Jump to content
Dogomania

Luna, ruda spanielka ze schroniska, ma najlepszy i najmádrzejszy dom na swiecie!!!


emilia2280

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No nie wiem, czy takie zachowanie, to efekt jakichs traumatycznych przejśc, czy tzw rage syndrome, czyli niekontrolowane ataki agresji, skierowane przeciwko domownikom, które spotyka sie u złotych spanieli.

To będzie trudna adopcja, o ile wogóle ktos się na nią świadomie zdecyduje. Przecież ci ludzie, od których wraca tez wiedzieli ,że ma takie zachowania, ale pewnie wydawało im się ,że sobie poradzą, ato nie jest prosta sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']... Przecież ci ludzie, od których wraca tez wiedzieli ,że ma takie zachowania, ale pewnie wydawało im się ,że sobie poradzą, ato nie jest prosta sprawa.[/QUOTE]
Tak, Ci państwo byli poinformowani o tym, że Luna gryzie, ale nie mogli przypuszczać, ja z resztą także, że to TAKIE ataki agresji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']O kurczaki, ale się porobiło... :shake:

To szukamy behawiorysty.[/QUOTE]
Przypomniało mi się, że kiedyś mój chrześniak mówił, że jego znajoma jest behawiorystą. Jutro do niego zadzwonię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mira145']Myślę,że to co ma zły początek będzie mieć dobre zakończenie:pMy nauczyliśmy się żyć z Lunką chociaż to nie jest ławe:shake:ale ona też umie kochać.[/QUOTE]
Miro, już nie tylko Wy kochacie Lunę.
Ja byłam z tą sekutnica zaledwie kilka godzin, w dodatku ugryzła mnie w drodze do domu więc wydawać by się mogło, że nie mam powodów, aby ja polubić. A jednak było mi bardzo ciężko i beczałam, gdy dowiedziałam się co nawywijała i że będzie musiała opuścić ten cudowny domek, bo stanowi zbyt duże zagrożenie dla córki Państwa.
Nie dziwię się więc, że Pani Iwona przez te kilka dni zdążyła tak pokochać Lunę, że stwierdziła, iż pomimo wszystko nie może się z nią rozstać. Nie wyobraża sobie tego, że jutro przyjdzie do domu i Luny nie będzie.
Przed chwilą zadzwoniła do mnie z ta wiadomością, że nie odda Luny i.... pobeczałam się znowu. Tym razem ze szczęścia.
Pani Iwona przez łzy mówiła, a ja przez łzy słuchałam :loveu:

Tak więc mira145 ten początek będzie trwał nadal, Luna nie zawita jutro w hoteliku, Lolitka nadal może czuć sie panią na włościach.

Bardzo dziękuję Państwu Luny, że pomimo uzasadnionych obaw postanowili jednak dać Lunie więcej czasu. Ja wierzę, że nie będzie to czas zmarnowany.

Obiecałam, że Fundacja KASTOR będzie szukać pomocy - może behawiorysta podpowie sposób dotarcie do Luny, na przyspieszenie zdobycia jej zaufania, bo zapewne na tym polega jej problem.

[CENTER]:iloveyou: :thumbs: :cunao:
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Ale niespodzianka:multi:!Poryczałam się z radości,że dali Lunce szanse:placz:!No to jak Lolcia wyśpi się w Lunkowym koszu to go znów schowam :lol:A więc trafiła na wspaniały domek na wspaniałą rodzinę!Moja Lolka może spać spokojnie!Niedowiary!!!Wczoraj łzy smutku dziś łzy radości:loveu:! Luneczko trzymam kciuki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mira145']...Wczoraj łzy smutku dziś łzy radości:loveu:! Luneczko trzymam kciuki![/QUOTE]
Ja miałam dokładnie tak samo.
Pani Iwona - Pani Luny - czyta ten wątek i obiecała, że zarejestruje się na dogo i będzie w miarę wolnego czasu zdawać relacje z postępów Luneczki.
Serdecznie Panią Iwonę pozdrawiam i gorąco namawiam na zarejestrowanie się na dogomanii.

Właśnie przed chwila rozmawiałam z Emilką. Jest zaskoczona, ale szczęśliwa z decyzji Państwa o zatrzymaniu Luny. Jest poza domem i nie może zmienić tytułu, ale zrobi to jak tylko wróci do domu.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Mam nadzieje ze ta [B]puszka Pandory[/B] juz sie wiecej nie otworzy - pokazala co w niej siedzi :mad:

A dla nowego domku wielkie, olbrzymie uznanie ze sie zdecydowal Pandorze dac jeszcze szanse ![/QUOTE]

Tia, ja juz nie bédé tu wypominac kto mi té Puszké Pandory podeslal :diabloti: I potem szukaj ze swiecá amatorów kwasnych jabluszek, jakim jest Lunka. No ale - drugi cud nastápil (pierwszym byla adopcja Lunki): Lunka zostaje pokochana taká jaka jest! Ogromne wyrazy szacunku i wdziécznosci, ze w tym skrzywdzonym zwierzátku widzá Panstwo przerazoná sunié, która nie rozumie zmian w jej zyciu i potrzebuje czasu zeby znów pokochac.

[quote name='mira145']Ale niespodzianka:multi:!Poryczałam się z radości,że dali Lunce szanse:placz:!No to jak Lolcia wyśpi się w Lunkowym koszu to go znów schowam :lol:A więc trafiła na wspaniały domek na wspaniałą rodzinę!Moja Lolka może spać spokojnie!Niedowiary!!!Wczoraj łzy smutku dziś łzy radości:loveu:! Luneczko trzymam kciuki![/QUOTE]

Jejku, Lolitka narodzila sié po raz trzeci (drugi raz narodzila siéprzy adopcji u p. Miry) jak Lunka zostawila jej cale królestwo w sypialni tylko dla niej samej! ale tá miné Lolitki to chcialabym zobaczyc na widok Lunki. Moze przyjadá do siebie z wizytá kiedys? A narazie to moze Pani zrobi zdjécie Loli, jak widzi jabluszko, którym poradzilam Paniá já obdarowac :evil_lol:

Ogromnie dziékujemy za dobrá wolé i cierpliwosc okazaná suni, najpierw w hoteliku, teraz w domu stalym.

Tak jak Ela napisala, sprawiedliwie bédzie jak zalatwimy behawiorysté i ja zaplacé za niego. On najlepiej przyjrzy sié suni i oceni jaká taktyké wybrac najlepiej dla Zébolinskiej :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Jestem w ogromnym szoku, pozytywnym oczywiście. :multi: :loveu: :loveu: :loveu:

Dziewczyny trzeba znaleźć dobrego behawiorystę, nie byle jakiego, popytam znajomych z Krakowa, którzy interesują się tą tematyką.

Chyba, że ta znajoma chrześniaka Eli będzie mogła pomóc.

Rany jak ja się cieszę! :sweetCyb: :sweetCyb: :sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

A dla mira145 już szykujemy w miejsc Luny kolejne schroniskowe biedy. Tym razem dwa na raz spanielki, które zostały oddane do schroniska przez własnego pana rzekomo z powodu wyjazdu. Wole tego nie komentować, bo ban pewny.
Przyjadą, jak tylko załatwimy transport - tzn. jak Emilka go załatwi. Transport to Jej działka - ma chody :eviltong:

To link do ich wątku

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/219196-Przeurocza-parka-cocker-spanieli-%28piesek-i-sunia%29-pilnie-szuka-DT-KLEMB%C3%93W-k.Wo%C5%82omina?p=18270230#post18270230"]http://www.dogomania.pl/threads/219196-Przeurocza-parka-cocker-spanieli-%28piesek-i-sunia%29-pilnie-szuka-DT-KLEMB%C3%93W-k.Wo%C5%82omina?p=18270230#post18270230[/URL]

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

hehe, tak, tu wklejé te Ancymonki - Saba i Bakus, zalozé im potem wátek:

Suka Saba jest prawdziwą damą, pięknie dała się strzyc, uwielbia przytulanie, nie ma odruchów gryzienia czy kłapania dała odebrać sobie smakołyk, mimo że pierwszy raz widziała mnie na oczy. Drugi to jej kolega Bakuś. Bakuś jest rownie przytulaśny ale bardziej ruchliwy -nie miał czasu na stryżenie[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/123513-Bite-głodzone..-ostatnia-szansa-Klembów-k.Wołomina-potrzebni-wolontariusze/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] równiez zero agresji przy oddawaniu smakołyka. Oba psy uwielbiają kontakt z człowiekiem, przyzwyczajone do smyczy, mieszkały razem i dom straciły również razem.Suka ma ok.3-4 lat a pies ok.1,5-2lata.
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ylC7BQy70Xg/TrKc9iqhHzI/AAAAAAAAEIw/Q00ksuB3sAw/s720/DSC_0029.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-nrkRBLs0hH8/TrKdA6IpgBI/AAAAAAAAEI0/GqNds4iulL0/s640/DSC_0030.JPG[/IMG]
Po prawej suczka po lewej piesek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Widzisz Dlugie-uszy, teraz w swiétego mikolaja uwierzysz, po tym jak cuda u Lunki sié zdarzyly dwa razy :)[/QUOTE]

Wiadomo, nad Wisla o cuda nie trudno:)

Jakby nie bylo, fakt ze ten rudy niewdziecznik ma zgode zeby pozostac w domku u ludzi ktorym sie pokazuje od swojej najgorszej strony mozna uznac jako cud.
Mam nadzieje ze wynagrodzi swoim ludziom cierpliwosc i wyrozumienie i pokaze jaki kochany pies w tym 'jabluszku' siedzi !

Edited by wellington
Link to comment
Share on other sites

a wátek Ancymonki majá, tak dawno na nim nie bylam, ze o nim zapomnialam :p

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/219196-Przeurocza-parka-cocker-spanieli-%28piesek-i-sunia%29-pilnie-szuka-DT-KLEMB%C3%93W-k.Wo%C5%82omina?p=18270230#post18270230"]http://www.dogomania.pl/threads/219196-Przeurocza-parka-cocker-spanieli-%28piesek-i-sunia%29-pilnie-szuka-DT-KLEMB%C3%93W-k.Wo%C5%82omina?p=18270230#post18270230[/URL]


Well, jakby nie ci wspaniali ludzie, to mialabys Lunké wyslaná kurierem, jako prezent niespodzianké dla fanki kwasnych jabluszek :)

Link to comment
Share on other sites

Elu i co z behawiorystą dla Lunki? Rozmawiałaś może z chrześniakiem na ten temat?

Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to zadzwonię do mojej instruktorki z kursu trenerskiego, ona prowadzi warsztaty z zakresu eliminacji niepożądanych zachowań prezentowanych przez psy oraz treningi odwrażliwiania, myślę, że mogłaby pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Elu i co z behawiorystą dla Lunki? Rozmawiałaś może z chrześniakiem na ten temat?

Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to zadzwonię do mojej instruktorki z kursu trenerskiego, ona prowadzi warsztaty z zakresu eliminacji niepożądanych zachowań prezentowanych przez psy oraz treningi odwrażliwiania, myślę, że mogłaby pomóc.[/QUOTE]
Jutro ma mi podać telefon do tej behawiorystki. Okazało się, że to siostra jego wspólnika. Zadzwonię i wypytam czy podjęłaby się pracy z Luną z widokiem na poprawę zachowania.
Jeśli nie wyda mi się pomocna, to poprosimy Cię o pomoc Asieńko :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...