Jump to content
Dogomania

Katalog Hodowli Psy Rasowe w Polsce jesień/zima 2006/2007 - oszustwo czy pomyłka?


bety

Recommended Posts

Dostałam dzisiaj najnowszy "Katalog Hodowli Psy Rasowe w Polsce jesień/zima 2006/2007" i zostałam [B]niemile zaskoczona!!!!!!!![/B] :mad:
Otóż moi drodzy w ww. katalogu zamieszczonych jest 7 artykułów, z czego [B][COLOR=red]aż cztery[/COLOR][/B] :smhair2: z nich były już wcześniej opublikowane w katalogach z lat poprzednich!!!!!:evil: Są dokładnie (słowo w słowo) przedrukowane wraz z materiałami zdjęciowymi!!!!! :zly7:
Żeby nie być gołosłownym:
1) dwa artykuły: "Choroby krążenia" autorstwa p. Małgorzaty Szmurło oraz "Jak poprawić wygląd swojego psa" p. Anny Jaśkiewicz były wcześniej opublikowane w "Katalogu Hodowli Psów Rasowych w Polsce jesień/zima 2001/2002".
2) dwa kolejne artykuły: "Jak fotografować psy?" p. Marcina J. Gorazdowskiego oraz "Myśliwy z kanapy" p. Marty Ciborowskiej - Kubiak (ta pani widnieje jako redaktor katalogu!:icon_roc:) zostały już wydrukowane w "Katalogu Hodowli Psów Rasowych w Polsce jesień/zima 1998/1999".
Jestem z tego powodu mocno niezadowolona, :angryy: wydałam praktycznie niepotrzebnie pieniądze. :madgo: Zastanawiam się czym kierowała się redakcja ww. pisma decydując się na przedruk bądź co bądź starych artykułów. :???: Czyżby nie było nowych tematów kynologicznych wartych opisania? :crazyeye: W tym wypadku, jeśli nie ma kto pisać, ani nie ma ciekawych tematów to może lepiej byłoby nie wydawać tego katalogu? Nie wydaje mi się aby ta "wpadka" była wynikiem pomyłki, pomylenia materiałów itp. - tu chodzi o cztery różne artykuły z przełomu kilku lat!!!!!!! :lmaa:
Tak czy inaczej mam zamiar spróbować wyjaśnić ten (jak dla mnie) szwindel z redakcją katalogu. Zobaczymy jaki będzie tego efekt. Dogomaniaków ostrzegam jeśli macie wszystkie Katalogi Hodowli.... z lat poprzednich - nie kupujcie najnowszego bo to strata pieniędzy. :shake:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja też duuuużo rzeczy czytuję na temat psów i pewnie bym na to nie zwróciła uwagi, gdyby nie fakt, że parę dni wcześniej przejrzałam wszystkie katalogi w poszukiwaniu jednego z artykułów. A że jestem wzrokowcem to zapamiętałam sobie zdjęcia i treść dwóch z tych powtórzonych. Nie wiem czy przypadkiem pozostałe artykuły nie były już wydrukowane. Niestety brakuje mi dwóch katalogów (wiosna/lato 2000 oraz jesień/zima 2004/05) no i nie mogę tego sprawdzić. Jeśli ktoś posiada te dwa katalogi, czy nie mógłby przepisać z nich spisu treści? Mogłabym wtedy sprawdzić z tym najnowszym numerem.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

redkcja poporstu sie nie spodziewala ze ma tak wierne czytelniczki i myslala ze z roku na rok pojawiaja sie nowe twarze a nie ma tych zagorzalch co to sledza kazda pozycje :)

a wy jestescie takie zagorzale i na zlosc pani redaktor prenumerujecie wszystko ojjjj wstydzcie sie - tak niewielkim wysilkiem powstal katalog cieplutki i z jakimi artykulami i co z tego ze z ubieglych lat skoro mozna go sprzedac jak ciepla buleczke ...

chce sie plakac ... za taka cene tego katalogu mozna spodziewac sie lepszych efektow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']redkcja poporstu sie nie spodziewala ze ma tak wierne czytelniczki i myslala ze z roku na rok pojawiaja sie nowe twarze a nie ma tych zagorzalch co to sledza kazda pozycje :)

a wy jestescie takie zagorzale i na zlosc pani redaktor prenumerujecie wszystko ojjjj wstydzcie sie - tak niewielkim wysilkiem powstal katalog cieplutki i z jakimi artykulami i co z tego ze z ubieglych lat skoro mozna go sprzedac jak ciepla buleczke ...

chce sie plakac ... za taka cene tego katalogu mozna spodziewac sie lepszych efektow[/quote]

To cecha dogomaniaka - czytać wszystko. :evil_lol:
Najśmieszniejsze jest to, że nie ma podanego żadnego adresu (czyt. maila) do korespondencji z redakcją. No ale pani "redaktor" ma własną stronę hodowli i prywatnego maila i kilka słów ode mnie jej nie ominie :angryy: :angryy: :angryy:

PS - [B]Filonek[/B] dostałaś artykuł o pomeranianach - pytałam się już ale milczysz i nie wiem czy wszystko OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie wiem, czy w temacie... Czy to jest ten katalog, w którym zamieszczane są hodowle psów polskich? Ile ta publikacja kosztuje? Bo do mnie dzwonił kilka miesięcy temu jakiś facet i oferował mi zamieszczenie informacji o hodowli za dwieście ileś złotych w jakimś katalogu. Podobno okazyjnie, bo już ostatnie hodowle przyjmują:evil_lol: Taki tłok mają:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Filonek[/B] - to dobrze, że doszło. Z panią redaktor jeszcze się nie rozmówiłam, chciałam najpierw znaleźć te brakujące katalogi co by porównać ich treść, ale mi się nie udało. W tym wypadku muszę bazować na tym co mam i "wydziergać" do "sz.p. redaktor" niezłą epistołę z naganą. Jak będzie coś wiadomo to na pewno dam znać.
[B]Kaśka [/B]- to pewnie o ten katalog chodzi (np: cena reklamy kolorowej na 1/2 strony = 220 zł, są też i bezpłatne anonsy, sam katalog kosztuje 12 zł). Ostatnio zareklamowały się w nim też i zagraniczne hodowle.
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, betty. To chyba to. Mam nadzieję, że we wstępie do tego katalogu jest [B]wyraźnie[/B] napisane, że nie są to hodowle uznane np. na wystawach klubowych za najlepsze, najbardziej utytułowane, mające odpowiednie warunki do chowania szczeniąt itp. itd., tylko takie, które zapłaciły za obecnośc w katalogu i że w sumie jedynym kryterium zamieszczenia informacji o hodowli było wpłacenie 220 zł.;)

Link to comment
Share on other sites

Wstępu to tu nie ma jedynie w stopce info, że redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń i reklam. Katalog składa sie z trzech części:
I - artykułów
II - płatnych reklam (takich samych jak w katalogach wystawowych)
III - indeksu hodowców (bezpłatne anonse) - podzielono go na rasy, każdej rasie podporządkowany jest hodowca z namiarami ale bez nazwy hodowli czy imon psów jakie posiada.
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...