Jump to content
Dogomania

Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?


Gosia>>>

Recommended Posts

[quote name='Vectra']Łysej glacy nie mam , bo zmarzluch jestem , ale od pół roku , jestem szczęśliwą posiadaczką blond balejażu ... no w końcu muszę do psów pasować .... :evil_lol:[/quote]
Robisz postępy zatem...:evil_lol: Brzmi obiecująco.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='DuzyTomek2007']Podobnie jak to że ktoś widział yeti. No i łosie są zagrożone przez polowania w Polsce[/quote]
Nie interesowalem sie tematem losi, ale jesli caly czas meczysz ten jeden przypadek w Wawie, to zalosne.

[quote]Sznaucer zwierzynę? Kreta? Różnica duża bo rozbieżności w karze są spore. Strata psa niestety nieodwołalna :-([/quote]To wytlumacz przestraszonej sarence, ze piesek jest malutki i jej krzywdy nie zrobi. A juz napewno jej nie zagoni na smierc, czy nie odgoni od reszty stada i ta sie nie zgubi. A pozniej lec tlumaczyc antylopie, ze hiena tez jest mala w stosunku do niej i tez jej nie zrobi krzywdy przeciez.

[quote]Na łące widoczność dobra.[/quote]Na prawdziwej lace, czy takiej parkowej, gdzie trawka jest regularnie przycinana, a teren wyrownany i nie ma czegos takiego jak np. slady po czolgach? :evil_lol:

[quote]Zrób ekpseryment, zadzwoń. Nie wiem jak u ciebie, w Krakowie w przypadku zgłoszenia strzelania z broni palnej zrobiłoby się niebiesko w parę minut.:evil_lol:[/quote]To ty zrob eksperyment i idz do najblizszej puszczy grubo za miastem i to zrob. Minelo mnie, ze zaczelismy rozmawiac o polowaniu w centrum duzego miasta?

[quote]No i uważaj po drodze do marketu żeby cię nie upolował myśliwy. A na spacery bierz psa w odblaskowej klatce z napisem "Uwaga śmiertelne niebezpieczeństwo ":lol:[/quote]Ah, najwyrazniej tak. Sorka. Myslalem, ze rozmawiamy powaznie, a nie zachowujemy sie jak trzylatki w przedszkolu.

Link to comment
Share on other sites

Idąc takim tropem:
W ogóle nie ma wojen na świecie, a ludzie się przyjaźnią - u mnie na podwórku nikt się nie tłucze...

Bezdomność psów to wasz głupi wymysł - na moim osiedlu nigdy nie widziałam bezdomnego psa, a wszystkie rodzące się szczeniaczki znajdują kochające domy :diabloti:

Myśliwy, którzy zauważy psa najpierw chodzi i szuka jego właściciela, bo tylko takich znam.

To tylko wasza i wyłącznie wasza wina, że ktoś skopał waszemu psu psychikę, a już w ogóle te psy są gUpie, że nie chcą się bawić :evil_lol: U mnie wszystkie psy się bawią, nie używają zębów, te większe zawsze uważają na mniejsze, nad nami latają różowe krowy i wszyscy są przeszczęśliwi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DuzyTomek2007']

No i uważaj po drodze do marketu żeby cię nie upolował myśliwy. A na spacery bierz psa w odblaskowej klatce z napisem "Uwaga śmiertelne niebezpieczeństwo ":lol:[/quote]
Pomyślę nad tym , albo nie , wciągnę się do jakiegoś kola myśliwskiego :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[B]shin[/B], chyba nic w świadomości [B]DużegoTomka[/B] nie zmienisz.
Myślę, że takim osobom potrzeba dowodu, pod postacią psa z "kulką" i jeszcze kary fin. za tegoż psa.
Chociaż nie wiem, przy takiej postawie i chorobliwym ironizowaniu, to może i taki fakt wywołałby uśmiech... Sama nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Dobra cały dzionek minął na odpisywaniu.

Czas odpocząć- przynajmniej się dyskusja rozruszała :lol:

Ja mam swoje zdanie, wy swoje- zresztą jak parę stron temu ktoś zauważył "ten wątek ma charakter terapeutyczny pomagający odreagować stres".:evil_lol:

Może część odreagowała, może części podniosło się ciśnienie.

Przyjemnej psychoterapii- pamiętajcie, że to wy macie rację a większość żyje w ciemnocie i zabobonie :multi:

Nieście kaganek oświaty i niechaj roświetla mrok nieświadomości tych, którzy nie widzą zagrożenia w każdym biegnącym czworonogu.

I niech wam psy będą zdrowe i przyjazne- nawet na smyczy :p

Link to comment
Share on other sites

Tak, myśliwi strzelają także do psów. Mój pies-małej rasy został odstrzelony rok temu na łące pod moją posesją. Mój najukochańszy przyjaciel, wymarzony i wyczekany, łagodny i zawsze pogodny, pochwalę się-pies idealny. Moja córka do dziś nie wie jak zginął pies (wersja jest że ukradli), nawet nie wiem jakbym jej to miała powiedzieć, niech jeszcze chwilowo wierzy w dobroć ludzi. To tyle a'propos dyskusji na temat myśliwych......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Idąc takim tropem:
W ogóle nie ma wojen na świecie, a ludzie się przyjaźnią - u mnie na podwórku nikt się nie tłucze...

Bezdomność psów to wasz głupi wymysł - na moim osiedlu nigdy nie widziałam bezdomnego psa, a wszystkie rodzące się szczeniaczki znajdują kochające domy :diabloti:

Myśliwy, którzy zauważy psa najpierw chodzi i szuka jego właściciela, bo tylko takich znam.

To tylko wasza i wyłącznie wasza wina, że ktoś skopał waszemu psu psychikę, a już w ogóle te psy są gUpie, że nie chcą się bawić :evil_lol: U mnie wszystkie psy się bawią, nie używają zębów, te większe zawsze uważają na mniejsze, nad nami latają różowe krowy i wszyscy są przeszczęśliwi...[/quote]
Pięęęękne, bardzo trafne podsumowanie.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Po 1 moja 1,5 roczne dziecko potrafi przy psie wykazać więcej rozumu niż część znanych mi dorosłych osób :razz:

Po 2 przecież za nami faktycznie latają różowe krowy - nie wiedzieliście :razz:?

Po 3 Tomeczek zacznij w końcu odpisywać na moje wiadomości... bo nie wiem, czy gadam tak głupio, że nie masz siły, czy może tak mądrze, że ci argumentów brak :evil_lol:.... i jakby ci to powiedzieć.. pamiętamy, że część żyje w zabobonie :diabloti:. Pamiętamy nawet, która to część :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saite'][B]shin[/B], chyba nic w świadomości [B]DużegoTomka[/B] nie zmienisz.[/quote]
Tez tak podejrzewam... ale mimo powierzchniowego chamstwa i prawie dresiarstwa to jednak gdzies tam w srodku jestem idealista i wierze w ten mily, fajny swiat, gdzie nie musisz na chodniku patrzec pod nogi, zeby nie wdepnac w 'niespodzianke', gdzie psy nawet jesli bawia sie ze soba, to sa odwolywalne, a po ulicach chodza zadbane, nasmyczne, z kims, komu naprawde na tym psie zalezy...
Zastanawia mnie, ze na kierowanie samochodem trzeba miec prawo jazdy, na bron tez trza miec pozwolenie... Czemu nikt jeszcze nie zauwazyl, ze pies w rekach debila [tu juz nie personalnie do Tomka, zeby nie bylo] tez moze byc narzedziem zbrodni i moze tez by trzeba bylo wprowadzic jakies... kursy chociaz?

[quote]Myślę, że takim osobom potrzeba dowodu, pod postacią psa z "kulką" i jeszcze kary fin. za tegoż psa.[/quote]Eh... pewnie tak... ale psiaka szkoda...

Edit:
W czasie pisania tego posta widze, ze namnozylo sie nowych. I wiesz co, Saite? Masz racje. Beton jaki jest, kazdy widzi. Nie chce mi sie dalej tlumaczyc, bo to sie z celem po prostu mija, marnujemy tylko nasz czas, bo Tomek i tak wie lepiej i bedzie nas brechtal ironia na poziomie... piaskownicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DuzyTomek2007']Dobra cały dzionek minął na odpisywaniu.

Czas odpocząć- przynajmniej się dyskusja rozruszała :lol:

[/quote]
Nie dziw się , pogoda do bani , błoto , mokro , zimno , wilgotno
Na dogo ostatnio nudy , więc jak coś się rozkręci , to każdy leci się pośmiać :evil_lol: :evil_lol:

dobra jadę do tego weta , może się czegoś dowiem na temat moich pitbulli miniaturek :loveu: pojadą w ubrankach i różowym transporterku , co by weselej było :cool3: albo może lepiej wezmę złotą klatkę :hmmmm: tylko ona cieżka i dres mi się pozaciąga :evil_lol:
a ja tylko potrzebuje zaświadczeń o szczepieniach , na wystawę :cool1:
o ile będą w poczekalni ludzie , to na 100% będzie pogawędka :evil_lol:
uroki wielkiego miasta ...
Bo u mnie na wsi , to ludzie na psach się nie znają :roll: i temu muszę jeździć do weta do warsiawki .... tam to znawców że HO HO , aż miło :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Uuuaaa... 'chwilkę':diabloti: człowieka nie ma i na głowę spada tyyyle czytania:evil_lol:.

[b]shin[/b] - szwajcar boski:loveu:!
Miałam niedawno okazję obserwować 8miesięcznego psa na treningu - spoookój, analizowanie i ten wzrok: 'jesooo, przecież wiesz, że potrafię siadać/warować/chodzić przy nodze/itd., czy naprawdę muszę Ci to udowadniać?' :lol:

[b]Vectra[/b] - czekam z niecierpliwością na fotkę Twego oblicza ogolonego na łyso:diabloti:. Dresem nie poratuję - moje wołają o pomstę do nieba(buuu... no mój burek się na psich łączkach nie wybieguje, ino mną targa po błocku/krzakach/glebie - duuurna... kiedyś mu te ukachane gryzaki w 4litery załaduję:evil_lol:) a i pasków na nich niet:shake:. Ale służę Audicą:evil_lol:, zamiast tego BMW - reflektujesz?:cool3:

Będę obstawać przy swoim - ludzie, którzy nigdy nie mieli psa obciążonego agresją, NIE mają pojęcia czym jest 'podbiegacz'...

Do [B]DużegoTomka[/B] - do ciężkiej chole*y!:angryy: Dlaczego niby to ja - prowadząc swojego psa na uwięzi - mam Twoim zdaniem PROSIĆ żeby do kontaktu nie doszło?! To osoba, która chciałaby kontaktu na linii jej pies-mój pies ma OBOWIĄZEK uzyskać moją na to zgodę. A jeśli nie... no cóż, ŻYCIE mnie już troszkę nauczyło(niestety) i na spacery chodzę uzbrojona po zęby - CZEKAM...

Link to comment
Share on other sites

Juliuszka , ja do warsiawy to jeżdżę 2 tonową terenówką :diabloti: Lubię się czuć bezpiecznie :evil_lol: Mam dość wiecznie poobijanych samochodów , bo państwo z "miasta" jeździć nie umie ... jak lalunia jedna , parkowała koło mojego czerwonego tytanowego rumaka i nie zauważyła że ma taki wystający zderzak i zrobił bum ... no to miała trochę strat .. następnym razem będzie bardzej swoje autko socjalizowała by nie napadało na te stojące gzrecznie i równiutko :evil_lol:
a do weta to musowo suwem , bo tam jest obok koścuł , jak ten amok wybiega z mszy i wsiada w new car , to nie patrzy w co celuje ...

Audi , to można u mnie po wsi pojeździć , bo tu nie ma agresywnyh kierowców :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)'][B]shin[/B] - szwajcar boski:loveu:! [/quote]
Dzieki :loveu:
[quote]Miałam niedawno okazję obserwować 8miesięcznego psa na treningu - spoookój, analizowanie i ten wzrok: 'jesooo, przecież wiesz, że potrafię siadać/warować/chodzić przy nodze/itd., czy naprawdę muszę Ci to udowadniać?' :lol:[/quote]...nie bylo to przypadkiem jakis czas temu bardziej na zachod? Bo brzmi jak moj :evil_lol:
Chociaz to chodzenie przy nodze jeszcze tak nie do konca, bo 'rownaj' traktujemy jako zupelna abstrakcje treningowa - na ulicy tego nie stosujemy, bo Boski Wlasciciel Mojego Psa [czyt. ja] ma unikalna zdolnosc wpadania na slupy :evil_lol: Zreszta... wystarczy mi, ze nie ciagnie :eviltong:

[quote]Będę obstawać przy swoim - ludzie, którzy nigdy nie mieli psa obciążonego agresją, NIE mają pojęcia czym jest 'podbiegacz'...[/quote]Przyznam, ze nie mialem nigdy agresora, ale mam czasem przejawy czegos zwanego empatia, nie mowiac o tym, ze wiem jak to jest, jak sie z psem trenuje, a tu podbiega ci jakis i trening idzie w cholere, stad moje :mad: do wynoszacych podbiegacze na oltarze :evil_lol:

[quote]Dlaczego niby to ja - prowadząc swojego psa na uwięzi - mam Twoim zdaniem PROSIĆ żeby do kontaktu nie doszło?! To osoba, która chciałaby kontaktu na linii jej pies-mój pies ma OBOWIĄZEK uzyskać moją na to zgodę.[/quote]No bo to jest tak samo, jak kazdego obcego czlowieka na ulicy musisz prosic, zeby sie z toba nie wital 'na misia', przeciez to oczywiste. Na jakim swiecie ty zyjesz :shake::eviltong:

Co do chamstwa, no, moze nie chamstwa, a bezmyslnosci...
"Babciu, nie karm psa przy stole. Babciu, nie karm psa przy stole. Babciu, ja cie prosze, nie targaj go za uszy, to go nakreca, bedzie cie podgryzal po rekach. Babciu-"
Ale to ja mam niewychowanego psa, bo jak u babci jest, to od stolu nie odejdzie, i dzielnie stara sie babci obslinic rece po same lokcie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']
...nie bylo to przypadkiem jakis czas temu bardziej na zachod? Bo brzmi jak moj :evil_lol:
Chociaz to chodzenie przy nodze jeszcze tak nie do konca, bo 'rownaj' traktujemy jako zupelna abstrakcje treningowa - na ulicy tego nie stosujemy, bo Boski Wlasciciel Mojego Psa [czyt. ja] ma unikalna zdolnosc wpadania na slupy :evil_lol: Zreszta... wystarczy mi, ze nie ciagnie :eviltong:

No bo to jest tak samo, jak kazdego obcego czlowieka na ulicy musisz prosic, zeby sie z toba nie wital 'na misia', przeciez to oczywiste. Na jakim swiecie ty zyjesz :shake::eviltong:

Co do chamstwa, no, moze nie chamstwa, a bezmyslnosci...
"Babciu, nie karm psa przy stole. Babciu, nie karm psa przy stole. Babciu, ja cie prosze, nie targaj go za uszy, to go nakreca, bedzie cie podgryzal po rekach. Babciu-"
Ale to ja mam niewychowanego psa, bo jak u babci jest, to od stolu nie odejdzie, i dzielnie stara sie babci obslinic rece po same lokcie...[/QUOTE]

Bardziej na zachód? Konkrety proszę, bo zaraz się okaże, że to naprawdę Was widziałam:evil_lol:.

We własnym świecie żyję, nie wiesz?:diabloti: Nooo... i podobno jeszcze 'parę' osób się do tego elitarnego klubu pt. 'żyj i daj żyć innym' zalicza:evil_lol:

Rodziny nie zreformujesz... Mój ojciec (psiarz od kilkudziesięciu lat) NIE potrafi zrozumieć, że NIE uciszy mojego psa, który wyśpiewuje swoje żale warując w ich korytarzu (moja mama jest skrajną pedantką, a diabeł kocha ludzi i CHCE być z nami) wołając: 'Jago!'(bardzo 'groźnym' tonem):diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)']Bardziej na zachód? Konkrety proszę, bo zaraz się okaże, że to naprawdę Was widziałam:evil_lol:.[/quote]
Moze... Szczecin? :evil_lol:

[quote]Rodziny nie zreformujesz... Mój ojciec (psiarz od kilkudziesięciu lat) NIE potrafi zrozumieć, że NIE uciszy mojego psa, który wyśpiewuje swoje żale warując w ich korytarzu (moja mama jest skrajną pedantką, a diabeł kocha ludzi i CHCE być z nami) wołając: 'Jago!'(bardzo 'groźnym' tonem):diabloti:.[/quote]Taaak, moj tez uwaza, ze psa sie najlepiej ucisza wolajac jego imie, a machanie rekami to najlepszy sposob na odpedzanie rozbawionego psa :evil_lol:
I oczywiscie niesmiertelny babciny poglad, ze moj piesek jest za chudy i go glodze - no bo micha nie stoi caly czas pelna [bo gupi jest, cala porcje dzienna by zjadl od razu i nie dosc, ze mial srake, to jeszcze i tak by glodny lazil], bo je dopiero na komende [bo to cwiczy dobrze skupienie, ze moge wyjsc na piec minut do innego pokoju, a pies jak przy misce warowal, tak waruje i nie zmienia pozycji], a pies jest ZA CHU DY! Bo tak. Bo ona wie lepiej. Bo wg niej idealny ksztalt psa/kota/dziecka to kuleczka z wystajaca glowka i nozkami :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']je dopiero na komende [bo to cwiczy dobrze skupienie, ze moge wyjsc na piec minut do innego pokoju, a pies jak przy misce warowal, tak waruje i nie zmienia pozycji]:angryy:[/quote]
Po takim warowaniu mojego musiałabym chyba biec do sąsiadów z dołu z informacją, że zaraz będzie im sufit przeciekał :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']To te nóżki mają wystawać :crazyeye:? Jakich ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć :evil_lol:[/quote]
To nie wiedzialas? :crazyeye: Tylko zeby bron boze nie byly za chude - u dziecka to paluszki jak parowki co najmniej byc powinny :evil_lol:
[quote name='an1a']Po takim warowaniu mojego musiałabym chyba biec do sąsiadów z dołu z informacją, że zaraz będzie im sufit przeciekał :evil_lol:[/quote]
Cos za cos. On pierwszy z rana ma okazje sie wysikac, wiec czeka az ja z kibelka wyjde, zanim zrobimy poranna sesje treningowa i dostanie sniadanko. Inaczej tez bysmy mieli zalana podloge, tylko czyms zdecydowanie innym niz slina :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie, ja myślałam, że nóżki mają się wśród fałdek chować :loveu:

A tak swoją drogą z Birmą też zaczęłam ćwiczyć przed warowaniem - ona na szczęście śniada w wannie, więc się nie muszę martwić zalaniem... pomijam już fakt, że mogłabym zalać sobie co najwyżej własną piwnicę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

O bullach nie trzeba słyszeć- wystarczy popatrzeć na osiedla. Każdy dres ma psa w typie bullowatego i to go dowartościowuje. Taka opinia nie wzięła się z księżyca choć oczywiście są wyjątki- np. CHI (sprawdziłem stronkę i wycofuję słowa o szpanowaniu na osiedlu), co nie zmienia faktu że te psy mają na pewno większe możliwości zrobienia krzywdy niż sznupy i dlatego trzeba ich szczególnie pilnować.[/quote]
Taka opinia o bullach wzięła się od ludzi,którzy nie mają pojęcia o tych rasach ale za to czytają Fakt i inne takie szmatławce.Każdy dres ma psa w typie.Właśnie w typie!!!A to wielka różnica!Miesiąc temu był artykuł w Fakcie,tytuł brzmiał"Amstaff pogryzł właściciela"otwieram szmatławca i cóż widzę?Pies,pręgowany,długi pysk ale koła AST wogóle to nie stało,jakiś mix czegoś z czymś.Ale w Fakcie napisali,że to Amstaff,więc to ja chyba nie wiem co trzymam w domu,może mam dalmatynkę a myślę tylko że mam Astkę bo za cholerę nie podobna do tego co było w gazecie.Chyba to skonsultuję z dziennikarzami szmatławca:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A mnie przytkało trochę - z powodu ludzkiej lekkomyślności.

Polecam ten topik:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1060/mysliwy-ktory-niby-dzierzawi-tereny-kontra-psiaki-ze-schroniska-zabrze-pomocy-129698/[/URL]

- oczywiście postawa tego faceta jest po prsotu obrzydliwa.

Ale sprawa ma też drugie dno.

Nie wyobrażam sobie jak można pozwalać młodym osobom wyprowadzać schroniskowe psy w grupach po 12, luzem, na kompletnie nieogrodzony teren.

:-o

Być może to totalne nieużytki - ale jeśli tam się kiedyś zapuści ktoś z psem i ten pies się tej watasze nie spodoba...
Jakoś tak do końca nie wierzę w 100% odwoływalność boksowych piesków w sytuacji pobudzenia.

Link to comment
Share on other sites

Berek na jednym z naszych terenów spacerowych od czasu do czasu można spotkać jedną panią z 15 psami w rozmiarach od do połowy łydki do pasa. Sfora trzyma się razem, wydaje się posłuszna, ale wszystkie psy są luzem. Ostatnio 3 psy się oddzieliły i pogoniły Baaja i Celara. Nic się w zasadzie nie stało, ale pani nawet nie próbowała panować nad psami, a to jej psy wyleciały do naszych. Nie podobało mi się to... Odwołałam chłopaków szybko i oddaliliśmy się, żeby nie ryzykować.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...