Jump to content
Dogomania

przenoszenie miedzy odzialami


briards

Recommended Posts

Mam pytanie czy wiaze sie to z jakimis kosztami czy tylko z jedna wizyta w zk, tym 'nowym'?

Wlasnie dostalam rodowod z zagranicy i chcilabym zarejstrowac psa w polsce a to chyba troche trwa no i nie wiem czy mam pojsc tu gdzie jestem teraz i nie bedzie problemu czy lepiej zaczekac do nowego miejsca zameiszkania, czy tez np juz teraz moglabym zaniesc papiery do tego gdzie sie przeprowadzam juz teraz choc przeprowadzka za kilka tygodni?

Prosze o rade nigdy przedtem nie mialam takiego problemu

Link to comment
Share on other sites

lepiej poczekaj inaczej teraz będziesz musiała zapłacić składkę za 2004, koszty rejestracji i nostryfikacji w Twoim obecnym oddziale a po przeprowadzeniu się i zmianie oddziału znowu będziesz musiała zapłacić składkę i rejestracje (swoją psa itd) tylko koszty nostryfikacji Ci odejdą, proponuje jak najszybciej przenieść sie do nowego oddziału i jucz tam wszystko załatwiać.

Musisz powiadomić swój obecny oddział gdzie sie przenosisz i oni w ciągu (o ile dobrze pamiętam) 30 dni muszą przesłać karty sztywne Twoich psów do nowego oddziału

Link to comment
Share on other sites

Ja przenosilam niedawno psa i nie musisz powiadamiac starego oddzialu,wystarczy ze zglosisz sie w nowym,oni wszystko zalatwiaja,oczywiscie placisz koszty rejestracji i oplacasz skladke za dany rok jesli jej jeszcze nie oplacilas.No i czekasz,czekasz,czekasz.........

Link to comment
Share on other sites

dzieki za odpwoiedzi. wyglada to tak, ze w tej chwili nie jestem w zadnym odzdziale, moj stary pies ma 10 lat i jest zapisany na mame no i zreszta ma on 10lat to go nie potrzebuje nigdzie przenosic on juz jest na emeryturze, a drugi pies to wlasnie szczeniak z zagranicy, ktory jest na mnie i przydomek i hodowla tez beda moje.

moge zaczekac te kilka miesiecy tylko w miedzyczasie chcialabym pojechac na wystawy np do grudziadza i byc moze opola, no i czy wtedy bym musiala placic wiecej za wystawienie psa niz jak juz go zarejestruje.

w rodowodzie zagranicznym ma wpisane, ze wlasciciel jest w Polsce..

Link to comment
Share on other sites

lepiej poczekaj inaczej teraz będziesz musiała zapłacić składkę za 2004, koszty rejestracji i nostryfikacji w Twoim obecnym oddziale a po przeprowadzeniu się i zmianie oddziału znowu będziesz musiała zapłacić składkę i rejestracje (swoją psa itd)

to nie do końca tak :great:

Składka za dany rok raz zapłacona jest aktualna we wszystkich oddziałach. Co innego rejestracja psa, ale to jest bodaj 16 zł :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ja też mam pytanie związane z przenoszeniem się między oddziałami. W 2003 roku zapisałam się do zwiazku, opłaciłam składkę, wpisowe, itd.

W tym roku w związku ze stratą psa nie płaciłam składki, ale teraz mam szczeniaka i planuje w 2005 znów powrócić do zwiazku, tyle że do innego oddziału. Tak więc jeśli w styczniu 2005 r. zgłosze sie do nowego odziału to będę traktowana jako członek czy jak nowy? W związu z czym jakie opłaty będę musiała ponieść w tym pierwszym przypadku-składkę za 2004 i 2005, czy tylko za 2005 rok?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...