Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Nika&Luna

Golden i canicross ?

Recommended Posts

Mam pytanie .. no chciałam się spytać czy goldeny retriever nadają się do tego . Ja z moją sunią ( 12 miesięczną ) próbowałyśmy zabawę z agility , ale wychodziły nam tylko skoki przez przeszkody ;) Pomyślałam potem o zaprzęgu ponieważ kocham tan sport . No ale przecież z jednym psem , na dodatek goldenem nie dam rady . Więc może canicross ? Od tygodnia biegam z psiną po lesie . Jak narazie mój sprzęt wygląda tak ; Luna ma założone puszory ( takie zwykłe ;p) do nich zapiętą smycz ( 150 cm chyba ), ja mam jeszcze inną smycz przepasaną w biodrach i do tej dopinam tamtą ;D Bez profesjonalnego sprzętu narazie bo nie wiem czy w ogóle goldeny mogą brać udział w tej zabawie ..
Kiedy z powiem jej 'na przód' lub 'dalej' leci jak torpeda , lekko i równo ciągnąc mnie i tak potrafimy przebiec 1km - 2km . Ale czasem nagle zatrzymuje się , lub ucieka na boki bo np. usłyszała coś ciekawego ;/ No i jeszcze chciałabym wiedzieć jak psa bardziej zmotywowć do ciągnięcia ?

Jest wolna od dysplazji !

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli chcą to mogą :)
przede wszystkim jeśli pies ma fajnie biegać i ciągnąć to musi wiedzieć że to praca i nie może się rozpraszać;)
czy jak chodzisz z nią na spacery to też w tych szelkach ? pewnie wtedy wymagasz od niej dyscypliny i nie pozwalasz ciągnąć więc jeśli chcesz żeby jej na tym zależało to dobrze by było jakby nauczyła się rozróżniać obroża lub quardy= spacer, sledy=ciągnięcie
druga sprawa jest taka że to ty masz decydować kiedy jest koniec treningu. jeśli pies traci zainteresowanie przerwij natychmiast, dobrze by było przerwać w najfajniejszym momencie aby pies dobrze to skojarzył i chciał więcej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×