Jump to content
Dogomania

śluz w kale


Prince

Recommended Posts

Od dłuższego czasu (prawie 2 miesiące) moje psy robią kupkę ze śluzem. Czasem jest go więcej, czasem mniej, czasem w ogóle go nie ma. Występuje w postaci galaretowatej powłoki, cienkich nitek lub połyskliwej błony. Ciekawe, że zaniki i powroty śluzowatego kału są u obu jednoczesne. Czy ktoś ma pomysł co by to mogło być. Badania parazytologiczne i na obecność lamblii były ujemne. Podane miały już dwukrotnie środki odrobaczające: aniprazol i drontal plus. Bez rezultatu. Jeden z nich brał też przez tydzień czasu antybiotyk.

Link to comment
Share on other sites

znalazlam dawkowanie po jednej czubatej łyżce rano i wieczorem. pieski są dość małe, po 10kilo, więc nie wiem czy to nie za dużo. temat na parazytologii też wstawiłam, bo nie wiem czy to jest sprawa problemów stricte jelitowych, czy może jednak jakieś robale

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Prince']Od dłuższego czasu (prawie 2 miesiące) moje psy robią kupkę ze śluzem. Czasem jest go więcej, czasem mniej, czasem w ogóle go nie ma. Występuje w postaci galaretowatej powłoki, cienkich nitek lub połyskliwej błony. Ciekawe, że zaniki i powroty śluzowatego kału są u obu jednoczesne. Czy ktoś ma pomysł co by to mogło być. Badania parazytologiczne i na obecność lamblii były ujemne. Podane miały już dwukrotnie środki odrobaczające: aniprazol i drontal plus. Bez rezultatu. Jeden z nich brał też przez tydzień czasu antybiotyk.[/QUOTE]
a co dostają do jedzenia i jaka jest konsystencja stolca
może to być tylko i wyłącznie błąd żywieniowy tym bardziej że u dwóch psiaków jednocześnie
jeżeli mają twardy stolec to spróbuj zmienić im trochę dietę dodając więcej warzyw czy owoców
możesz też dodawać do jedzenia siemie lniane , najlepiej zaparzone

może to być również grzybica

Link to comment
Share on other sites

do tej pory gotowałam, najczęściej indyka, wołowinę z ryżem lub kaszą gryczaną prażoną i jakieś warzywko gotowane lub surowe.
do tego miały do dyspozycji w misce suchą karmę, ale jadły jej, jeśli w ogóle, to bardzo mało.
konsystencja kału jest różna. raz jest twardy i zwarty, raz bardziej miękki, jednak nigdy to nie jest biegunka. śluz w kale czasami występuje w postaci pojedynczych twardych nitek, czasami jest "lejący się",a czasem jest w postaci galaretki.
w tej chwili, zgodnie z sugestią lekarza przeszliśmy na karmę weterynaryjną - jelitową.
zobaczymy czy to da jakieś efekty.
jak będę robić posiew kału poproszę też o zbadanie go w kierunku grzybów.

Link to comment
Share on other sites

owszem takie objawy związane są, jak wyjaśnił nam wet, z dolegliwościami trzustkowymi, ale tak jak napisała lilk_a, niemożliwe by to było u dwóch psów jednocześnie.
oddałam dziś próbkę na posiew bakterii i grzybów, a w międzyczasie karmię je karmą weterynaryjną.
Jednocześnie cały czas proszę o sugestie, może ktoś się spotkał z takimi objawami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']to na pewno uwarunkowania środowiskowe albo żywieniowe , lub jakaś choroba zakaźna[/QUOTE]

jaką chorobę masz na myśli? czy to możliwe, żeby jakaś choroba zakaźna rozwijała się dwa miesiące?
czy może chodzi ci o jakieś robale albo bakterie?

Link to comment
Share on other sites

Mialam ten sam problem z psami(śluz w kale łacznie z naprzemiennym rozwolnieniem i zatwardzeniem)
i to dłuuuugi czas.
Było badanie trzustki,podejrzenie o pasożyty,w końcu padlo na alergię.
Miesiącami wykluczalam z diety,a,to kurczaka,jarzyny i inne mięsa.
Na początku nowego meni,jakby trochę lepiej,a za jakiś czas nawroty galaretowatych stolców.
Postanowilam przejść na suche(acana)...pomogło.
JUż parę miesięcy jedzą,kupki są wzorcowe(aż przyjemnie zbierać:razz:)
Od czasu,do czasu gotuję psom rózne mięsa,mieszam z suchym mięsem wolowym z probiotykam i z jarzynami.
Nie jestem calkowicie pewna,ale wszystko wskazuje,że psy nietolerowały ryżu.

Link to comment
Share on other sites

jest np taka ludzka choroba , ale nie wiem czy występuje u psów
to błonica śluzowata okrężnicy ,wypróżnienia zwykle łączą się z bólem i wydaleniem śluzu. Równocześnie z oddaniem kału ulega wydaleniu znaczna ilość śluzu ukształtowanego w taśmy Śluz może być formie wstążek , w nieregularnych strzępach różnego kształtu albo w postaci regularnych odlewów rury jelitowej , niekiedy jest to sam śluz
może to być też przewlekłe zaparcie i wtedy kał może być półstały lub o twardości kamienia i przeważnie pokryty śluzem , w tym wypadku jest konieczna zmiana w diecie , która powinna być bogatoresztkowa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EFMAN']Mialam ten sam problem z psami(śluz w kale łacznie z naprzemiennym rozwolnieniem i zatwardzeniem)
i to dłuuuugi czas.
Było badanie trzustki,podejrzenie o pasożyty,w końcu padlo na alergię.
Miesiącami wykluczalam z diety,a,to kurczaka,jarzyny i inne mięsa.
Na początku nowego meni,jakby trochę lepiej,a za jakiś czas nawroty galaretowatych stolców.
Postanowilam przejść na suche(acana)...pomogło.
JUż parę miesięcy jedzą,kupki są wzorcowe(aż przyjemnie zbierać:razz:)
Od czasu,do czasu gotuję psom rózne mięsa,mieszam z suchym mięsem wolowym z probiotykam i z jarzynami.
Nie jestem calkowicie pewna,ale wszystko wskazuje,że psy nietolerowały ryżu.[/QUOTE]

jest to jakiś trop. ja teraz też próbuję przejśc na suchą karmę. jak na razie jest ok. kupki się poprawiły. ale nie popadam w huraoptymizm, już tak bywało (tak jak zresztą to napisałaś - po zmianie mięsa czy wręcz sklepu, w którym się go kupowało).
przede wszystkim jednak dzięki za twój wpis!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']jest np taka ludzka choroba , ale nie wiem czy występuje u psów
to błonica śluzowata okrężnicy ,wypróżnienia zwykle łączą się z bólem i wydaleniem śluzu. Równocześnie z oddaniem kału ulega wydaleniu znaczna ilość śluzu ukształtowanego w taśmy Śluz może być formie wstążek , w nieregularnych strzępach różnego kształtu albo w postaci regularnych odlewów rury jelitowej , niekiedy jest to sam śluz
może to być też przewlekłe zaparcie i wtedy kał może być półstały lub o twardości kamienia i przeważnie pokryty śluzem , w tym wypadku jest konieczna zmiana w diecie , która powinna być bogatoresztkowa[/QUOTE]

uff. postraszyłaś z tymi bakteriami błonicy! ale wyczytałam w necie, że błonica atakuje tylko człowieka. miejmy nadzieję, że to prawda.

Link to comment
Share on other sites

właśnie otrzymaliśmy wyniki badania posiewowego na bakterię i drożdżaki. wynik - negatywny.
psiaki od tygodnia są na karmie gastro intestinal royal canin.
jak na razie jest w miarę ok. czasem, bardzo radzko, zdarzy się jakiś kawałeczek śluzu.
wet polecił żeby jadły karmę co najmniej ze cztery tygodnie i wtedy będzie można coś jednoznacznego powiedzieć w tej sprawie.
w każdym razie pytanie: "co to może być?" jest wciąż aktualne. :roll:

Link to comment
Share on other sites

I znowu problem powrócił...tym razem w postaci luźnej kupy u obu psiaków. I to w zasadzie równocześnie...Psiaki cały czas są na karmie Royal Canin gastro intestinal. Czy jest to możliwe, żeby dwa różne psiaki, niepochodzące z tej samej hodowli, w różnym wieku, cierpiały na alergię pokarmową objawiającą się dokładnie o tym samym czasie? (jeden psiak miał wieczorem bardzo luźną kupkę ale jeszcze nie biegunkę, drugi zrobił bardzo podobną na drugi dzień rano). A jeśli to bakterie, robaki albo pierwotniaki czy to możliwe, że w tym samym czasie dają o sobie znać? Powoli zaczynam się załamywać :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Juliusz(ka) niestety nie udało się ustalić co im było :( Po prostu w pewnym momencie samo im przeszło. Niestety od czasu do czasu problem nadal powraca, już nie w takim stopniu ale równocześnie u obu psiaków. Gdyby Tobie udało się czegoś dowiedzieć to też proszę o info. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...