Jump to content
Dogomania

Karma ANF


JASMIN

Recommended Posts

Witam!
Moim zdaniem jest lepsza od Eukanuby i RC,ale zbyt droga-porównaj skład innych znanych karm z wyższej półki,a zobaczysz,ze są dobre,nie ustępuja ANF,ba-nawet mozna by powiedzieć,iż są lepsze.Jedynym plusem jest to,ze karma jest pakowana beztlenowo,ale żadnych rewelacji.Za to cena szokuje.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie znam ANF, bo jeszcze go nie sprawdzaliśmy, ale jeśli chodzi o ceny karm z wyższych półek to po dokładnym przeliczeniu dawek dziennych nie wyglada to tak koszmarnie.

Kupiliśmy ostatnio dwie karmy, pierwsza - Olivier o wysokiej jakości (karma duńska robiona w Kanadzie, skład kurczak (z hodowili naturalnie karmionych, bez hormonów i antybiotyków), mączka z kurczaka, ryż; bez odpadów, glutenu, pszenicy. 15kg - 199zł

Druga, karma średniej jakości - ACANA - 15kg - 145zł

No i wszystko niby fajnie, ale jak się zaczyna czytać dawki dzienne

Olivier - 150g a ACANA 350g, czyli ACANA skończy się dwa razy szybciej. Jeśli możesz sprawdź dawkę dzienną ANF. Wtedy wyjaśni się sprawa kosztów.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, za podwójnego posta. Zajrzałem do linku powyżej i znalazałem skład i dzienne dawki.

Skład karmy dla szczeniąt:

[SIZE=2]"Mięso z kurczaka, ryż browarniany, kukurydza, pszenica, pochodne warzyw, tłuszcz drobiowy ( konserwowany naturalnymi antyoksydantami - witamina E ), suszone jajka, mięso rybie, lecytyna , witaminy, minerały, drożdże. Bez dodatku Ethoxyquin jako środka konserwującego, sztucznych substancji koloryzujących i smakowych i zapachowych."

Stawka dzienna dla szczenięcia ok. 15 kg w wieku 5 miesięcy to 250-460 gram

Na podstawie analizy składników nie rekomendowałbym tej karmy za tą cenę. Z pięciu podstawowych składników karmy, tylko jeden jest pochodzenia zwierzęcego - kurczak. Kukurydza i pszenica należą do najgorzej przyswajanych przez psy zbóż. Poziom przyswojenia białek z kukurydzy i pszenicy oscyluje gdzieś w okolicy 50%, ryż przyswajany jest w około 75%.

Dodatkowo jedyny składnik zawierający białka pochodzenia zwierzęcego to mięso z kurczaka a nie mączka. Mięso z kurczaka w trakcie procesu tworzenia karmy straci ponad 70% swojej pierwotnej masy, gdyż woda zawarta w mięsie ulegnie odparowaniu. Można założyć więc, że ponad 80% zawartości tej karmy to mieszanka zbożowa.




[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='darek']Witam!
Moim zdaniem jest lepsza od Eukanuby i RC,ale zbyt droga-porównaj skład innych znanych karm z wyższej półki,a zobaczysz,ze są dobre,nie ustępuja ANF,ba-nawet mozna by powiedzieć,iż są lepsze.Jedynym plusem jest to,ze karma jest pakowana beztlenowo,ale żadnych rewelacji.Za to cena szokuje.
Pozdrawiam.[/quote]

A czy mogłabyś zdradzić jakie to karmy są Twoim zdaniem lepsze od RC i Eukanuby? Pytam bo na razie karmię właśnie RC i Eukanubą a słyszałam, że ostatnio te karmy znacznie się pogorszyły. Od razu mówię, że nie zależy mi na cenie ale jakości na karmy aby była najlepsza dla moich psiaków.;) Zastanawiam się na co przejść ale jak na razie nie mam pojęcia...:roll: Taki duży wybór karm na rynku a ja nie mam pojęcia co wybrać...

Link to comment
Share on other sites

[B]Kretbor,[/B] a możesz napiać coś więcej o karmie Olivier? Gdzieś się na nia w necie natknęłam, zle nawet nie pamiętam gdzie... Zaciekawiła mnie ;)

A o ANF mam takie samo zdanie, jak ty ;) Płaci się raczej za marketing, niż za faktyczną jakość...

Link to comment
Share on other sites

Nazwę pomyliłem :) prawidłowa to Oliver's - mają swoją stronę [url]http://www.olivers-petfood.com[/url] w Polsce można tę karmę nabyć na Animalii.

Składniki wyglądają przyzwoicie np. seria MAXX Energy:

"Chicken meal, fresh chicken, rice, ground corn, chicken fat, beet pulp, chicken liver digest, flax, com-plete mineral and vitamin supplement, yeast culture, dried whole egg, inulin, yucca shidigera"

3 z 4 bazowych składników są dobrze przyswajalne, dodatkowo są dwa żródła białka zwierzęcego.

Producent zapewnia, że produkty użyte do produkcji nie są modyfikowane genetycznie, dodatkowo uzywane mięso jest bez hormonów i antybiotyków

Opakowanie wygląda zabawnie, gdyż jest to po prostu czarny plastikowy worek z nalepką.

Jeżeli chodzi o to jak podchodzą do tej karmy nasze psiaki. Nie rzucają się na nią szczególnie łapczywie, ale zjadają i widać, że nie są po niej głodne. I załatwiają sie po niej rzadziej, tylko raz dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Jasmin-RC i Eukanuba to dwa"giganty" w branzy karm dla zwierząt(tut.mowa o psach),jak łatwo sie domyślic,bija sie o klienta na rózne sposoby,moga to być hasła typu zdrowe kości,piekna sierść itp lub podpisywanie umów z ludźmi,którzy będą zajmowac sie promowaniem produktu na mniejsza lub wiekszą skale jak np wet,sprzedawcy w sklepach-ich celem jest"uświadomienie" potencjalnym ludziom tudzież laikom,ze owy produkt jest the best i nie ma lepszego i najlepiej go kupowac.To moje zdanie,nie musi sie nikt z nim zgadzać,ale nie pisał bym tego gdyby nie było to prawdą.
Psa(np mojego) nie karmi wet.,sprzedawca bądź dystrybutor tylko opiekun,on sam musi dojśc droga błędów do tego co dla jego psa bedzie dobre,bo jak wiadomo każdy psiak jest inny i nie musi wcale jeść karmy,którą wet "zaleca" lub pani w sklepie zoolog z pieknym uśmiechem na twarzy mówiac"moje psy sie na tej karmie wychowały i wygladaja przepieknie"-ok,ale czy tak bedzie też np z moim psem?Niewiadomo,trzeba sie przekonac,by to stwierdzic.Wniosek jest taki-nie ma jednej najlepszej karmy dla psów,rynek jest bogaty,psa karmi sie tym co mu służy.
Jeszcze jedno-RC wymyśla coraz to nowsze"linie"dla psów róznych ras-po co?Ano po to,by przyciagnac klientów-czysty chwyt marketingowy.
Radziłbym Ci przeanalizowac składy karm,wtedy dojdziesz do wniosku,którą kupić,jak pies zaakceptuje(bez sensacji,bez uszczerbku na wyglądzie) to taka karm i juz,jak n,to szukaj dalej,az utrafisz na odpowiednią.
P.S.
Ja karmie Nutro Choice swojego psa i nie mam jak narazie zastrzeżeń co niej,a kończy sie juz trzeci worek(w tym dwa po 18kg)

Link to comment
Share on other sites

Darek, dzięki za pomocne sugestie. Jak na razie to zauważyłam, że bynajmniej moje psy lepiej wyglądają na RC niż na Eukanubie, choć nie mogę obiektywnie ocenić czy to sprawa karmy ponieważ podaję też olej lniany lub z pestek winogron oraz biotyne więc to również ma wpływ na wygląd włosa. Nad Nutro Choice też się zastanawiałam ale jak na razie zostaję przy RC i myślę na co się zdecydować...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...