Jump to content
Dogomania

Treser psów-Zoopsycholog - kurs organizowany przez Silva Lupus - proszę o opinie


Asia & Ginger

Recommended Posts

Witam,
chciałabym się dowiedzieć jak często odbywają się zjazdy, tzn. jak wygląda przykładowy harmonogram tych 11 zjazdów, a na stronie internetowej podane jest tylko ile ich jest i co ma być realizowane na danym zjeździe, a nie ma informacji co ile się odbywają, więc może ktoś z Państwa mógłby mi podpowiedzieć jak to wygląda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina Ś.']Witam,
chciałabym się dowiedzieć jak często odbywają się zjazdy, tzn. jak wygląda przykładowy harmonogram tych 11 zjazdów, a na stronie internetowej podane jest tylko ile ich jest i co ma być realizowane na danym zjeździe, a nie ma informacji co ile się odbywają, więc może ktoś z Państwa mógłby mi podpowiedzieć jak to wygląda?[/QUOTE]
Zazwyczaj zjazdy były co 2-3 tygodnie lub co miesiąc. W mojej edycji (trzeciej) nie odbywały się regularnie, często były dostosowywane do kalendarzy zapraszanych gości.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='annas1977']Witam wszystkich:))))
Ja także mam ochotę wybrać się na kurs do Lupusa, na tą chwilę szukam opinii w tym temacie. Będę wdzięczna za wszelkie informacje o kursie, prowadzących i klimacie na zajęciach.
A[/QUOTE]
Powiem tak, tydzień temu miałam egzamin i już żałuję, że ten kurs trwał tylko rok! Pocieszam się jednak, że jeszcze nieraz się spotkamy na różnych seminariach i warsztatach. :p

Edited by Asia & Ginger
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam!

Bardzo chciałabym zapisać się na kurs organizowany przez silva lupus, ale niestety edycja chyba się rozpoczęła. Ma ktoś wiadomości, czy w przyszłym roku ma być organizowana kolejna edycja lub czy można się zapisać w trakcie trwania już jednej edycji?
Bardzo zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi, napisałam nawet do nich dwa e-maile, ale nie uzyskałam odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kashia16']Witam!

Bardzo chciałabym zapisać się na kurs organizowany przez silva lupus, ale niestety edycja chyba się rozpoczęła. Ma ktoś wiadomości, czy w przyszłym roku ma być organizowana kolejna edycja lub czy można się zapisać w trakcie trwania już jednej edycji?
Bardzo zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi, napisałam nawet do nich dwa e-maile, ale nie uzyskałam odpowiedzi.[/QUOTE]
Silva Lupus organizuje w ten weekend interesujące seminarium z zagranicznym gościem i to pochłania ich czas, więc pewnie dlatego wszystkie pozostałe sprawy przełożyli na później. W każdym razie kolejna edycja na pewno będzie jeszcze tym roku we wrześniu, zawsze są nowe edycje we wrześniu i w styczniu. Nie mam pojęcia czy można zapisać się podczas trwania kursu, chyba są limity miejsc, więc o to musiałabyś już dopytać, ale po weekendzie. I lepiej dzwonić. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Mi ręce opadają, są tak okropne kłopoty z kontaktem z tą szkołą, że człowiekowi ręce opadają. Nie wspone o tym, że spada zaufanie do nich i nikomu nigdy nie polecę tam kursów bo będę się wstydziła że wysyłam znajomych do firmy krzak ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[COLOR=#000000]Witam Wszystkich![/COLOR]

[COLOR=#000000]Wczoraj zamieściłam to zapytanie w nowym wątku, ale nikt się nie wypowiedział. Może dlatego, że tu jest podobny wątek. Przeklejam więc swego posta tutaj. Przepraszam, ale nie pisałam wcześniej na forum i tak od razu nie ogarnęłam wszystkiego i w sumie powieliłam temat. Widzę dość nowe dwie opinie, ale to tylko info o trudnym kontakcie. Czy może jednak ktoś w tym roku kończył ten kurs i chciałby coś powiedzieć na ten temat? Poniżej moje pytania z wczoraj:
Czy ktoś ukończył jakikolwiek kurs w tej szkole? Zastanawiam się nad rozpoczęciem kursu: Treser psów - zoopsycholog. Szukam opinii. Może jest tu ktoś, kto ukończył ten właśnie kurs teraz i może coś o nim napisać. A może ktoś przeszedł inny kurs w tej szkole i chce podzielić się opinią.[/COLOR]

[COLOR=#000000]Sam opis wydaje się bardzo ciekawy i profesjonalny, wykładowcy też zachęcają, ale czytałam, że rzeczywistość nie jest już taka piękna.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Musiałabym przejeżdżać na zajęcie z południa na północ Polski, zapłacić 8 000 zł + dojazdy i noclegi - chciałabym dobrze zainwestować pieniądze. Proszę więc Was o pomoc, podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.[/COLOR]

[COLOR=#000000]Z góry dziękuję! [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam :)
Ja już od miesiąca jestem zapisana na kurs i nie mogę się wręcz doczekać rozpoczęcia :) Kompletuję na razie literaturę a jeśli chodzi o zdanie osób z mojego otoczenia, które ten kurs ukończyły to słyszałam SAME POZYTYWNE opinie. Nikt nie narzekał, nikt nic nie krytykował. Wszyscy się rozpływali nad metodami i wiedzą prowadzących. Niestety związałam się z bankiem na 2 lata kredytem, żeby opłacić ten kurs ale nie żałuję ani grosika wydanego na tą szkołę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LalaAla']Ja już od miesiąca jestem zapisana na kurs i nie mogę się wręcz doczekać rozpoczęcia ... Niestety związałam się z bankiem na 2 lata kredytem, żeby opłacić ten kurs ale nie żałuję ani grosika wydanego na tą szkołę.[/QUOTE]

Jeszcze nie zaczęły się zajęcia, a TY już wychwalasz kurs pod niebiosa. :crazyeye: To czy będziesz żałować wydanej kasy, czy nie to stwierdzisz raczej pod koniec zajęć. A tak naprawdę wartość kursu i Twojej osoby sprawdzi rynek, czytaj: osoby którym pomożesz jako zoopsycholog. Ja nie wiem czy bym chciała skorzystać z fachowca podniecającego się czymś, co jeszcze nie nastąpiło, to takie lekko infantylne.

Link to comment
Share on other sites

Natomiast bardzo infantylne jest wydawanie opinii nie czytając chyba całej wypowiedzi. Znam kilkanaście osób, które ukończyły ten kurs i jestm bardzo zadowolona już po otrzymaniu wstępnych materiałów. Znam również program szkolenia więc mogę wydać swoją opinię co do tego czy będę zadowolona z nauki danej rzeczy. Poza tym Pani Marta to znany i ceniony szkoleniowiec, któremu zaufało już wiele osób. Dlatego wiem, że nie będę żałować tej decyzji i bardzo się cieszę, że takie osoby jak ty nie chcą korzystać z usług innych, pozytywnie nastawionych ludzi bo nie chciałabym pracować dla tak zgryźliwych osób :)

Edited by LalaAla
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Bardzo dużo praktyki , rewelacyjni wykładowcy np. Inki Sjosten, u prekursorki medycyny behawioralnej dr Joanny Irackiej. zajęci na temat problemów behawioralnych psów i kotów . Świetne zajęcia z klientem , z psami wymagane praktyki ja miałam w schronisku prowadzone przez Panią Martę właścicielką szkoły . Oceniam na 6 a skończyłam wcześniej wiele kursów między innymi w innej szkole tresera psów . Jak coś to pytać .

Właśnie czytam książkę Inki Sjosten "Posłuszeństwo na co dzień" i mam wątpliwości co do jej "rewelacyjności...no chyba, że zmieniła podejście do psów i metody szkolenia. W książce czytam między innymi:
"Musisz w "twardy sposób" zmusić psa do wykonania polecenia, tak żeby zrozumiał, że czegoś od niego wymagasz, a nie tylko prosisz. Co oznacza "twardy sposób", to już musisz sam zdecydować."

"Bardzo rzadko, ale czasem musimy udzielić psu reprymendy zamiast pomocy, kiedy nie przychodzi na nasze zawołanie. Jako przywódcy stada musimy pokazać nasze prawo do decydowania."

W podrozdziale "Alternatywa dla korekty fizycznej" czytam:
"Jeśli kupiłeś dużego, silnego psa, a sam jesteś osobą drobną i nie masz szans chwycić psa tak, żeby zrozumiał to jako naganę, musisz spróbować za pomocą tonu głosu okazać mu swoje prawo do decydowania.
...
Musisz mówić niskim i pustym, bezdźwięcznym głosem: MAASZ MNIEE SŁUUUCHAAAĆ... TY NIEDOBRRRYY PSIE... UUUHHH..."

to tyle w kwestii tej "rewelacyjnej" trenerki.
Link to comment
Share on other sites

Mnie szalenie bawi jej DVD - takie m.in. z owczarkiem niemieckim.

Te psy tam - za przeproszeniem - wymiotują komendami, z dobrą zabawą nawet na średnim sportowym poziomie to nie ma nic wspolnego.

Nie do końca rozumiem czemu z tej niewiasty zrobiono w Polsce takie guru, od czasu jej pierwszych wizyt trochę się do przodu posunęliśmy, mam wrażenie, a i szkoleniowców innych, działajacych nieco efektywniej, też udało się pozapraszać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...