Jump to content
Dogomania

PIES - w historii, sztuce, kulturze, mitologii, symbolach


Judit

Recommended Posts

Witam,

Piszę pracę licencjacką na temat przedstawień psa w historii, kulturze, mitologii, symbolach, oraz sztuce - malarstwie.
Jakie role pełnił w życiu pies na przestrzeni dziejów i jak był przedstawiany w malarstwie.

Mogłabym prosić was o pomoc w znalezieniu materiałów na ten temat? ;)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, ciężko będzie. W sumie nie spotkałem się aby ktoś kiedyś pisał albo opisywał w literaturze psy.
Chociaż mogę być w błędzie. Pies towarzyszył od dawna człowiekowi.
Więc na pewno się coś znajdzie.
Chyba coś mi świta, że na dworach królewskich były psy i przeważnie te rasy do polowań na lisy.
ale też były na dworach małe pieski - chyba latrerki jako przytulanki.
Pozdrawiam,
Daniel
[url]http://carmenmojpsiak.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Mam książkę Desmonda Morisa. Opisuje tutaj wykorzystywanie psów w starożytności do walk na wojnach oraz służbie człowiekowi.
Radzę ściągać małe kawałki różnych książek bo dużo na ten temat w jednej ciężko znaleść .

Polecam też ten artykuł można dużo z niego się dowiedzieć.

[url]http://www.klubmolosa.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=80[/url]


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']Piszę pracę licencjacką na temat przedstawień psa w historii, kulturze, mitologii, symbolach, oraz sztuce - malarstwie.
Jakie role pełnił w życiu pies na przestrzeni dziejów i jak był przedstawiany w malarstwie. Mogłabym prosić was o pomoc w znalezieniu materiałów na ten temat? ;)[/QUOTE]

Materiałów nawet w języku polskich jest całe mnóstwo, spokojnie dałoby się zebrać w ciągu dwóch dni przy pomocy neta - materiały wystarczające do magisterki. Nie mówię juz o szperaniu po biblotekach.
Wszelkie tego rodzaju prace mają w zamyśle sprawdzić samodzielność osoby piszacej taką pracę, rozumiem że poprosiłabyś o pomoc dot. jakiej konkretnej sprawy, co do której wiadomości rzeczywiście trudno zdobyć, ale proszenie mówiąc brzydko "o odwalenie" całej całej kwerendy za Ciebie nie jest fajne.
No ale cóż, ja nie jestem z "pokolenia neostrady" i chyba mam troszkę za staroświeckie podejście do chodzenia na skróty.

Link to comment
Share on other sites

A czy ja pisałam że nie mam żadnych materiałów? mam. Czy napisałam by ktoś napisał pracę za mnie? nie. Albo lepiej żeby mi przesłał wszystkie materiały jakie tylko istnieją? nie.
Poprosiłam na forum o pomoc bo być może ktoś z was ma ciekawą książke/artykuł/gazete której ja jeszcze nie znalazłam, gdzie mogą być informacje poruszające problem psa na przestrzeni dziejów.
Nie proszę o "odwalenie" wszystkiego za mnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']Nie proszę o "odwalenie" wszystkiego za mnie.[/QUOTE]

Bardzo mnie to cieszy. Ale skąd ktoś ma wiedzieć, co masz a co nie ? :evil_lol:
Na początek pytanie - na ile stron ma być ta praca ? Bo aby opracować to co zamierzasz na takim minimalnym poziomie to Twoja praca powinna liczyć parę tomów. Wiesz, ale z samego "Charta polskiego w historii, kulturze oraz sztuce" można spokojnie napisać magisterkę. Jak zamierzasz więc zawrzeć w swojej pracy zakres, o którym mówisz w pierwszym poście, za bardzo nie rozumiem. Czy temat przedyskutowałaś już z promotorem ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...