Jump to content
Dogomania

Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?


Gosia>>>

Recommended Posts

[quote name='mala_czarna']Ech. W dobie internetu, pomijając już fakt, że jednak nie wszyscy mają do niego dostęp, wyszukiwarek i specjalistycznych stron, można również zrobić z siebie głupa. [/quote]

E? No dobra - dla mnie ktoś, kto się chwali jak może i o mało nie pęknie z dumy, bo ma psa, którego "rasy" nawet nie potrafi wymówić jest śmieszny. Skoro tak się chce chwalić, żeby wszystkim sąsiadom gały wylazły, to niech chociaż się mówić poprawnie nauczy. EOT?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='evl']E? No dobra - dla mnie ktoś, kto się chwali jak może i o mało nie pęknie z dumy, bo ma psa, którego "rasy" nawet nie potrafi wymówić jest śmieszny. Skoro tak się chce chwalić, żeby wszystkim sąsiadom gały wylazły, to niech chociaż się mówić poprawnie nauczy. EOT?[/quote]

Ok. Zasadniczo to chodziło mi o to, że nie podciągnęłabym tego pod chamstwo (vide tytuł topika), ale pod ignoranctwo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Kurna, skąd w ludziach piszących o chamstwie innych tak mało tolerancji? Nie przyszło Ci do głowy, że nie każdy zna rasy psów, nie mówiąc już o prawidłowej wymowie? :shake:[/quote]


Wiesz,jesli mówi to moja babcia to nie mam nic do tego,nawet poprawiać mi jej nie wypada. Ale jak pisze to osoba w ogłoszeniu o sprzedazy szczeniąt,to mamy prawo się czepiać,czyż nie?

Link to comment
Share on other sites

Z wilczakami dopiero jest jazda...

Wilczek? Wilczur? Że jaki on jest? Ale jak to czechosłowacki?

I tak w kółko. :P

Czasem mówię, że to wilk z lasu, bo już mi wszystko opada na pomysły ludzi. Najbardziej mnie śmieszy jak go biorą za pięknęgo ONka z prostymi plecami. Co jak co, ale głowy to Baaj nie ma owczarkowej. Ale pal licho - u nas wszyscy to znawcy kynologii. Ja rzadko pytam jakiej rasy jest pies, a jeszcze rzadziej czy ma rodowód. Prosta przyczyna - szkoda mi nerwów na ludzi.

Link to comment
Share on other sites

ja kiedyś popełniłam gafe...na trening przychodzila dziewczyna z suką, na oko wyglądało to jak wilczasto-bury mieszaniec onka, sredniej urody zreszta

no i byłam przekonana ze to kundel a to jest suka owczarka niemieckiego z zaj.. czeskim rodowodem z linii uzytkowej:evil_lol:

wstyd mi bylo naprawde

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NatiiMar']P.S. Pomylić się w pisowni pittbull czy pitbull to pikuś. Gorzej przecież powiedzieć picbul,lablador,albo trrerier,bo i tak słyszałam....[/quote]


a ten picbull to nie był może na oko taki jakiś BRONZOWY,:rolleyes: bo jak brązowy to moze komuś się od piz buin skojarzyło... albo jakoś :???:

Link to comment
Share on other sites

Sam kiedys sie zastanawialem nad wilczakiem, ale hodowcy mi go wybili z glowy :evil_lol: Ale pamietam co sie na wystawie dzialo, jak wilczaki byly - patrzcie, patrzcie, ze ci ludzie sie tak nie boja, ale czy to w ogole legalne jest, zeby wilka trzymac, ale te wilki sie musza meczyc na smyczach, ciekawe jak je oswoili, mamo mamo kup mi wilka... :evil_lol:

Swoja droga, to czy ludzie w zyciu wilka nie widzieli? Owczarek - wilk. Husky - wilk. Malamut - wilk. Byle bylo w miare duze, mialo gesta, nie-gladka siersc i byle mu uszy staly - wilk. Szkoda, ze nie mamut :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']ja kiedyś popełniłam gafe...na trening przychodzila dziewczyna z suką, na oko wyglądało to jak wilczasto-bury mieszaniec onka, sredniej urody zreszta

no i byłam przekonana ze to kundel a to jest suka owczarka niemieckiego z zaj.. czeskim rodowodem z linii uzytkowej:evil_lol:

wstyd mi bylo naprawde[/quote]
No bo tak zazwyczaj jest :evil_lol: jak pies nie jest zbytnio zadbany i jest rasowy(R=R) to ludzie biorą go za zwykłego kundla:eviltong: Jak ja pojechałam z moją suczką (kundelkiem) na wakacje w tamtym roku, miała 5 mies. to wszyscy mnie zaczepiali i mówili jaki śliczny labradorek, pewnie rodowód też ma? :evil_lol: a ja w śmiech i mówię, że to zwykły kundelek jest, a wszyscy takie gały i nie wierzą, że Nuka to nie labrador chociaż nigdy do niego nie była podobna :evil_lol: ale fakt ludzie często mylą Nukę z jakimś rasowym psem bo Nuka jest naprawdę zadbana, pięknie jej się sierść błyszczy i jest dobrze odżywiona, więc co tu się dziwić xD:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']No bo tak zazwyczaj jest :evil_lol: jak pies nie jest zbytnio zadbany i jest rasowy(R=R) to ludzie biorą go za zwykłego kundla:eviltong: [/quote]Moj jest zadbany, blyszczacy i w ogole, a tez go ludzie za kundla biora :evil_lol: Najczesciej za miksa bernenczyka i labradora [???], lub skundlonego rottweilera - i czesto po spojrzeniu widac, ze jak mowie, ze to duzy szwajcarski pies pasterski, to sa swiecie przekonani, ze wymyslam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

hahhahah dobre :evil_lol: ej a zauważyliście, że nawet jak ludzie się an rasach nie znają to wiedzą jak wygląda:
-york
-labrador
-owczarek niemiecki
-ratlerek
-amstaff
-pittbull
-doberman
i tych ras ze sobą już nie mylą:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='budyniowa']coś ty, są bardziej poinformowani- jeszcze jamnik i pudel :cool3: :lol: raz moja koleżanka stwierdziła że Grand [golden] musi być mieszańcem labradora. :lol:[/quote]

Bo jest- podobno golden pochodzi od laba i czegos (nie pamietam czego)

Link to comment
Share on other sites

An1a,to prawda. Ludzie mylą te rasy i to nagminnie. Ostatnio słyszałam tekst "a widziałas w telewizji jakiego prezydent USA ma solicznego pudelka? To miniaturka jest,ale piękny..."
Słyszałam tez jak na rottki mówią dobermany, albo myli im się doberman z bernardynem...
Ale najlepsze jest to "a Kowalscy sobie kupili pieska. No tego,no...Lassie!"

:cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

Odbiegł,odbiegł:)

Ludzie tak mają. Na dalmatyńczyki mówią Pongo, na szkockie Lassie,a na bernardyny Bethoveen... Ale ci to przynajmniej jkies pojęcie mają:razz:

Jak juz tak offujemy,to zobaczcie filmik naszej kampanii:
[URL]http://www.vimeo.com/5606074[/URL]

Link to comment
Share on other sites

To ja odbiegnę od obecnego tematu :evil_lol:

Idę dzisiaj z koleżanką do sklepu no i oczywiście z Timkiem, a po drugiej stronie idzie facet, a przd nim śliczna suka labradora. Wyglądała jakby niedawno urodziła i w pysku niosła jakiś koszyk. My od razu takie romantyczne, że ona w tym koszyczku ma te malusie szczeniaczki i wzruszone przeszłyśmy na drugą stronę, żeby podpatrzeć i się pozachwycać. Podchodzimy, a w koszyku 2 puszki piwa(nie napiszę jakiego, bo nie chcę robić kryptorekalmy:evil_lol:) :crazyeye:. My zdziwione patrzymy na faceta, a on już widać wypił wcześniejszą zawartość koszyka i szedł uzupełnić zapasy z charakterystycznym bełkotem rzekł:
- Macie jakiś problem? :diabloti:

Chociaż z drugiej strony to niezły pomysł. Tak wytresować psa to też sztuka :razz: Albo umówić się ze sprzedawcą, dawać psu listę i pieniądze i niach chodzi za nas po zakupy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

...a ON, to każdy czarny podpalany, większy psiak :evil_lol:

[B]stratoos[/B], fajne psisko spotkałaś :)
Moja też nosi w pysku zakupy... z tym, że nie bezinteresownie - są to przeważnie rzeczy z zoologa, czyli te, które itak miały trafić w jej pyszczysko :)

Link to comment
Share on other sites

Hexolina bardzo lubi nosić zakupy i muszę z nią walczyć, żeby mi nie wyrywała reklamówki :evil_lol:. Ludzie albo się uśmiechają i zachwycają albo komentują, że dręczę biednego psa. Jak niosła 1,5 litrową wodę to babcia jakaś mnie mało wzrokiem nie zabiła, aż się zastanawiałam czy po TOZ nie zadzwoni :evil_lol:. Ale zabranie jej zakupów z pyska wymaga dużo energii i pozwalam jej nosić. Nauczyła się jak była jeszcze szczeniakiem i nosiła pyszne wędzone kości, no i zostal jej nawyk. Zauważyłam, że ludzie nawet wtedy psy skracają na nasz widok :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Chociaż z drugiej strony to niezły pomysł. Tak wytresować psa to też sztuka :razz: Albo umówić się ze sprzedawcą, dawać psu listę i pieniądze i niach chodzi za nas po zakupy :evil_lol:[/QUOTE]
To ja widziałam na Animal Planet,jak pani wysyłała psa z pieniędzmi,listą zakupów i przyczepionym do niego koszykiem na kółkach (to był duży pies,nie pamiętam jakiej rasy). Ekspedientka wkładała mu te rzeczy do koszyka,kasowała i piesek wracał do domu (czasami też z panią chodził). Ciekawe ^^

Mój to nie potrafi-może go nauczę,ale będzie ciężko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zWiErZaKoMaNkA']To ja widziałam na Animal Planet,jak pani wysyłała psa z pieniędzmi,listą zakupów i przyczepionym do niego koszykiem na kółkach (to był duży pies,nie pamiętam jakiej rasy). Ekspedientka wkładała mu te rzeczy do koszyka,kasowała i piesek wracał do domu (czasami też z panią chodził). Ciekawe ^^

Mój to nie potrafi-może go nauczę,ale będzie ciężko :)[/quote]

Mama opowiadała mi o takim przypadku,kiedy jeszcze mieszkała w Katowicach pewien niewidomy miał ślicznego mieszańca,który chodził mu codziennie po zakupy. Pod koniec miesiąca pan regulował rachunki. Pomysł świetny,ale co wtedy kiedy towar zostanie zatapiony dwoma innymi? Pies wybierze co lepsze? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...