Jump to content
Dogomania

nieaktualne

marcelinka371

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Pi....ol tego kolesia :D jak to wieś (a chyba tak) to musi sie przyzwyczaić ze zawsze ''coś'' biega po drogach :D ja jakbym naprawde zajęła się akcją to bym kolesia podała do sądu, i może dostałabym jakiś mandat, ale on na pewno większą karę za zastraszanie :P ale nikt nie ma dowodów więc narazie musisz Czarka pilnować :) nie mało jest takich chorych osób :/ jak ten koleś ...

Jasne, słuchaj porad takich olaro1, a za którymś razem twój Czaruś nie wróci z wiejskiej, samowolnej wycieczki :D bo przecież na wsi zawsze coś biega po drogach i często ląduje pod kołami jadących samochodów :D.
Jak znajdziesz rozmiażdżonego na wiejskiej drodze Czarusia, to będziesz miała okazję, żeby skarżyć do sądu po kolei wszystkich kierowców w Polsce.

Powinnaś dostać mandat za puszczanie psa samopas, psa poza swój teren należy wyprowadzać na smyczy i mieć pod kontrolą. Ogromnym brakiem wyobraźni jest puszczanie psa samopas, może wpaść pod auto, zgubić się, może go ktoś zaatakować, zagryźć inny pies, może zdarzyć się wszystko. Albo nie amz wyobraźni, albo twój pies jest ci całkowicie obojętny.
W dodatku tacy ludzie jak ty są zmorą normalnych ludzi wyprowadzających swoje psy, i doskonale wiem co mówię, jestem wielokrotnie atakowana przez takie psy wyprowadzajac swojego. Są bez kontroli, atakują mojego psa a ja mam problem by się od nich opędzić, a właściciela nie ma więc cały problm spoczywa na mnie.

Nie ma obowiązku posiadania psa, nie chcesz go, nie masz czasu dla niego to znajdź mu inny dom, nie zatruwaj innym życia.

[quote name='Fauka']Powinnaś dostać mandat za puszczanie psa samopas, psa poza swój teren należy wyprowadzać na smyczy i mieć pod kontrolą.
W dodatku tacy ludzie jak ty są zmorą normalnych ludzi wyprowadzających swoje psy, i doskonale wiem co mówię, jestem wielokrotnie atakowana przez takie psy wyprowadzajac swojego.[/QUOTE]
No co Ty!
Przecież to my jesteśmy chore osoby, bo zgodnie z prawem wyprowadzamy psy na smyczach, a przecież piesio musi się wylatać wolno i najlepiej samopas jak na każdej wsi przystało.
Mandat?
Jaki mandat!
To na nas - tych chorych :D puszcza się takie rozwścieczone Czarusie i albo przyzwyczaimy się do tego, że na wsi to zawsze coś biega po drogach, albo pozostaniemy chorymi i jeszcze podadzą nas do sądu. :D:D:D

[quote name='xxxjaxxx']No co Ty!
Przecież to my jesteśmy chore osoby, bo zgodnie z prawem wyprowadzamy psy na smyczach, a przecież piesio musi się wylatać wolno i najlepiej samopas jak na każdej wsi przystało.
Mandat?
Jaki mandat!
To na nas - tych chorych :D puszcza się takie rozwścieczone Czarusie i albo przyzwyczaimy się do tego, że na wsi to zawsze coś biega po drogach, albo pozostaniemy chorymi i jeszcze podadzą nas do sądu. :D:D:D[/QUOTE]
:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Moze to i śmieszne ,ale prawdziwe. Nie tylko na wsi są puszczane na samopas.

Mieszkam w miasteczku i czasem naprawde nie da sie spacerowac z psem ,bo jest atakowany ze wszystkich stron. Mój też potrafiłby sie odgryzc,ale nosi kaganiec. Niestety musi,bo czasem lubi zaatakować dzieci na rowerach ,na rolkach. Wolę byc ostrożna.

Marcelinka ,powinnaś bardziej pilnować swojego psa ,jeśli Ci na nim zalezy. Bo jeśli nie sąsiad,to inny pies puszczony luzem ,zrobi z niego kalekę,albo gorzej.

No niestety Javena, jak mieszkałam w mieście to chwilami nie sposób było przejść osiedlową ulicą ze spokojnie idącym psem na smyczy.
Teraz mieszkam na wsi i mam św. spokój. Jakoś nic nie biega po wiejskich drogach czy polach. Dosłownie nie widzę żadnego czarusia. Najwidoczniej ta moja wieś jakaś chora, albo nienormalna.

Marcelinka, zadzwoń na policję, albo najlepiej zacznij pisać już pozew do sądu. Napisz, że sadystyczny, chory sąsiad pobił ci Czarusia, kiedy go puściłaś samopas na spacerek po wsi. Czaruś ze spacerku powrócił okulały, a sąsiad cały i zdrowy, i jeszcze ci nawciskał zastraszając Czarusia, który to obecnie czuje się niesamowicie zagrożony i nie chce już tak ochoczo dopełniać wiejskich obyczajów.
Po zakończeniu rozprawy powiadom nas obowiązkowo o wyroku.

• 1 month later...

Nooo ale nie zapomnij słuchać moich porad Marcelka :mad: xDD dobra troche przegiełam :angryy:, ale zawsze coś na wsi biega, wiem z doświadczenia i ja na wsi wyprowadzam psy na smyczach, ale wcale jakoś sie nie wkurzam zgrają psinek koło mnie :) Pozatym xxxjaxxx, Marcela chyba nie będzie sobie zaprzątać głowy sądem :crazyeye: po prostu niech pilnuje psa ;p a jeśli już coś z tym robi, to też jestem ciekawa wyrokiem :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

marcelinka371 a gdzie tu znęcanie się nad psem? Nikt nie ma prawa wchodzić na czyjąś posesję bez zgody właściciela, więc to możesz zgłosić, bo to jest wtargnięcie. Szczucie czy przeganianie psa, to jeszcze nie znęcanie, zwróć po prostu uwagę sąsiadowi, żeby tak nie robił. Natomiast jeśli puszczasz psa luzem po wsi, to nie miej potem pretensji, że wraca poturbowany. Nie wiesz czy to sprawka sąsiada, równie dobrze mógł go ktoś przypadkiem, nie wiem, rowerem potrącić.

• 2 weeks later...

trzymaj go w domu lub w końcu, ten facet ma rację tylko, nie ma prawa uderzyć ani nic zrobić temu psu, najlepiej jak zadzwoni po policję, jak twój pies jest mały to nie wiem czy mandat jakiś dostaniesz, a jak zrobi ten facet coś twojemu psu to to zgłoś na policję, bo mógł podjąć działania, ze stróżami prawa..