniale placki z wyłysieniem albo saczące się grudki . Gorzej z tymi grzybami. Ja mogę zamówić dla Luny szampon francuski Malaseb na bakterie i grzyby ale ma też czynniki łagodzące stan zapalny- taki sam jak dla Igorka, jest łagodniejszy a jednocześnie przeciwgrzybiczy i ma też hexaderm. Czekam na przelew Moniki- wysłała na moje konto pieniążki dla Lunyi Igora razem, mogę dołożyć ze swoich tylko daj mi znać jaka jest decyzja. Myślę , że sam hexaderm jest zbyt drażniący.
Czy sunia była dwukrotnie odrobaczona?
A i jeszcze bardzo dobry jak w przypadku Igorka jest ten Advocate w kropelkach bo dobija wszystkie inne pasożyty skórnea jednocześnie nie jest zbyt mocnym trującym psa lekiem.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Joteska, ale nie chce Was narazac na koszty wieksze niz będą konieczne do wyleczenia tych zmian skórnych.
Wymaz na pasozyty skóry wypadł ujemnie. :lol:
Dzisiaj Luna dostala zastrzyk z antybiotykiem i recepte na antybiotyk w tabletkach na cały tydzien. W dalszym ciagu ma byc kapana w Hexadermie, jej Pani twierdzi, ze jednak drapie sie znacznie mniej. Za tydzien mamy jechac do kontroli, mam nadzieje, ze będa juz wyniki na te grzyby.
Sunia byla odrobaczona w schronisku, ale p. weterynarz tez powiedziała, ze odrobaczymy ją jeszcze raz.
Wygląda juz duzo ładniej, choc chudzinka z niej straszna. Poza tym to killer:evil_lol:, rzuca sie na wszystkie zwierzaki, jakie staną na jej drodze. Na szczescie jest łagodna w stosunku do ludzi. W domu podobno to psi ideał, no i juz spi w łózku, co mnie baaardzo ucieszyło:lol:

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/810/dsc03400n.jpg/"][IMG]http://img810.imageshack.us/img810/9405/dsc03400n.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/215/dsc03404o.jpg/"][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/979/dsc03404o.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']super! jeju ostatnio mamy same kanapowce salonowce zauważyłyście?:evil_lol:

dziś przyszły pieniążki od Moniki- poszło od niej i ode mnie 60 na Lunkę[/QUOTE]

Bardzo dziękujemy :modla:
Tak się cieszę, że sunia już zadomowiona :multi:
Już ją widzę, jak grzeje dooopkę w łóżu :multi:
Mówcie co chcecie, ale ja uważam, że miejsce owczarka jest właśnie ... na kanapie :eviltong:
Mam nadzieję, że te następne wyniki też nie będą takie złe i sunia szybko nam dojdzie do siebie :)
Belu, dziękuję, że mimo choroby pojechałaś z sunią do weta :modla:
Ja zaczynam się czuć trochę jak upośledzona bez samochodu ;)
Muszę jakoś temu zaradzić ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie ma za co dziękowac, skoro obiecalam ,ze pojade, to było oczywiste.
Widziałam dzisiaj Lunke, juz po wczorajszej, kolejnej kapieli, sliczna lsniąca chudzinka.:loveu:
Co dziwne, jeszcze nie szczeka na gosci, ktorzy przychodza do domu. To chyba objaw ciaglego stresu ? Za to na inne psy na spacerze, owszem tak.:lol:
DONnko, przeklej prosze, do pierwszego postu wpłaty, ktore wplyneły na moje konto i wydatki.
Wplaty:
ewa36 - 100 zł
katarzyna09 - 30 zł
razem - 130 zł

Wydatki:
diagnostyka - 95 zł
hexaderm - 30 zł
zastrzyki - 20 zł
antybiotyk tabletki - 22,45
rezem - 167,45

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Nie ma za co dziękowac, skoro obiecalam ,ze pojade, to było oczywiste.
Widziałam dzisiaj Lunke, juz po wczorajszej, kolejnej kapieli, sliczna lsniąca chudzinka.:loveu:
Co dziwne, jeszcze nie szczeka na gosci, ktorzy przychodza do domu. To chyba objaw ciaglego stresu ? Za to na inne psy na spacerze, owszem tak.:lol:
DONnko, przeklej prosze, do pierwszego postu wpłaty, ktore wplyneły na moje konto i wydatki.
Wplaty:
ewa36 - 100 zł
katarzyna09 - 30 zł
razem - 130 zł

Wydatki:
diagnostyka - 95 zł
hexaderm - 30 zł
zastrzyki - 20 zł
antybiotyk tabletki - 22,45
rezem - 167,45[/QUOTE]

Pierwszy post uzupełniony o wpłaty i wydatki :)
Dziś odebrałam od betki suplement Gold OMEGA 3 (60 kapsułek) - DZIEKUJEMY :loveu:
Postaram się w tygodniu podejść i przekazać Państwu
Będę miała pretekst, żeby zobaczyć i przytulić naszą pannę :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczynki wiecie że jest coś takiego, jak [url]http://www.dogomania.pl/forums/99-Bazarek[/url], a tam: "co chcecie kupić na bazarku". Zaglądam tam często. Można przez pw sprzedawać, oczywiście jak się ma coś, co inni chcą prawie kupić. Udało mi się już coś sprzedać z prywatnych rzeczy. Piszę wtedy ludziom dla jakiego psa i podaję wątek. Na razie zbieram pieniążki dla lenki, prześlę potem beli. Bazarków robić nie wolno, ale może w ten sposób wyciągniemy Lenkę z biedy i z choróbsk?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Jutro wybieram się do Lunki :)
Mam "wejściówkę" - suplement Omega 3 od betki ;)
Już się nie mogę doczekać :)[/QUOTE]

Byłam :multi:
Sunia przekochana :loveu:
Wymiziałam, wyprzytulałam :)
Sierść wygląda już trochę lepiej, jest puszysta, a skóra już brzydko nie pachnie :)
Pani bardzo miła, mówi już o suni: [I]nasza Luna[/I]:)
Zapewnia, że dziewczyna ładnie je i normalnie się wypróżnia
Nadal jednak jest chudziutka...
Trzeba się będzie temu bliżej przyjrzeć
W piątek kolejna wizyta u weta

Lunka, bardzo dziękuje za OMEGA 3 :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka'][B]A zdjęcia nie zrobiłaś? :[/B])
Pozbiera się dziewczynka po schronisku. Będzie dobrze.[/QUOTE]

Fakt, gapa ze mnie :oops:
Może Bela da radę zrobić w piątek :)

Dziś otrzymałam na konto dla Lunki [B]60 zł od cioci joleski i kolezanki [/B]:multi: i [B]20 zł od cioci unixeny[/B] :multi:
Bardzo cioteczkom dziękujemy :modla: :modla: :modla:
Belu, najlepiej chyba będzie jak przeleję pieniążki Tobie, bo Ty zabierasz sunię weta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...