Jump to content
Dogomania

Odchudzanie


nowmaja

Recommended Posts

no właśnie ta pogoda paskudna :/ mój się deszczu boi a śnieg to już w ogóle poza tym zaraz się trzęsie :) a latem jak upały są to też odpada bo boje się że mu serce nie wytrzyma takich długich spacerów więc zostaje tylko wczesna jesień i wiosna :)
co do karmy to ja daje na śniadanie dosłonie kilka gram karmy może ok 30-40 (powinnam ok 150 dzienna dawka) a na obiado-kolacje mięsko i warzywa czasami serek chudy biały.... :) no i tak od kilku dni póki co ;) i w domu przy stole mam codziennie koncert bo mój "dziaduje" jak ktoś coś je a domownicy mówią mi że psa katuje :)

a jaką karmą karmisz? jakąś Light?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ssylwia']no właśnie ta pogoda paskudna :/ mój się deszczu boi a śnieg to już w ogóle poza tym zaraz się trzęsie :) a latem jak upały są to też odpada bo boje się że mu serce nie wytrzyma takich długich spacerów więc zostaje tylko wczesna jesień i wiosna :)
co do karmy to ja daje na śniadanie dosłonie kilka gram karmy może ok 30-40 (powinnam ok 150 dzienna dawka) a na obiado-kolacje mięsko i warzywa czasami serek chudy biały.... :) no i tak od kilku dni póki co ;) i w domu przy stole mam codziennie koncert bo mój "dziaduje" jak ktoś coś je a domownicy mówią mi że psa katuje :)

a jaką karmą karmisz? jakąś Light?[/QUOTE]

moja dostaje RoYal Canin Vet Care Nutrition - normalna karma dla juniorów, tyle ze z linii weterynaryjnej na zmianę z Royalem dla jamników. Daję jej rano i wieczorem po 50 g karmy w dniu kiedy mamy porządny spacer plus troszkę mięsa z warzywami. Jak nie ma spaceru to rano 50g karmy a wieczorem mieso z warzywami, malutka porcja.
Mała wazyła juz prawie 10 kg i wtedy była wizja przejścia na Royal Obiesity specjamnie dla grubasków, ale na szcęscie się udało bez tego. Ale ponoc to świetna karma, znajomi lekarze mocno polecają!

Link to comment
Share on other sites

dla porównania pokazuję moja kluseczkę jeszcze latem:


[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/143/af7b3f9cafd03642med.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl"][/URL]


i juz lżejsza o 1 kg


[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/207/9e3ab4b65947c3a7.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

on na samym suchym nie wytrzyma :/ hmm a może w takim razie zrezygnuje w ogóle z porannego jedzenia i będzie dostawać tylko mięsko z warzywami? :roll:

[URL]http://img197.imageshack.us/img197/583/img0617lv.jpg[/URL]

[URL]http://img36.imageshack.us/img36/9241/img0619f.jpg[/URL]

to mój piesek obecnie - niestety nie potrafie wstawić tych zdjęć w formie zdjęć stąd link :)

Link to comment
Share on other sites

[B]gayka[/B] on nie wytrzyma bo za suchym jedzneiem nie przepada dlatego zjada ok 40g rano i to jest wszystko a czasami zabieram bo zostawia :/ zrobilam mu malutkie porcje mieska wołowego i będę dawać z warzywami (porcje mniejsze niż zwykle) ja już nie wiem co robić z tą parówką ;) taka pogoda to i spacer dłuższy odpada :shake:

Link to comment
Share on other sites

rozumiem Cię doskonale - teraz specery to nic fajnego!! kazdy szanujący sie jamnik nie chadza po deszczu;)
wiesz...to odchudzanie może mu wyjśc na dobre w kwestii marudzenia przy misce z suchą karmą. Oczywiście mięso z warzywami to dobry pomysł.
Trzymam kciuki za odchudzanko i spadam z moją paróweczką na spacer, nie pada, to może połazimy dłużej;)

Link to comment
Share on other sites

[B]gayka [/B]u nas odchudzanie ograniczyło się tylko do mniejszych porcji jedzenia - niestety przez taką pogodę (jest już zimno) nie da się długo spacerować 15-20 min to jest teraz max :shake: coś czuje że mój Mentos odchudzi się dopiero na wakacjach na działce- nie ma tam apetytu a ciągle lata ;)

a co u Was słychać? Twoja sunia to chyba jeszcze młodziutka jest? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ssylwia'][B]gayka [/B]u nas odchudzanie ograniczyło się tylko do mniejszych porcji jedzenia - niestety przez taką pogodę (jest już zimno) nie da się długo spacerować 15-20 min to jest teraz max :shake: coś czuje że mój Mentos odchudzi się dopiero na wakacjach na działce- nie ma tam apetytu a ciągle lata ;)

a co u Was słychać? Twoja sunia to chyba jeszcze młodziutka jest? :)[/QUOTE]


no tak, spacery kiepskie teraz. Rano przed pracą zimno i małej łazic się nie bardzo chce, więc muszę sie nie lada wyslilić coby ją rozruszać. Najsensowniejszy spacer jest w ciagu dnia, no ale to nie ja idę i wtedy mała nie jest spuszczana ze smyczy, no ale chociaz połazi ze 2 godz.
Jak juz mam czas ok. 18 to ciemno i zimno, a malucha nie lubi ani jedenego ani drugiego. Ma 10 m-cy i robi się z niej poważna jamnica:lol:
Zima to kiepski czas na odchudzanie zarówno dla ludzi jak i dla psów. Byle do wiosny;)

Link to comment
Share on other sites

ojej :) to i tak długo spacerujecie - na prawdę bardzo długo w taką pogodę :) Masz wytrzymałego psiaka :cool3: mój jamnior to zaraz się trzęsie i ciągnie do domu więc optymalny czas to max 20 min. Oby do wiosny i lata :) chociaż u mnie z latem też tak średnio bo mój pies jest uczulony na pyłki bardzo wylizuje sobie łapki, ma świąd... i taki okres trwa od maja/czerwca do końca sierpnia więc i spacerki są krótsze żeby ograniczyć wpływ alergenu - ale jak jest na działce to już nie mam na to wpływu :shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]wiska [/B]powiem szczerze nie myślałam bo jestem przeciwniczką ubranek dla piesków - kocham psy całym sercem ale... pies to pies a nie jakiś cudak na smyczy którego stroimy, farbujemy.... :) z całym szacunkiem dla właścicieli którzy to robią ale ja do nich nie należe- uważam że dla psa takie ubranie jest niewygodne :) (pewnie zaraz ktoś powie że nieprawda i że wygodne- nie zgodzę się bo tak na prawde nie wiemy jak jest nigdy nie byliśmy psami i nie wiemy jak oni się czują w takim czymś a chodzą tak bo nie mają wyjscia- właściciel każe... )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']ssylwia-nie myslalas o kupnie ubranka? w nim jamniki-zmarzluchy moga chodzic na dlugie spacery, ktore sa koniecznoscia jezeli chcesz swojego psiaka odchudzic :D[/QUOTE]

może to jest metoda?! jak będzie mu ciepło to nie będzie tak się spieszył do domku!!

Link to comment
Share on other sites

ale jestem zła dziś na swoją parówke :angryy: za kare dziś jeśc nie dostanie - wyszedł na podwórko pobiegać i.... zjadł jedzenie dla kotów masakra miałam ochote go udusić :roll: i takie to jest odchudzanie powiedizałam już że na dwór będzie wychodzić w kagańcu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ssylwia']ale jestem zła dziś na swoją parówke :angryy: za kare dziś jeśc nie dostanie - wyszedł na podwórko pobiegać i.... zjadł jedzenie dla kotów masakra miałam ochote go udusić :roll: i takie to jest odchudzanie powiedizałam już że na dwór będzie wychodzić w kagańcu :evil_lol:[/QUOTE]

no tak, biedak w domu nie dostaje to sobie sam zorganizował:evil_lol:
cwaniaczek!!
odchudzanie psa to nie jst taka łatwa sprawa jak widzać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ssylwia'][B]wiska [/B]powiem szczerze nie myślałam bo jestem przeciwniczką ubranek dla piesków - kocham psy całym sercem ale... pies to pies a nie jakiś cudak na smyczy którego stroimy, farbujemy.... :) z całym szacunkiem dla właścicieli którzy to robią ale ja do nich nie należe- uważam że dla psa takie ubranie jest niewygodne :) (pewnie zaraz ktoś powie że nieprawda i że wygodne- nie zgodzę się bo tak na prawde nie wiemy jak jest nigdy nie byliśmy psami i nie wiemy jak oni się czują w takim czymś a chodzą tak bo nie mają wyjscia- właściciel każe... )[/QUOTE]

Heh ja natomiast uwazam,ze meczeniem psa jest wyprowadzanie go na dwor tylko na 20min bo (szczegolnie jamnik) to pies mysliwski i powinien miec codziennie zapewniony ruch i prace. Ubranka zazwyczasj stosuje sie u ras, o krotkim wlosie badz u nie-posiadajacych podszerstka,i dzieki niemu moja jamnikowa sunia przy -17C moze wychodzic codziennie na 2h spaceru i treningi.
Ja szczescie mojego psa oceniam po jego zachowaniu- gdy jest wesola,skacze,chce sie bawic i z radoscia biega po parku za patykami to widze,ze jest szczesliwa. W zeszlym roku czasem wychodzilysmy tylko na 45min i widzialam ,ze jest nieszczesliwa-stracila ten "blysk" w oku.
reasumujac-uwazam,ze chodzenie w ubranku jest przyjemniejsze od siedzenia caly dzien w domu.
Mowisz tez ,ze "pies to pies" i,ze mamy mu pozwolic nim byc. Niestety rasa jaka jest jamnik nie powstalaby w naturalnym srodowisku tylko wlasnie w skutek ingerencji ludzi.
:)

Link to comment
Share on other sites

Wiska- popieram w 100%. Pies musi cos robić, biegać, tropić , bawic się, rywalizować! Musi cos robić !! Jamnik szczególnie nie nadaje sie na kanapwca. Jak widzę moja sunię w chwili kiedy spuszczam ja ze smyszy na wolnej przestrzni to dopiero wtedy mam poczucie,ze wypełniam obowiązki jako właściciel psa! Jak widze babulinkę z grubym jamnikiem , to:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...