Jump to content
Dogomania

Canicross


Nika&Luna

Recommended Posts

Witam !
Posiadam goldenkę ( 12 miesięcy ) . Próbowałam z nią agility , ale wychodziły jej tylko skoki przez przeszkody ;) więc postanowiłam zacząć przygodę z innym sportem i pomyślałam o canicrossie .
Ale do rzeczy ;
Noo ,bo ja nie wiem czy się nadajemy :oops: . Goldeny mogą brać udział w canicrossie ? Już kilka razy biegałam z nią po lesie i nawet , nawet nam to wychodziło. Ładnie i równo ciągnie , ma dużo siły i niezłą kondychę ;)
No i patrzyłąm na sprzęt .. Manmat ma fajne rzeczy , ale trochę to kosztuje ;/ Tnz. uzbierałoby się z czasem ;p

Chcę tylko wiedzieć czy goldeny nadają się do tej dyscypliny sportu .
Dzięki za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy w tym roku na zawodach w Minikowie i w canicross startowały także rasy spoza ras zaprzęgowych - foxterier i bulterier. Pytaliśmy organizatorów czy są jakieś ograniczenia ras, dowiedzieliśmy się, że pies musi ważyć ponad 12kg wg regulaminu i to jest jedyne kryterium. Także golden może jak najbardziej brać udział w canicrossie. Sprzęt trochę kosztuje, ale jest wart swojej ceny ;) dobre szelki, linka i pas to podstawa by było wygodnie i bezpiecznie i dla Ciebie i dla psa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...