Jump to content
Dogomania

jazda konna <3


ordinary girl

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

[quote name='emhokr']tarant (czyli ten biały - to tarant, few spots, wiernie przekazuje maść, tylko kropki, poza 8-ma mu wyjaśniały) to sp (niektórzy mówią, ze małopolak) - o. Denar młp, m. Otu xx
gniady to zwierzak urodzony w ZSRR kilkanaście kilometrów od Mokswy, przyjechał do Polski w wagonie konie na rzeź - gonitwy pozrywały mu ścięgna, raz się wyleczył, za drugim razem było już ciężko. jest kłusakiem rosyjskim z dziada pradziada [/QUOTE]
O, jeździłam na kłusaku :) Ale na orłowskim, też ( podobno ) z Rosji przywiezionym. A ten Twój nieźle się trzyma, tak jak tarant z resztą.
Ale ja chyba jeszcze na własnego konia nie jestem gotowa, mam krytyczne zdanie o mym poziomie jeździectwa i zawsze chcę jeździć jeszcze lepiej. Chociaż podobno dobrze jeżdżę, nawet słyszałam takie opinie od instruktora po " zawodach " obozowych, że powinnam na prawdziwe zawody jeździć :) A koników mimo wszystko zazdroiszczę.,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Memik']znacie może jakieś inne chody oprócz tych podstawowych (cwał, galop, kłus, stęp)???[/QUOTE]
tolt - czterotaktowy chód, tzw. " galopujący stęp " .
inochód - chód wyścigowy, w trakcie którego unoszą się na przemian nogi po jednej i po drugiej stronie - dwie lewe, dwie prawe, dwie lewe, dwie prawe, itd., itd., itd.
Jeszcze sa chody " amerykańskie", usmiać sie można, jak się poruszają niektóre rasy z krwią morgana i kłusaków :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Konie to moje marzenie od zawsze, niestety zawsze coś stało na przeszkodzie żebym mogła to marzenie zacząć realizować. Teraz w końcu w wieku 24 lat zaczęłam się uczyć jeździć. I teraz pytanie do Was, ile czasu zajęło Wam aby zaczęliście w pełni współpracować z koniem i czuć się pewnie w siodle?

Link to comment
Share on other sites

Kupno konia jest drogie a jak się trzyma go w stajni u siebie to koszty utrzymania są na prawdę tanie.
Jak się ma łąkę to wystarczy jakieś 100zł miesięcznie.
Zimą drożej bo koń nie ma łąki i trawy, ale jak się w lato ukosi łąkę wysuszy to am się siano.
Miałam swoje 4 konie u siebie w stajni i wiem :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ja też sie muszę pochwalić. Mam piękną 6 letnią gniadą klacz Felde Dame C czyli po prostu Dama. Oraz ok. 8-9 letnią kasztanowatą klacz (polski koń zimnokrwisty) o imieniu Brama-ale ja wołam do niej Kaśka. To są moje prywatne konie , które trzymam u siebie.mam posesje 2 hektarową. Na 1 h jest dom, duuuuuża obora, 2 garaże i wiata. A na drugim hektarze był sad, który przekształciliśmy na padok dla konisi. Tak więc cały czas mam je na oku, co spojrze przez okno. Na wiosnę będą kryte i na następną wiosnę będę miała malutkie :) chciałam dodać zdjęcia ale kurde nie mogę

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Diana21']To maja klaczka Dama
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=BzFxvWveuic[/URL][/QUOTE]

[quote name='Diana21']A to Kaśka
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=VUrMeeRCu4M[/URL][/QUOTE]

oj jak ja Ci zazdroszczę też bym chciała mieć własnego konia,
Twoje konisie są cudowne <3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...