Jump to content
Dogomania

Zaprzyjaźnij się z żywiołem.


Karilka

Recommended Posts

Czekunia - ja dobermana zobaczyłam, jak miałam 12 lat - w książce z rasami psów. Wystarczyło! :D
Wtedy jeszcze internet był "dla wybranych" a ja wpadłam w "dobermanomanie" do tego stopnia, że odwrócili sie ode mnie znajomi a rodzice zabrali za wszarz do psychologa.
Psycholog do psychiatry (objawy maniakalne czy coś takiego) a psychiatra - (psiarz) oświadczył, że musze mieć takiego psa, co wywołało skandal w rodzinie, hhehehhe.

Oczywiście w mojej rodzinie psy powyżej 5kg to GIGANTY (yorki, pekińczyki, pinczerki, chiłki) tak więc byłam w tej manii osamotniona do czasu "zinternetowienia" i początków Nadziei Dobermana.

Link to comment
Share on other sites

Ja jak miałam jakieś 7/8 lat zobaczyłam w takiej książeczce dla dzieci labradora, też wystarczyło :P Potrafiłam leżeć pół dnia na łóżku i wgapiać się w zdjęcia labradorów, na ulicy były jeszcze rzadkim widokiem więc jak jakiegoś zobaczyłam, to dostawałam spazmów ze szczęścia. Zwariowałam to tego stopnia, że zaraziłam tym mamę która gdy jakiegoś spotkała na ulicy, nie mogła przejśc obojętnie a potem mi opowiadała jakiego cudownego labradora głaskała. A teraz mamy labradora, i to szaleństwo bo reagujemy na niego codziennie tak, jak lata temu na obce :)

Link to comment
Share on other sites

Od wczoraj MÓJ ci ON :).

Nie zawija na prosiaka. Mnie się bardzo podoba i... ogon już nie przeszkadza. Kocham ten ogon i kocham te uszy.
W sobote mam nadzieje - przyjedzie do mnie Ayia - będą zdjęcia stada (Gamza, Milva, Iwan, Vuko/Eragon.. może kot teżsie załapie i szczurzaki... :).. Zobaczymy!). Tylko jak przekupić Ayię, a zwłaszcza jej TZ, żeby ją puściłna pare godzin :)

Nosi tak jak ma na zdjęciu. Troche na "scorpiona".. Tak jak moja Shila :loveu:..


Chyba się ZAKOCHAŁAM! :loveu:

Byliśmy dzisiaj razem u Dolara
[*]. Wszyscy razem.

Edited by Karilka
Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że cierpi na tym Gamza - to ona była pierwsza, to z nią się bawiłam, ganiałam.. Teraz jest jako "ta druga"..
Vuko/Eragon szaleje z Milvą jak dawna Gamza. Dobrze, bo rudzielec dostał boczkó - tłuścioszków od leżenia i pachnienia :). Ktoś jej daje w kość, wreszcie...
Gamza tylko kamienie i kamienie.. na mojej wsi, w sumie nie ma nic innego do roboty oprócz tych kamieni, patyków i pól... Gamzie to nie pomoże we wracaniu do zdrowia... przydałaby się przebieżka po mieście...
Ona powinna pomieszkać w bloku, żeby codziennie chodzić na smyczy, gdzieś isć, w ciekawe miejsce.. a nie tylko tam, gdzie są jej ulubione kamienie.. szkoda mi jej. Sfiksowała znowu... Ehh:shake:

Link to comment
Share on other sites

No. Mnie sie skraca i jest coś w stylu "Ragon". Pies reaguje... no ale już mu zmieniam.
Będzie miałna imię VUKO:loveu:


[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239445-Bluza-Nike-kosmetyki-FARMONA-klocki-COBI-!!!!!-N%C3%93WKI-SZTUKI!!!!!-7-02-dla-GAMZY!!!?p=20378439#post20378439[/url]

Zapraszam na bazar w imieniu Gamzy!

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-posePu_4EnU/URKyTQbkCxI/AAAAAAAABV8/mUOq2wzRVaM/s720/DSC_0074.jpg[/IMG]

Santa i Vuko .. ah te baby...:shake:

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-SOFvW5Iljxo/URLCWZ84Z9I/AAAAAAAABXA/WUNIHTTLGBA/s512/DSC_0282.jpg[/IMG]
[/CENTER]

Edited by Karilka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']A mnie taki właśnie labrador - przeraża jeszcze bardziej:boom:

Doberman przynajmniej jest krótki i zwarty a labrador? Jak on wygląda z tym passskudnym ogonem?:shake:[/QUOTE]
[I][B]jak możesz! :diabloti: szkoda tylko, że labkom do czegoś ten ogon jest potrzebny jednak :diabloti: i one takie byly OD ZAWSZE :diabloti:
dobek bez ogonka i z kopiowanymi uszami wygląda dostojnie, pięknie , cudnie :loveu:

edit. ale ważne, że Tobie się podoba [/B][/I]:p

Link to comment
Share on other sites

no ciekawe do czego służy Twojemu Toruńskiemu Labkowi ogon?
Tak sie składa, że dobermany świetnie pływają, czego przykładem był Dolce, któremu fale sztormowe, choćby w Bobolinie - nie były straszne. Co dopiero by było jakby miał ogon?

Może swojego pozbaw uszu i ogona- będzie wyglądał równie dostojnie jak ciężki, powolny i niski doberman. Gwarantuje:).
Za to niestety charakteru mu nie zmieni.:shake: A szkoda.

Dlatego ja mam dobermana, Ty masz labradora.

No i mój jest RASOWY:loveu: - hahaha (zawsze chciałam to powiedzieć. Próóżniak! :eviltong:)

[B]Edit:[/B] dużo bardziej podoba mi się naturalny doberman niż labrador.
Ładnemu we wszystkim ładnie. A labkowi to już nic nie pomoże :evilbat:
(chociaż podoba mi się kilka labradorów... no ale ciiisza)

[B]Edit2:[/B] Nie chciałabym, żeby mój pies przechodził przez coś takiego:
[URL]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cY3XM9JzmKY[/URL]
ani takiego:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=WIX6f5ScBuQ[/url]

Edited by Karilka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']
No i mój jest RASOWY:loveu: - hahaha (zawsze chciałam to powiedzieć. Próóżniak! :eviltong:)
[/QUOTE]
[I][B]SNOB :diabloti::diabloti::diabloti:

każdy ma swoje gusta, chociaż jakby ktoś umiał zrobić symulację labka bez uszu i ogona to chętnie bym zobaczyła :diabloti:
Ale gdybym kiedyś się zdecydowała na dobka to tylko ciętego w komplecie.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Moja mama (która uwielbia Shilę) powiedziała : "Sonia (moja poprzednia suczka-dobermanka) to miała klasę, prawdziwa dama. A Shila to taka śwarna dziewucha od krów".
Krzyś się obraził :razz:. Nie wiem czemu. Ja uwielbiam krowy - są mądre i śliczne. Mam w domu całą kolekcję różnych krowiastych, więc Shila pasuje :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...